صفحه اصلی  »  ویدئوهای رایگان  »  طراحی سازه های ساختمانی و صنعتی  »  طراحی دیوار برشی  »  نحوه طراحی دستی دیوار برشی به همراه دانلود ویدئو حل 4 مثال جامع

نحوه طراحی دستی دیوار برشی به همراه دانلود ویدئو حل 4 مثال جامع

در این ویدئو چه می آموزید؟

 1. طراحی دستی دیوار برشی
 2. آرماتور گذاری دیوار برشی
 3. ضوابط آرماتور گذاری دیوار برشی
  آرماتور های افقی دیوار برشی
  آرماتور های قائم دیوار برشی
 4. آموزش طراحی دستی دیوار برشی
 5. فیلم آموزش طراحی دیوار برشی با ETABS 2016

طراحی دستی دیوار برشی

سلام به شما اعضای محترم وبسایت سبزسازه. در این فیلم آموزشی کوتاه قصد داریم با چند مثال طراحی دستی دیوار برشی را به شما همراهان عزیز آموزش دهیم. مطالبی که در این فیلم آموزشی مشاهده خواهید کرد بخشی از تور تخصصی مبحث نهم ویژه آزمون محاسبات نظام مهندسی می باشد.

آرماتورگذاری دیوار برشی

به طور کلی ما با دو نوع آرماتور در دیوار برشی سر و کار داریم. آرماتورهای برشی دیوار و آرماتورهای خمشی دیوار. در این فیلم آموزشی که مدت آن حدود 19 دقیقه می باشد، به ضوابط آرماتور گذاری برشی در دیوار برشی خواهیم پرداخت.

بر اساس مبحث نهم طراحی آرماتورهای دیوار بر اساس دو ضابطه کلی صورت می گیرد. 1- دیوارهای برشی ویژه 2- سایر حالات

همچنین ما در دیوار با دو نوع آرماتور برشی سر و کار داریم. 1- آرماتورهای افقی 2-آرماتورهای قائم

برای تسلط بیشتر بر آرماتورگذاری دیوار برشی می توانید مقاله “آرماتور گذاری دیوار برشی مطابق ضوابط آیین نامه : بررسی خروجی ایتبس” را مطالعه نمایید.

ضوابط آرماتورگذاری دیوار برشی

آرماتورهای افقی دیوار برشی

آرماتورهای افقی برشی دیوار طراحی می شوند. به این معنی که این آرماتورها بر اساس مقدار برش و خمش وارده بر دیوار مشخص می شوند. به هر حال درصد این آرماتورها نباید از 0.25% کمتر و از 4% بیشتر اختیار شود.

آرماتورهای قائم دیوار برشی

بر خلاف آرماتورهای افقی، آرماتورهای قائم طراحی نمی شوند! بلکه آرماتورگذاری آنها بر اساس حداقل های آیین نامه به دست می آید. در این مورد مبحث نهم قید میکند که نیازی نیست مقدار آرماتورهای قائم دیوار بیشتر از آرماتورهای افقی دیوار در نظر گرفته شود. به هر حال درصد این آرماتورها نباید از 0.25% کمتر و از 4% بیشتر اختیار شود.

آموزش طراحی دستی دیوار برشی

در این فیلم آموزشی که در ادامه دانلود خواهید کرد، به حل 4 مثال پرداخته و در هر مثال به طراحی آرماتورهای افقی و قائم دیوار برشی در شکل پذیری زیاد و سایر حالات خواهیم پرداخت.

فیلم آموزشی طراحی دیوار برشی در Etabs2016

پس از یادگیری طراحی دستی دیوار برشی نوبت به طراحی در نرم افزار ایتبس است. در فیلم آموزشی طراحی دیوار برشی در ETABS2016 به مدت 2 ساعت به آرماتورگذاری طولی و عرضی دیوار برشی و تهیه دیتیل های اجرایی آن پرداخته شده است. بخش هایی از این فیلم آموزشی بسیار پر نکته را در زیر مشاهده می کنید.

 

 

با ارسال هفتمین دیدگاه، به بهبود این محتوا کمک کنید.
نظرات کاربران
 1. اسماعیل

  ممنون از راهنماییتون.

  پاسخ دهید

 2. مهندس مرضیه صبور (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  خواهش میکنم مهندس

  پاسخ دهید

 3. اسماعیل

  باسلام.میخواستم فیلم کامل طراحی دستی دیواربرشی رو تهیه کنم.امکانش هست؟

  پاسخ دهید

 4. مرضیه صبور (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام جناب مهندس اگر منظور شما طراحی دستی دیوار برشی هست که همین ویدئویی که مشاهده میکنید برای طراحی دستی دیوار برشی گذاشته شده اما اگر طراحی دیوار برشی در ایتبس منظورتون هست بهتره به مقاله ((طراحی دیوار برشی در ایتبس )) مراجعه کنید.

  پاسخ دهید

 5. اسماعیل

  ظاهرا این فیلم بخشی از فیلم دو ساعته طراحی دستی دیوار برشی هست.اصل فیلم ۲ ساعته هست.فیلم کامل رو میخوام.باید بخرم یا عضویت فقط لازم هست؟

  پاسخ دهید

 6. مهندس مرضیه صبور (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  نه جناب مهندس فکر میکنم برداشت شما از متن اشتباه بوده
  توی متن نوشته شده این ویدئویی که شما مشاهده کردید طراحی دستی دیوار برشی هست که حدودا ۱۹ دقیقه است و قسمتی از تور مبحث نهم هست.(ادامه ویدئو در تور مبحث نهم هست که باید تور رو تهیه کنید)
  یک ویدئو هم در انتهای صفحه هست که طراحی دیوار برشی در ایتبس هست که حدود ۲ ساعته و باید مراجعه کنید به مقاله(( طراحی دیوار برشی در ایتبس)) و خریداری کنید.

  مهندس اگر متوجه منظور من نشدید یا من متوجه منظور شما نشدم با پشتیبان فنی سبزسازه خانم شکوه شیخ زاده صحبت بفرمایید
  شماره تماس:۰۵۶۳۲۴۳۴۴۴۰

  پاسخ دهید

؟ شهرزاد صادقی | مشاور شما :

پاسخ سوالات متداول غیر علمی خود را با کلیک روی علامت سوال بدون اتلاف زمان پیدا کنید.

فقط کافیست ایمیلتان را وارد کنید

در کمتر از 5 ثانیه اطلاعاتتان را وارد کنید و 3 ایبوک طراحی سازه بتنی در ایتبس را به همراه هدیه ویژه آن در ایمیلتان دریافت کنید
برایم ایمیل شود
نگران نباشید ایمیل های مزاحم نمی فرستیم
close-link