صفحه اصلی  »  ویدئوهای رایگان  »  اعضای ویژه  »  طراحی دستی تیر بتنی و تفسیر نتایج آن در Etabs 2016

طراحی دستی تیر بتنی و تفسیر نتایج آن در Etabs 2016

ویدئویی که در پلیر مشاهده می کنید تنها پیش نمایش این فیلم آموزشی است! برای دریافت کامل محصول از لینک پایین مقاله اقدام نمایید

 

چه نیازی به طراحی دستی تیر بتنی است؟!

یک سوال مهم؟!

وقتی ایتبس به طور دقیق طراحی می کند دیگر چه نیازی به طراحی دستی است؟ ما قبلا در مقاله طراحی تیر بتنی و فیلم آموزشی تیپ بندی تیر و ستون با خروجی های ایتبس آشنا شدیم و تبدیل گزارش های ایتبس به دیتیل های اجرایی را یاد گرفتیم. حال چه نیازی به طراحی دستی تیر بتنی است؟!

دلیل این مورد به خاطر صحت سنجی نتایجی است که ایتبس به ما گزارش داده است. بعضی مواقع ممکن است کار طراحی در ایتبس ایراد داشته باشد. در حقیقت ما با طراحی دستی تیر و یک نمونه طراحی دستی ستون بتنی نتایج ایتبس را مورد بررسی دقیق قرار خواهیم داد تا از صحت خروجی های ایتبس اطمینان خاطر پیدا کنیم.در این ویدئو که بخشی از دوره جامع طراحی سازه های بتنی در نرم افزار Etabs می باشد، سعی در آموزش

  • طراحی دستی تیر بتنی با خروجی ایتبس
  • طراحی تیر بتنی تحت خمش
  • طراحی تیر بتنی تحت برش
  • و …

داریم .

طراحی دستی تیر بتنی با خروجی ایتبس

در این ویدئو آموزشی قصد داریم به طراحی دستی تیر بتنی و تفسیر نتایج آن در Etabs2016 بپردازیم. ما در این ویدئو به عنوان مثال یک نمونه طراحی دستی تیر را انجام خواهیم داد. به طور کلی طراحی دستی تیر های بتنی به 3 بخش تقسیم می شود.

  • طراحی تحت خمش
  • طراحی تحت برش
  • طراحی تحت پیچش.

طراحی تیر بتنی تحت خمش

برای مقابله با لنگر های خمشی بایستی تیر را به آرماتورهای طولی مسلح کرد. قبلا به طور کلی در مقاله طراحی تیر بتنی و به طور دقیق تر در فیلم آموزشی تیپ بندی تیر و ستون: تهیه دیتیل اجرایی تیر و ستون به نحوه تعیین آرماتورهای سراسری و تقویتی پرداختیم. اما در این ویدئو ضمن تکمیل بحث های گذشته قصد داریم نتایج طراحی خمشی تیر بتنی که ایتبس گزارش داده را دقیق تر بررسی کرده و این موارد را به طور دستی نیز کنترل کنیم.

طراحی تیر بتنی تحت برش

برای مقابله با نیروهای برشی نیز بایستی تیر را به آرماتورهای عرضی مسلح کرد. البته قبلا در مقاله طراحی تیر بتنی با کلیات طراحی برای برش و ضوابط خاموت در تیرها آشنا شده ایم. اما در این فیلم آموزشی قصد داریم با تکمیل موارد قبلی خروجی های ایتبس از قبیل برش لرزه ای را به طور خیلی دقیق بررسی کنیم و بفهمیم اعدادی که ایتبس به عنوان خروجی گزارش داده دقیقا از کجا آمده است؟!

طراحی تیر بتنی تحت پیچش

حتما شما نیز شنیده اید که ایتبس نمی تواند طراحی تحت پیچش را به طور صحیح انجام دهد و این مورد را مهندس محاسب باییستی حتما به طور دستی محاسبه کند. البته قبلا در مقاله اصلاح سختی پیچشی تیرهای بتنی با کلیت این بحث آشنا شدیم. اما در این ویدئو قصد داریم آرماتورهای عرضی و طولی پیچشی را به طور دستی محاسبه کرده و در نهایت طرح خود را نهایی کنیم.

مدت آموزش : 124 دقیقه

 

خرید لينک هاي دانلود

دانلود رایگان اعضای ویژه

دانلود رایگان این آموزش و ده ها آموزش تخصصی دیگر به ازای پرداخت فقط 149 هزار تومان (+ اطلاعات بیشتر)

خرید با اعتبار سایت به ازای پرداخت فقط 29 هزار تومان

دانلود و ذخیره فقط همین آموزش ( + عضو شوید و یا وارد شوید !)

دانلود سریع و بدون نیاز به عضویت به ازای پرداخت فقط 29 هزار تومان

مقالات مشابه
پیش از همه باخبر شوید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند: 10,410 نفر

تفاوت اصلی خبرنامه ایمیلی سبزسازه با سایر خبرنامه ها نوآورانه و بروز بودن آن است ، ما تنها تازه ترین های آموزشی ، تخفیف ها و جشنواره ها و ... مورد علاقه شما را هر هفته به ایمیل تان ارسال می کنیم

نگران نباشید، ما هم مثل شما از ایمیل های تبلیغاتی متنفریم ، خاطر شما را نخواهیم آزرد!

تولید کنندگان آموزش
ارسال نظرات
کمتر از 5 دقیقه تا شرکت در آزمون  فاصله دارید!
برای شرکت
سریع و رایگان
همین الان ایمیلتان را بدون Www وارد کنید!
دانلود سریع در ایمیلم
close-link
کمتر از 5 دقیقه تا دریافت این ده نکته فاصله دارید!
برای دریافت
سریع و رایگان
همین الان ایمیلتان را بدون Www وارد کنید!
دانلود سریع در ایمیلم
close-link
کمتر از 5 دقیقه تا دریافت این پکیج فاصله دارید!
برای دریافت
سریع و رایگان
همین الان ایمیلتان را بدون Www وارد کنید!
دانلود سریع در ایمیلم
close-link