صفحه اصلی  »  پروانه محاسبات نظام مهندسی  »  3 گام قبولی در آزمون محاسبات به روش بسکتبالیست ها

3 گام قبولی در آزمون محاسبات به روش بسکتبالیست ها

 

 

 

برنامه شما برای قبولی در آزمون محاسبات چیست؟

من به عنوان مشاور گروه صنعتی سبزسازه شما را به شرکت در آزمون محاسبات دعوت نمی کنم!! من از شما می خواهم فکر شرکت در آزمون محاسبات را کنار بگذارید و به عنوان مهندس پایه 3 محاسبات به سر جلسه آزمون بروید.

در ادامه ویدئو های مشاوره ای مدیریت زمان در آزمون محاسبات عمران و روش صحیح مطالعه برای قبولی در آزمون محاسبات ، در این مقاله قصد دارم 3 گام قبولی در آزمون محاسبات را به روش بسکتبالیست ها به شما آموزش دهم. در بالای همین صفحه یک ویدئوی رایگان قرار گرفته که تمامی مطالب را به ساده ترین حالت ممکن بیان کرده ام. حتما یک بار این ویدئو را مشاهده کنید.

قبولی در آزمون محاسبات به روش بسکتبالیست ها چگونه است؟

در بسکتبال قانونی به اسم سه گام وجود دارد که شما با برداشتن سه گام متوالی و هدف گیری دقیق می توانید توپ را توی تور بیندازید.

اگر امسال قصد قبولی در آزمون محاسبات را دارید به شما توصیه میکنم حتما شرایط علمی آزمون محاسبات را به صورتی برای خود شبیه سازی کنید که در روز آزمون، بدون هیچ گونه نگرانی، نمره ی قبولی در آزمون که همان کسب نمره بالای 50 است را بدست آوردید.

مخاطبین سبزسازه در آزمون محاسبات 97 چه کردند؟

من برای آزمون بهمن 97 به صورت آزمایشی شروع به مشاور دادن داوطلبان آزمون محاسبات کردم. با توجه به اینکه از وضعیت همه ی مخاطبان خبر داشتم حدس می زدم تعداد زیادی از مخاطبین تور جامع سبزسازه (آموزش آمادگی آزمون محاسبات عمران) جزو آمار قبولی در آزمون محاسبات 97 باشند. اما بعد از اعلام نتایج فقط 17 نفر (10% خریداران این آموزش) قبول شدند که رقم قابل توجه و فوق العاده ای است اما من تصور می کردم آمار قبولی مخاطبین سبزسازه بیشتر از این باشد. تعدادی از افرادی که من فکر می کردم با نمره بالایی در آزمون محاسبات قبول شوند، متاسفانه نتیجه خوبی را کسب نکرده بودند اما علت این موضوع چه بود؟

 

روش مطالعه برای آزمون محاسبات نظام مهندسی

روش قبولی در آزمون محاسبات نظام مهندسی

قبولی در آزمون نظام مهندسی

 

نکات قبولی در آزمون محاسبات در صفحه تور جامع سبزسازه می توانید نمونه های بیشتری از کارنامه قبولی های آزمون محاسبات را ببیننید.

 

بعد از اعلام نتایج با آنها صحبت کردم و متوجه شدم که این افراد در خانه عملکرد تست زنی خیلی خوبی را داشته اند اما در شرایط آزمون، به دلیل وقت کم و استرس زیاد هول شده بودند و همین قضیه، کار را خراب کرده بود. حتی در یکی از تماس های تلفنی که داشتم یکی از این عزیزان می گفت واقعا سوالات به نظرم ساده بودند اما از شدت استرس راه حلشان را به یاد نمی آوردم، گویی که ذهنم قفل کرده باشد.

برای جلوگیری از تکرار این شرایط دردناک برای شما، من 3 گام را برایتان دقیق توضیح می دهم و مطمئنم که با به کار گیری این گام ها شما آرامش کاملی را سر جلسه آزمون محاسبات تجربه می کنید.

3 گام قبولی در آزمون محاسبات 99

گام اول: آزمون های کوچک

در اولین گام برای قبولی در آزمون محاسبات 99 باید شروع به تمرین تست زنی کنید و آزمون های کوچکی را از همان اولین روز های مطالعه، از خود بگیرید. بسیاری از افراد به اشتباه فکر می کنند تا آخرین ماه های مانده به آزمون محاسبات چون تمامی مباحث را نخوانده اند و تسلط کافی ندارند نباید تست زدن را تمرین کنند. آن ها با همین تفکر اشتباه، ماه ها مطالعه می کنند بدون اینکه بدانند اصول درست تست زدن چیست؟! مسلما این دسته از داوطلبین نباید انتظار داشته باشند که در ماه آخر مانده به آزمون محاسبات تمامی مهارت های لازم برای تست زدن را کسب کنند.

 

راهنمای قبولی در آزمون محاسبات نظام مهندسی

 

شما برای اینکه مسلط به مقوله تست زنی باشید باید از همان اولین روزهای مطالعه با تست زنی هم آشنا شوید. برای مسلط شدن بر تست زنی مراحل زیر را با دقت مطالعه کنید.

 1. هر چند سرفصلی را که می خوانید، تست های آزمون محاسبات سال های گذشته آن سرفصل ها را جدا کنید و حداقل 5 روز بعد از مطالعه، با همین چند تست یک آزمون کوچک از خودتان بگیرید. یعنی برای هر تست به خودتان 4 دقیقه زمان بدهید و به محض تمام شدن زمان، پاسخ دهی به سوالات آزمون را متوقف کنید.
 2. بعد از آزمون، عملکردتان را تحلیل کنید. بررسی کنید چند تست را درست جواب داده اید، چند تست را اشتباه جواب داده اید و چند تا را کاملا سفید گذاشته اید. این نتایج را در یک دفترچه کوچک مخصوص ثبت کنید.
 3. پاسخ های تشریحی آزمون را با جواب های خودتان چک کنید. بررسی کنید چرا بعضی از سوالات را بی جواب گذاشته اید و از همه مهمتر سوالاتی که اشتباه حل کرده اید را دقیق بررسی کنید و اشتباهاتتان را در جایی یادداشت کنید تا دوباره به دام آن ها نیفتید.

 

⚠️ نگران نباشید پاسخ تشریحی سوالات آزمون های محاسبات نظام مهندسی را به صورت کاملا رایگان منتشر می کنیم همین الان می توانید پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مهر 98 را رایگان دانلود کنید.

 

در واقع شما با این آزمون های کوچک، آزمون محاسبات را برای خودتان در مقیاس کوچیک شبیه سازی کرده اید. هر چقدر پیش بروید می توانید تعداد تست های این آزمون ها را بیشتر کنید و خیلی شرایط را به شرایط آزمون محاسبات نزدیکتر کنید. این تسلط پلکانی باعث می شود خیلی راحت تر بتوانید زمان 60 تست را مدیریت کنید.

از تکنیک دو رنگ خودکار که در ویدئو تکنیک های مدیریت زمان در آزمون محاسبات به طور مفصل به آن پرداختیم حتما در اینجا استفاده کنید و با تمرین، میزان پاسخ های درستتان را افزایش دهید.

 

 

استفاده از تکنیک دو خودکار برای قبولی در آزمون محاسبات

گام دوم: جمع بندی

در گام دوم باید علاوه بر جمع بندی که در هنگام مطالعه انجام می دهید جمع بندی نکات سوالات را هم داشته باشید. یکی از بزرگترین مواردی که می تواند به شما در تقویت حافظه و دقت کمک کند این است که در حین مطالعه منابع و تمرین تست زنی هر نکته مهمی که از تفسیر بند های آیین نامه یا تست ها برداشت می کنید در یک دفترچه مجزا بنویسید. هر دام سوالی که شما را به اشتباه می اندازد می تواند یک نکته ارزشمند باشد.

یادداشت کردن نکات را به زمانی دیگر موکول نکنید چرا که تمامی مباحث بعد از مدتی روی هم جمع می شوند و احتمال دارد تمامی نکات و دام ها را فراموش کنید. این دفترچه نکات به شدت برای مرور و جمع بندی مفید است و شما می توانید با داشتن آن، در روزهای پایانی هر نکته مهم یا هر دام خطرناکی را بارها و بارها مرور کنید و قبولی در آزمون محاسبات را حس کنید.

 

نحوه قبلی در آزمون محاسبات عمران

گام سوم: خودتان را محک بزنید

برای قبولی در آزمون محاسبات 99 در گام سوم باید به صورت جدی وضعیت علمی خودتان را با آزمون های آزمایشی جامع محک بزنید. این گام در واقع برای آخرین ماه باقی مانده تا زمان برگزاری آزمون محاسبات 99 است. زمانی که دیگر مطالعه شما تمام شده است و آماده آزمون جامع شده اید. شما تا به امروز باید حداقل 10 آزمون کوچک از خودتان گرفته باشید و همینطور با تکنیک های تست زنی مهارت های خودتان را تقویت کرده باشید.

در گام سوم وقت آن است که به طور جدی، آزمون های 60 سوالی از خودتان بگیرید. سعی کنید نکات زیر را حتما برای این آزمون ها رعایت کنید:

 1. حتما از اوایل آخرین ماه باقی مانده به آزمون محاسبات، این آزمون دادن را شروع کنید و سعی کنید که حداقل 3 بار آزمون آزمایشی جامع با سوالات تالیفی از خودتان بگیرید. حتما سوالات این آزمون ها باید برای شما جدید باشند تا شرایط واقعی آزمون برایتان دقیق شبیه سازی شود، بنابراین از سوالات آزمون های گذشته و یا سوالات تالیفی تکراری استفاده نکنید.
 2. شرایط آزمون اصلی را کاملا شبیه سازی کنید. حتما روی یک صندلی بنشینید و کلیه منابع و وسایلی را که برای روز آزمون لازم دارید کنار دستتان بگذارید.راهنمای قبولی در آزمون محاسبات

 

حتما ساعت داشته باشید و مدیریت زمان در آزمون محاسبات نظام مهندسی را جدی بگیرید. سعی کنید حتی لباس رسمی بپوشید و اگر خیلی استرس دارید از دوستانتان بخواهید به عنوان مراقب در کنار شما باشند. در واقع من از شما می خواهم تمامی شرایط آزمون را ایجاد کنید و با ترس ها و استرس هایتان قبل از اینکه در شرایط سرنوشت ساز به سراغ شما بیایند مقابله کنید.

 1. یک ساعت مشخص آزمون را شروع کنید و به محض تمام شدن 4 ساعت، پاسخ دادن را متوقف کنید. برگه جواب را کنار بگذارید و بعد از یک استراحت دو سه ساعتی، شروع کنید به تحلیل آزمونتان. من در یک فایل مشاوره ای برای شرکت کنندگان تور، کلیه نکات لازم برای تحلیل آزمون را آموزش داده ام. دقت کنید که آزمون دادن بدون تحلیل، هیچ تاثیر مثبتی روی بهبود شما ندارد.
 2. علاوه بر تحلیل آزمون، عملکردتان را هم بررسی کنید و ببینید چه چیزهایی مانع از موفقیت شما شد؟ اگر نمره آزمونتان از 50 کمتر شده است موشکافی کنید ببینید چه عاملی باعث این اتفاق شده است؟
 • زمان کم آزمون؟
 • بی دقتی و اشتباهات محاسباتی؟
 • استرس و هول شدن؟
 • عدم تسلط کافی بر روی بسیاری از مباحث؟
 • افتادن در تله سوالات؟

سعی کنید همه این موارد را در خودتان بررسی کنید و عیب های خودتان را ریشه یابی کنید. شما هنوز یک ماه تا آزمون اصلی فرصت دارید و می توانید این عیب ها را تا آن زمان برطرف کنید.

 1. تا آزمون آزمایشی بعدی هدف گذاری کنید و بر روی یکی از عیب هایتان تمرکز کنید؛  سعی کنید آن را برطرف کنید. سوالات آزمون آزمایشی اول را بارها و بارها حل کنید و پاسخ های تشریحی خودتان را با جواب های موجود مقایسه کنید. سعی کنید برای هر آزمون، آماده تر از آزمون قبل باشید و روی حذف نقاط ضعفتان به طور جدی کار کنید.

در صورتی که این سه گام را به درستی انجام دهید مطمئن باشید هیچ عاملی نمی تواند سر آزمون اصلی شما را غافلگیر کند. نه از مواجه شدن با سوالات جدید می ترسید، نه وقت کم آزمون شما را به استرس می اندازد و نه قرار گرفتن در شرایط آزمون باعث کاهش تمرکزتان می شود چون شما این وضعیت را بارها برای خودتان قبل از آزمون به وجود آورده اید و عیب هایتان را رفع کرده اید.

 

روش قبولی در آزمون محاسبات نظام مهندسی

5 آزمون آزمایشی جامع

با توجه به نیاز شما به آزمون های جامع و شبیه سازی شده پیشنهاد می کنم در 5 آزمون آزمایشی سبز سازه شرکت کنید که این 5 آزمون شامل موارد زیر می باشد.

 • 5 آزمون آزمایشی آزمون محاسبات نظام مهندسی که هر کدام از این آزمون ها دارای 60 سوال تالیفی کاملا شبیه سازی شده با آزمون محاسبات می باشد.
 • پاسخ نامه تشریحی و گام به گام هر 5 آزمون آزمایشی محاسبات نظام مهندسی

که شما با شرکت در این 5 آزمون جامع با سوالات تالیفی متعددی آشنا خواهید شد و همینطور با سوالاتی مواجه خواهید شد که در سال های گذشته در آزمون محاسبات مطرح نشده است که این موضوع می تواند شما را برای پاسخ دادن به هر سوالی آماده کند و از ترس شما برای مواجه شدن با سوالات جدید جلوگیری کند.

 

راه قبولی در آزمون محاسبات نظام مهندسی

چه نتایجی پس از شرکت در 5 آزمون آزمایشی محاسبات نظام مهندسی کسب می کنید؟

 1. جمع بندی مهم ترین نکات کلیه مباحث هفتگانه آزمون محاسبات
 2. تسلط کامل به کلیه بندهای پر تکرار و یا بندهایی که به علت فاصله گرفتن از مطالعه فراموش کرده اید.
 3. توانایی مدیریت زمان و کنترل استرس در شرایط واقعی آزمون
 4. افزایش تعداد پاسخ های درست در آزمون اصلی به علت تکرار و تمرین تست زنی در 5 آزمون
 5. افزایش قدرت تله یابی سوالات به علت برخورد با سوالات مختلف در 5 آزمون (شما در 5 آزمون با سه سطح مختلف سوال مواجه می شوید)

 

بهترین روش قبولی در آزمون محاسبات نظام مهندسی

 

 

همین الان با دریافت 5 آزمون آزمایشی جامع سبزسازه، قبولی خودتان را در ششمین آزمون یعنی آزمون اصلی نظام مهندسی، محقق کنید.

پاسخگوی سوالات شما در تلگرام با آیدی  Sabzsaze_azmo@ هستم.

به امید قبولی شما در آزمون محاسبات 99

 

 

 

پیش از همه باخبر شوید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند: 14,661 نفر

تفاوت اصلی خبرنامه ایمیلی سبزسازه با سایر خبرنامه ها نوآورانه و بروز بودن آن است ، ما تنها تازه ترین های آموزشی ، تخفیف ها و جشنواره ها و ... مورد علاقه شما را هر هفته به ایمیل تان ارسال می کنیم

نگران نباشید، ما هم مثل شما از ایمیل های تبلیغاتی متنفریم ، خاطر شما را نخواهیم آزرد!

تولید کنندگان آموزش
با ارسال سومین دیدگاه، به بهبود این محتوا کمک کنید.
نظرات کاربران
 1. آرمین

  سلام وخسته نباشید خدمت شما.من تو آزمون نظارت واجرا قبول شدم ولی هنوز پروانش نیومده . سوالی از خدمتتون داشتم که من از بعضی افراد شنیدم که باید یکی از این دوتا رو انتخاب کنم واستفاده کنم ودوتاش نمیشه این حرف واقعیت داره یعنی.
  اگه این حرف واقعیت داشته باشه پس چرا طرف زحمت میکشه هر سه تا رو میگیره خب یکی رو میگرفت راحت. میشه راهنمایی کنید خیلی اعصابمو خراب کرده. باتشکر از زحماتتون

  پاسخ دهید

 2. مرضیه صبور (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام وقت بخیر مهندس
  بله درسته همزمان نمیشه نظارت و اجرا رو داشت. اگر هم هر دو آزمون رو قبول شده باشید فقط می تونید از یکی استفاده کنید ولی خب اینکه هر دو پروانه رو داشته باشید خوبیش اینه اگر زمانی نظرتون عوض شد و مثلا نخواستید در حوزه نظارت کار کنید می تونید برید اجرا کار کنید.
  البته از پروانه طراحی و نظارت میتونید همزمان استفاده کنید ولی ظرفیت و سهمیه اش بین دو تا توزیع خواهد شد و دو برابر بقیه نمی تونید کار کنید و مجموع دو تا باید در قالب سهمیه مجازش باشه

  پاسخ دهید

؟

فقط کافیست ایمیلتان را وارد کنید

در کمتر از 5 ثانیه اطلاعاتتان را وارد کنید و 3 ایبوک طراحی سازه بتنی در ایتبس را به همراه هدیه ویژه آن در ایمیلتان دریافت کنید
برایم ایمیل شود
نگران نباشید ایمیل های مزاحم نمی فرستیم
close-link
ثبت نام در لیست مشاوره رایگان برای قبولی در آزمون محاسبات 99
توجه: به علت کمبود وقت آزاد مشاور سبزسازه، ظرفیت این لیست محدود می باشد.
ثبت نام
close-image