صفحه اصلی  »  پروانه محاسبات نظام مهندسی  »  دانلود سوالات و پاسخنامه تشریحی آزمون های نظام مهندسی دی ماه 1401

دانلود سوالات و پاسخنامه تشریحی آزمون های نظام مهندسی دی ماه 1401

ما برای قبولی در آزمون های نظام مهندسی، آموزش های تخصصی در قالب تور تخصصی آمادگی آزمون نظارت و اجرا و تور تخصصی آمادگی آزمون محاسبات ارائه کرده ایم. هر سال شمار زیادی از شرکت کنندگان این آموزش ها، بلافاصله پس از آزمون به دنبال پاسخ نامه هستند تا ببینند جزو قبولی ها خواهند بود یا نه.

امسال نیز مانند گذشته، بلافاصله پس از برگزاری آزمون، پاسخنامه تشریحی آزمون های نظام مهندسی دی 1401 هر سه گرایش محاسبات، نظارت و اجرا رشته عمران را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دادیم.

دانلود پاسخنامه محاسبات، نظارت و اجرا دی 1401

⌛ آخرین به‌روزرسانی: 10 دی 1401

📕 تغییرات به‌روزرسانی: قرار گرفتن سوالات و پاسخنامه تشریحی آزمون محاسبات، نظارت و اجرا دی ماه 1401

 

 

پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مرداد 1400

 

شرایط شرکت در آزمون های نظام مهندسی

اولین شرط شرکت در آزمون های نظام مهندسی، گذشت سه سال از زمان فارغ التحصیلی شماست؛ توجه داشته باشید اگر زودتر از موعد در این آزمون شرکت کنید و قبول شوید، مدرک شما قابل قبول نخواهد بود.

دومین شرط شرکت در آزمون های نظام مهندسی، مرتبط بودن مدرک شما با رشته عمران است که برای مطمئن شدن از این موضوع می توانید به واحد عضویت سازمان نظام مهندسی استان خود مراجعه کنید.

آزمون نظام مهندسی دی 1401 در واقع اولین دوره آزمون نظام مهندسی در سال 1401 است که کماکان مانند آزمون های قبلی به صورت جزوه باز برگزار شد. نمره قبولی در آزمون نظام مهندسی همانند گذشته 50 است و رقابتی مابین شما و دیگر شرکت کنندگان آزمون وجود ندارد.

نکات قبولی در آزمون های نظام مهندسی

شاید شما هم با خود فکر کرده اید که چگونه در آزمون نظام مهندسی قبول شوم؟
برای قبولی در آزمون نظام مهندسی تنها تسلط علمی کافی نیست. تمامی افرادی که تنها یک بار در آزمون های نظام مهندسی شرکت کرده اند قطعا اهمیت تکنیک های مدیریت زمان و برنامه مطالعاتی را می دانند. شما نیز برای زمانتان ارزش قائل شوید و حتما با برنامه ریزی مطالعه کنید.

این حرف ها به این معنا نیست که ما مطالعه کردن درست و اساسی را رد می کنیم؛ بالعکس حتی سعی کرده ایم شیوه صحیح مطالعه کردن را در قالب یک ویدئو به شما آموزش دهیم. تمام حرف ما این است که باید هوشمندانه مطالعه کنید. به طور مثال پس از بررسی آزمون شهریور 1401 با افتخار اعلام کردیم که 75 درصد تشابه مابین سوالات و آموزش ها و آزمون های سبزسازه وجود داشته است که کافی بود تنها همین مقدار از مطالب را یاد گرفته و در آزمون شرکت کنید.

تحلیل و بررسی آزمون های نظام مهندسی سال های گذشته

اما نکته ای که نباید آن را فراموش کنید این است که بدون تمرین تست زنی اگر به همه مباحث هم مسلط باشید قبولی در آزمون های نظام مهندسی کار دشواری خواهد بود! البته ارزش تست زنی های قبل از آزمون، علاوه بر افزایش مهارت تست زنی شما، به تحلیل و بررسی سوالات بعد از آزمون هم می‌باشد.

در اولین فرصت شرایطی مشابه با شرایط آزمون نظام مهندسی را فراهم کنید و خودتان را محک بزنید. برای سوالات این آزمون آزمایشی از سوالات تکراری که در طول مطالعات خود از آن استفاده کرده اید استفاده نکنید، البته نباید فراموش کرد که تحلیل سوالات آزمون های گذشته بسیار ارزشمند است.

 

رضایت کاربران در رابطه با پاسخنامه آزمون نظام مهندسی

نظرات کاربران در مورد پاسخنامه آزمون

 

 

⚠️ نگران نباشید! اگر مجددا شرایط آزمون شهریور 1401 تکرار شد، کارشناسان سبزسازه با دلایل کاملا منطقی سوالات حذف شده آزمون نظام مهندسی دی 1401 را بررسی خواهند کرد.

 

 

بررسی سوالات اشتباه آزمون نظام مهندسی

بررسی سوالات اشتباه آزمون محاسبات مهر 98

 

 

سوالات آزمون محاسبات بهمن 97 آیا پاسخ هایی که منتشر شده منطبق بر منابع آزمون دی 1401 است؟

بله، دقیقا هدف ما پاسخ درست به سوالات آزمون محاسبات عمران با توجه به منابع این آزمون است.

پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مهر 98 آیا تنها کلید سوالات آزمون های دی 1401 را در اختیار شما قرار می دهیم؟

خیر، مجموعه سبزسازه پاسخ تشریحی آزمون های دی ماه 1401 را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده است و برای آزمون های آینده هم همین برنامه را خواهد داشت.

پاسخ تشریحی آزمون نظام مهندسی بهمن 97 اگر ایرادی در پاسخنامه تشریحی آزمون های نظام مهندسی وجود داشت چه باید کرد؟

با توجه به سرعت بالای پاسخ به سوالات توسط مهندسین گروه سبز سازه، در صورت مشاهده ایرادات، حتما ما را مطلع کنید تا در کمترین زمان ممکن مشکل را برطرف کنیم. ارسال ایرادات به پشتیبانی تلگرام سبزسازه

 

تشابه آزمون های محاسبات با تور تخصصی محاسبات سبزسازه

بعد از تماس هایی که با گروهی از مخاطبین سبزسازه داشتیم، متوجه شدیم که درصد تشابه تور تخصصی آموزش آزمون محاسبات سبزسازه با آزمون محاسبات به شدت برای مخاطبین ما مهم است. به همین دلیل هم تصمیم گرفتیم از متخصصین و مدرسین هر حوزه بخواهیم تا این بررسی را با دلایل و استدلال های کافی انجام دهند.

 • پس از مشخص شدن پاسخ های درست سوالات آزمون محاسبات شهریور 1401، به درخواست گروه سبزسازه تیمی از متخصصین هر حوزه شروع به بررسی و تطبیق دادن سوالات آزمون محاسبات با تور 7 کردند. پس از سه روز بررسی درصد تشابه 75 درصد را اعلام کردند.
 • پس از مشخص شدن پاسخ های درست سوالات آزمون محاسبات مرداد 1400، به درخواست گروه سبزسازه تیمی از متخصصین هر حوزه شروع به بررسی و تطبیق دادن سوالات آزمون محاسبات با تور 6 کردند. پس از سه روز بررسی درصد تشابه 85 درصد را اعلام کردند.
 • پس از مشخص شدن پاسخ های درست سوالات آزمون محاسبات مهر 99، به درخواست گروه سبزسازه تیمی از متخصصین هر حوزه شروع به بررسی و تطبیق دادن سوالات آزمون محاسبات با تور 5 کردند. پس از سه روز بررسی درصد تشابه 88 درصد را اعلام کردند.
 • پس از بررسی سوالات آزمون محاسبات مهر 98 تشابه 85 درصدی تور 4 و آزمون محاسبات مهر 98 مشخص شد. البته لازم به ذکر است که تعداد سوالات بیشتری از آزمون مهر 98، مشابه با آموزش‌ تور تخصصی سبزسازه بود. منتهی ما فقط آن هایی را در نظر گرفتیم که به طور مستقیم شبیه سوال بوده و روند کامل حل سوال را در برداشتند. چند نمونه از سوالات با تشابه 100 درصد را در همین صفحه قرارداده ایم.
 • قطعا در آزمون نظام مهندسی بعد نیز این تشابه ها تکرار خواهد شد.

 

 

سوالات آزمون محاسبات نظام مهندسی به همراه پاسخ تشریحی

 

نمونه های بیشتری از  موارد متشابه را نیز در پاسخنامه تشریحی آزمون محاسبات مهر 98 و همینطور در پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مهر 99 قرار داده ایم. البته لازم به ذکر است که بعد از آزمون مهر ماه 99 تصمیم گرفتیم ایرادات تور قبلی را برطرف کنیم و نقاط قوت آن را تقویت کنیم. تور 7 آزمون محاسبات سبزسازه را به روز کردیم تا به راحتی در آزمون محاسبات پیش رو قبول شوید.

 

 

دریافت اطلاعات در مورد تور جامع آزمون محاسبات سبزسازه (تور7)

 

 

مسیر یادگیری برای حرفه ای شدن

مشاهده نقشه یادگیری

پیش از همه باخبر شوید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند: 37,298 نفر

تفاوت خبرنامه ایمیلی سبزسازه با سایر خبرنامه‌ها، نوآورانه و بروز بودن آن است. فقط تخفیف‌ها، جشنواره‌ها، تازه‌ترین‌های آموزشی و ... مورد علاقه شما را هر هفته به ایمیلتان ارسال می‌کنیم.

نگران نباشید، ما هم مثل شما از ایمیل‌های تبلیغاتی متنفریم و خاطر شما را نخواهیم آزرد!

با ارسال 337اُمین دیدگاه، به بهبود این محتوا کمک کنید.
نظرات کاربران
 1. علی پارسا

  سلام خسته نباشی لطفاجواب سوالات اجرا عمران دفتر چه bکسی داره

  پاسخ دهید

 2. مهندس زهره حیدری (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس. با توجه به اینکه سوالات دفترچه B به صورت کامل به دستمون نرسید پاسخ نامه ای که ارائه شده براساس دفترچه A,B,C انجام شد. بنابراین سوالات کامل این دفترچه رو نداریم.

  پاسخ دهید

 3. مصطفی ابراهیمی

  با سلام و درود
  لطفاً در مورد سوالات آزمون عمران-اجرا دی ماه ۱۴۰۱ نظر نهایی را اعلام کنید. با توجه به اینکه حل تشریحی گروه سبز سازه با کلید آزمون نظام مهندسی مغایرت دارد ( سوال ۱۳ و ۳۷)
  با تشکر

  پاسخ دهید

 4. مهندس زهره حیدری (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس جان. این ۲ سوال قابلیت اعتراض دارند. فایل اعتراض به این ۲ سوال هم داخل کانال سبزسازه قرار داده شده میتونید از آیدی زیر دریافت کنید
  https://t.me/sabzsaze

  پاسخ دهید

 5. Reza

  سلام
  در آزمون اجرا براساس دفترچه A
  سوال ۱۳ بین پاسخ گروه سبز سازه و کلید منتشر شده تفاوت هست(جواب کلید: ۱ / جواب سبز سازه: ۱.۶ )
  چرا در فایل اعتراضی به این سوال اشاره نشده؟
  سپاس

  پاسخ دهید

 6. مهندس شکوه شیخ زاده (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس
  این سوال اعتراض زده شده

  پاسخ دهید

 7. حسن ولیزاده

  سلام خدمت اساتید محترم
  منتطر فرم اعتراض تهیه شده ار موسسه شما می باشیم. ممنون

  پاسخ دهید

 8. مهندس شکوه شیخ زاده (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس وقت بخیرفایل اعتراض منتشر شد

  پاسخ دهید

 9. حسن زاده

  اساتید معزز فکر نمی کنید که ۷ تا سوال در ازمون محاسبات پاسخ اشتباه دادن یعنی چه؟
  نمی خواهید از پرستیژ خودتان به ظاهر هم که شده دفاع کنید؟

  پاسخ دهید

 10. مهندس زهره حیدری (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس. فقط ۳ تا سوال با کلیداولیه مغایرت داره شامل سوال ۵۷ فولاد و ۲ سوال از بتن. سوالات تحلیل سازه پاسخ هایی که داده شده درست هست و بهش اعتراض زدیم
  تعداد ۷ سوال اشتباه منظور کدوم سوالات هست؟

  پاسخ دهید

 11. ابوالفضل زارع

  سلام وقتتون بخیر سوال ۱۷ اجرا گزینه یک درست نیست؟
  چون گفته سیستم واگرا و تو ص ۳۱ ۲۸۰۰ بند ب زده برای سیستم واگرا از رابطه ۳-۳ استفاده شود

  پاسخ دهید

 12. مهندس زهره حیدری (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  باسلام. مهندس اگر قاب ساختمانی ساده با مهاربندی واگرا گفته باشه بله کاملا حرف شما درسته و از همون رابطه قاب خمشی فولادی استفاده میشه اما اینجا گفته قاب خمشی و مهاربندی واگرا یعنی دقیقا داره به سیستم دوگانه اشاره می‌کنه نه قاب ساختمانی ساده

  پاسخ دهید

 13. علی سیفی

  پاسخ سوال ۵۷ محاسبات که نسبت مقاومت خمشی مورد نیاز اتصال c به مقاومت خمشی مورد نیاز اتصال A را خواسته ظاهرا ۱٫۲ می باشد. خواهشا راهنمایی فرمایید.

  پاسخ دهید

 14. مهندس شکوه شیخ زاده (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس
  بله این ۱.۲ درسته و اصلاح شد

  پاسخ دهید

 15. سینا حادمی

  با سلام و وقت بخیر
  چندتا از پاسخ ها با پاسخ دکتر حسین زاده در ازمون محاسبات مغاییرت دارد ولی متاسفانه هیچ یک از موسسات اقدام به ویرایش نمی کنند ممنون میشم دلیلشو‌بفرماییذ ممنون

  پاسخ دهید

 16. مهندس زهره حیدری (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس. لطفا پاسخ هایی که مغایرت داره رو بفرمایید؟ طبق بررسی ای که ما انجام دادیم به جز یک پاسخ سوال بتن، که ویرایش شد بقیه موارد صحیح هست

  پاسخ دهید

 17. یعقوب هاشمی

  سوالات اگر بصورت کلیدی و یا کلید واژه داشته باشد خوب است

  پاسخ دهید

 18. مهندس شکوه شیخ زاده (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس
  براساس صفحه آیین نامه مرتب شده و کار شما را برای مطالعه راحت میکنه

  پاسخ دهید

 19. یغقوب هاشمی

  تشریح سوالات خوب است ولی روی سوالات بی کیفت است خسته کننده است

  پاسخ دهید

 20. مهندس شکوه شیخ زاده (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  ممنون میشم توضیح بدین متوجه منظورتون نشدم مهندس جان

  پاسخ دهید

1 2 3 15

رایگان مشاوره خرید بگیر!

ارتباط با برترین مشاورین تور آمادگی آزمون محاسبات و نظارت و اجرا
در صورت رد کردن، این فرصت رو برای همیشه از دست خواهید داد.
جهت ارتباط، اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.
درخواست مشاوره رایگان
close-link
question