صفحه اصلی  »  پروانه محاسبات نظام مهندسی  »  آزمون ها  »  دانلود سوالات و پاسخ تشریحی آزمون محاسبات و نظارت و اجرا مرداد 1400

دانلود سوالات و پاسخ تشریحی آزمون محاسبات و نظارت و اجرا مرداد 1400

 • آخرین ویرایش: سال 1400
 • ناشر: دپارتمان تحقیقات و توسعه گروه صنعتی سبزسازه

قطعا سوالات آزمون های گذشته کمک زیادی به قبولی شما در آزمون نظام مهندسی خواهد کرد. تنها چند ساعت پس از پایان آزمون نظام مهندسی در روز پنجشنبه، تنها موسسه‌ای بودیم که بلافاصله پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مهر 99 را روی سایت قرار دادیم و اینبار نیز پاسخ تشریحی آزمون نظام مهندسی مرداد 1400 که شامل محاسبات، نظارت و اجرا می‌شود، را دقایقی پس از آزمون منتشر کردیم.

⚠️ توجه: این اولین مرتبه ای نیست که پاسخنامه آزمون نظام مهندسی را منتشر می کنیم و البته آخرین بار هم نخواهد بود. از سال 1392 تا به امروز آزمون ها را بررسی کرده ایم و با توجه به درخواست های مکرر داوطلبین نظارت و اجرا نظام مهندسی پاسخنامه تشریحی آزمون مرداد 1400  هر سه گرایش آزمون نظام مهندسی را به صورت رایگان بلافاصله پس از آزمون در اختیار شما قرار دادیم.

 

پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مرداد 1400

 

شرایط آزمون نظام مهندسی مرداد 1400

اولین شرط شرکت در آزمون نظام مهندسی مرداد 1400، گذشت سه سال از زمان فارغ التحصیلی شماست؛ توجه داشته باشید اگر زودتر از موعد در این آزمون شرکت کنید و قبول شوید مدرک شما قابل قبول نخواهد بود.

دومین شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی، مرتبط بودن مدرک شما با رشته عمران است که برای مطمئن شدن از این موضوع می توانید به واحد عضویت سازمان نظام مهندسی استان خود مراجعه کنید.

آزمون نظام مهندسی مرداد 1400 در واقع اولین دوره آزمون نظام مهندسی در سال 1400 است که کماکان مانند آزمون های قبلی به صورت جزوه باز برگزار می شود. نمره قبولی در آزمون نظام مهندسی همانند گذشته 50 است و رقابتی مابین شما و دیگر شرکت کنندگان آزمون وجود ندارد.

نکات قبولی در آزمون نظام مهندسی مرداد 1400

شاید شما هم با خود فکر کرده اید که چگونه در آزمون نظام مهندسی مرداد 1400 قبول شوم؟
برای قبولی در آزمون نظام مهندسی تنها تسلط علمی  کافی نیست. تمامی افرادی که تنها یک بار در آزمون های نظام مهندسی شرکت کرده اند قطعا اهمیت تکنیک های مدیریت زمان و برنامه مطالعاتی را می دانند. شما نیز برای زمانتان ارزش قائل شوید و حتما با برنامه ریزی مطالعه کنید.

این حرف ها به این معنا نیست که ما مطالعه کردن درست و اساسی را رد می کنیم؛ بالعکس حتی سعی کرده ایم شیوه صحیح مطالعه کردن را در قالب یک ویدئو به شما آموزش دهیم. تمام حرف ما این است که باید هوشمندانه مطالعه کنید به طور مثال پس از بررسی آزمون مهر 99 با افتخار اعلام کردیم که 88 درصد تشابه مابین سوالات و آموزش ها و آزمون های سبزسازه وجود داشته است که کافی بود تنها همین مقدار از مطالب را یاد گرفته و در آزمون شرکت کنید.

تحلیل و بررسی آزمون نظام مهندسی سال های گذشته

اما نکته ای که نباید آن را فراموش کنید این است که بدون تمرین تست زنی اگر به همه مباحث هم مسلط باشید قبولی در آزمون نظام مهندسی کار دشواری خواهد بود! البته ارزش تست زنی های قبل از آزمون 1400 علاوه بر افزایش مهارت تست زنی شما، به تحلیل و بررسی سوالات بعد از آزمون هم می‌باشد.

در اولین فرصت شرایطی مشابه با شرایط آزمون نظام مهندسی را فراهم کنید و خودتان را محک بزنید. برای سوالات این آزمون آزمایشی از سوالات تکراری که در طول مطالعات خود از آن استفاده کرده اید استفاده نکنید، البته نباید فراموش کرد که تحلیل سوالات آزمون های گذشته بسیار ارزشمند است.

 

رضایت کاربران در رابطه با پاسخنامه آزمون نظام مهندسی

نظرات کاربران در مورد پاسخنامه آزمون بهمن 97

 

 

⚠️ نگران نباشید! اگر مجددا شرایط آزمون مهر 99 تکرار شد، کارشناسان سبزسازه با دلایل کاملا منطقی سوالات حذف شده آزمون نظام مهندسی 1400 را بررسی خواهند کرد.

 

 

بررسی سوالات اشتباه آزمون نظام مهندسی

بررسی سوالات اشتباه آزمون محاسبات مهر 98

 

 

سوالات آزمون محاسبات بهمن 97 آیا پاسخ هایی که منتشر شده منطبق بر منابع آزمون مرداد 1400 است؟

بله، دقیقا هدف ما پاسخ درست به سوالات آزمون محاسبات عمران با توجه به منابع این آزمون است.

پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مهر 98 آیا تنها کلید سوالات آزمون محاسبات مرداد 1400 را در اختیار شما قرار می دهیم؟

خیر، مجموعه سبزسازه پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مهر 99 را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده است و برای آزمون محاسبات 1400 هم همین برنامه را خواهیم داشت.

 

 

⚠️ توجه: این اولین مرتبه ای نیست که پاسخنامه آزمون نظام مهندسی را منتشر می کنیم و البته آخرین بار هم نخواهد بود. از سال 1392 تا به امروز آزمون های محاسبات را با دقت بررسی کرده ایم. با توجه به درخواست های مکرر داوطلبین نظارت و اجرا نظام مهندسی تصمیم گرفتیم پاسخنامه تشریحی آزمون مرداد 1400 هر سه گرایش آزمون نظام مهندسی را به صورت رایگان بلافاصله پس از آزمون در اختیار شما قرار دادیم.

 

از سال 92 تا به امروز تمامی آزمون های محاسبات را بررسی کرده ایم تله های سوالات را شناسایی کرده ایم. و هر سری بعد از برگزاری آزمون های محاسبات نظام مهندسی، آموزش های سبزسازه را به روزرسانی کردیم و ترفند های جدید را به شما آموزش داده ایم. مثلا در سال 94 زمانی که آزمون را بررسی می کردیم متوجه اهمیت 10 بند از بند های مبحث دهم شدیم و همین موضوع باعث شد مجددا تور تخصصی آزمون محاسبات سبزسازه را به روزرسانی کنیم تا این نکات را هم در اختیار شما قرار دهیم.

 

تشابه آزمون های محاسبات با تور تخصصی محاسبات سبزسازه

بعد از تماس هایی که با گروهی از مخاطبین سبزسازه داشتیم، متوجه شدیم که درصد تشابه تور تخصصی آزمون محاسبات سبزسازه با آزمون محاسبات به شدت برای مخاطبین ما مهم است. به همین دلیل هم تصمیم گرفتیم از متخصصین و مدرسین هر حوزه بخواهیم تا این بررسی را با دلایل و استدلال های کافی انجام دهند.

 • پس از مشخص شدن پاسخ های درست سوالات آزمون محاسبات مهر 99، به درخواست گروه سبزسازه تیمی از متخصصین هر حوزه شروع به بررسی و تطبیق دادن سوالات آزمون محاسبات با تور 5 کردند. پس از سه روز بررسی درصد تشابه 88 درصد را اعلام کردند.
 • پس از بررسی سوالات آزمون محاسبات مهر 98 تشابه 85 درصدی تور 4 و آزمون محاسبات مهر 98 مشخص شد. البته لازم به ذکر است که تعداد سوالات بیشتری از آزمون مهر 98، مشابه با آموزش‌ تور تخصصی سبزسازه بود. منتهی ما فقط آن هایی را در نظر گرفتیم که به طور مستقیم شبیه سوال بوده و روند کامل حل سوال را در برداشتند. چند نمونه از سوالات با تشابه 100 درصد را در همین صفحه قرارداده ایم.
 • قطعا در آزمون نظام مهندسی مرداد 1400 این تشابه ها تکرار خواهد شد.

 

 

سوالات آزمون محاسبات نظام مهندسی 12 بهمن 97 به همراه پاسخ تشریحی آن

پاسخ تشریحی آزمون محاسبات نظام مهندسی

 

 

نمونه های بیشتری از  موارد متشابه را نیز در پاسخنامه تشریحی آزمون محاسبات مهر 98 و همینطور در پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مهر 99 قرار داده ایم. البته لازم به ذکر است که بعد از آزمون مهر ماه 99 تصمیم گرفتیم ایرادات تور 5 را برطرف کنیم و نقاط قوت آن را تقویت کنیم. تور 6 آزمون محاسبات سبزسازه را به روز کردیم تا به راحتی در آزمون محاسبات مرداد 1400 قبول شوید.

 

 

پاسخ تشریحی آزمون محاسبات 1400

دریافت اطلاعات در مورد تور جامع آزمون محاسبات سبزسازه (تور6)

 

نمونه سوالات آیین نامه 2800 با حل تشریحی آن آیا تنها کلید سوالات محاسبات نظام مهندسی را در اختیار شما قرار می دهیم؟

خیر، حل سوالات آزمون نظام مهندسی را به صورت کاملا تشریحی و رایگان در اختیار شما قرار داده ایم.

 

پاسخ تشریحی آزمون نظام مهندسی بهمن 97 اگر ایرادی در پاسخنامه تشریحی این سوالات وجود داشت چه باید کرد؟

با توجه به سرعت بالای پاسخ به سوالات توسط مهندسین گروه سبز سازه، در صورت مشاهده ایرادات، حتما ما را مطلع کنید تا در کمترین زمان ممکن مشکل را برطرف کنیم. ارسال ایرادات به پشتیبانی تلگرام سبزسازه

 

قبولی در آزمون محاسبات مهر 98

دانلود سوالات آزمون محاسبات سال های پیش همین الان تمامی ویدئو ها و تحلیل هایی که از سال 92 تا به امروز از آزمون های محاسبات نظام مهندسی داشته ایم را به صورت رایگان دانلود کنید.

 

 

مسیر یادگیری برای حرفه ای شدن

مسیر یادگیری برای حرفه ای شدن

مشاهده نقشه یادگیری

پیش از همه باخبر شوید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند: 35,870 نفر

تفاوت خبرنامه ایمیلی سبزسازه با سایر خبرنامه‌ها، نوآورانه و بروز بودن آن است. فقط تخفیف‌ها، جشنواره‌ها، تازه‌ترین‌های آموزشی و ... مورد علاقه شما را هر هفته به ایمیلتان ارسال می‌کنیم.

نگران نباشید، ما هم مثل شما از ایمیل‌های تبلیغاتی متنفریم و خاطر شما را نخواهیم آزرد!

با ارسال 38اُمین دیدگاه، به بهبود این محتوا کمک کنید.
نظرات کاربران
 1. ملیحه

  سلام دوستان خوب سبز سازه
  در خصوص رای دیوان عدالت اداری که ۱۶ مهر۹۹مبنی بر ابطال بند۳۲ مصوب دی ماه۹۷کمیسیون هم ارزی رشته هاست راهنمایی بفرمایید
  متن شکایت طبق بند ۳۲ از دو رشته مهندسی مدیریت و آبادانی روستا و همچنین مهندسی مدیریت پروژه بوده در صورتیکه دیوان فقط برای مهندسی مدیریت و آبادانی روستا رای صادر کرده و تکلیف رشته مهندسی مدیریت پروژه رو مشخص نکرده لطفا توضیح دهید ما که مهر ۹۹ در رشته مهندسب مدیریت پروژه مرتبط با عمران .نظارت قبول شدیم باید چیکار کنیم که پروانه واسمون صادر بشه؟

  پاسخ دهید

 2. مهندس شکوه شیخ زاده (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس جان
  باید از مقررات ملی پیگیری کنید

  پاسخ دهید

 3. ملیحه

  سلام
  مقررات ملی یعنی دقیقا کجا ؟

  پاسخ دهید

 4. مهندس شکوه شیخ زاده (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  با توجه به بروز شدن قوانین، با شماره زیر تماس بگیرید و سوال خودتون رو از کمیسیون هم ارزی پیگیری کنید.

  ۰۲۱۸۲۲۴۴۴۲۰-۲۴
  http://inbr.ir/?page_id=182

  پاسخ دهید

 5. متقیان

  سلام و خسته نباشید
  بنده ۲ ازمون ازمایشی شما را تهیه کردم. سطح ازمون های ازمایشی شما به هیچ عنوان با سطح آزمون نظام مهندسی هم خوانی ندارد.سوالات بتن و فولاد هر کدام به تنهایی برای سوالات امتحانات دانشگاهی مناسب بودند. سایر درس ها هم به نسبت همین طور.
  اما ((من راضی بودم)) چون به یک عبارتی با ۱۲۰ سوال تمام مطالب ممکن را پوشش داده بودید(مقداری تلیغاتی هست این کار). بنده ۱۰ روز مونده به ازمون با تسلط نسبی شروع به حل سوالات و مطالعه پاسخ های آن کردم. تقریبا ۳ روز کامل حدود ۲۵ ساعت (حل و مطالعه پاسخ)زمان برد. و به هیچ عنوان هم در زمان ۲۴۰ دقیقه گنجانده نمی شد. ولی در آزمون مهر ۱۳۹۹ سر جلسه امتحان یاد شما افتادم چون دقیقا ۲ سوال از مطالبی بود که از ازمون های شما نکته برداری کردم.
  خواستم اینجا به نحوی بابت این جمع بندی سختگیرانه تشکر کنم.

  پاسخ دهید

 6. مهندس مهران کیانی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  با سلام
  بله مهندس درسته که این ۲ آزمون نسبت به آزمون اصلی سخت تر بود اما هدف ما این بود که نکات مهم رو پوشش بدیم و فرصتی رو برای شما ایجاد کنیم تا داخل این آزمون ها بندهایی که ممکنه از چشم شما دورمونده باشه بررسی کنید. برای طرح این تست ها ساعت ها زمان صرف شده تا تست هم جدید باشه هم ترکیبی و هم مفهومی. زمان پاسخگویی به تست رو هم میشه از روند حل دید که خیلی طولانی نیست و در حد سه چهار سطر هست به طور میانگین. به هر حال خوشحالم که تونستید دو سوال رو با استفاده از نکات آزمون ها بزنید. اگر فایل تشابهی که روی سایت قرار خواهیم داد بررسی کنید متوجه میشید که تعداد ۱۴ تست با این ۲ آزمون تشابه داشت که با یادگیری نکات اونها میتونستید به راحتی حلشون کنید.
  موفق باشید

  پاسخ دهید

 7. رحيمي رضا

  سلام
  مطالب ارزنده ای در سایت است ولی نسبت به قیمت اصلا منصفانه نیست به عنوان مثال ۵ دوره آمون آزمایشی چرا این قیمت است؟

  پاسخ دهید

 8. مهندس مهناز افضلی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس، اگر هزینه هایی که خدمات جانبی دوره داره مثل :
  ۱٫ پشتیبانی علمی (بعد از اینکه دوره رو تهیه میکنین داخل گروه تلگرامی مختص دوره عضو میشین که پشتیبان های علمی براتون رفع اشکال میکنن)
  ۲٫ آپدیت (از زمانیکه دوره رو تهیه میکنین آپدیت دوره تا یکسال به صورت رایگان در اختیارتون قرار میگیره)
  رو درنظر بگیرین متوجه میشین که قیمت دوره زیاد نیست بعلاوه اینکه هزینه چاپ کتاب و از هم مهمتر هزینه ای که تولید سوالات تالیفی دربرداره که لازمه وقت زیادی صرف بشه تا تست ها کاملا استاندارد و در سطح سوالات ازمون نظام مهندسی باشه در برابر قیمت دوره واقعا قابل توجیهه

  پاسخ دهید

 9. داود ناصری

  سلام بنده تور ۴ آزمون محاسبات دوره طلایی گرفتم اولا سوالات و تدریس به سطح آزمون اصلا نبود و فقط و فقط جنبه تبلیغاتی داره و قرار شد پس از هر دوره آزمون فکر کنم سه دوره اپدیت رایگان برای کسانی که طلایی ونقد خریذن ارسال کنید که اونم دوتا pdf و دوتا فیلم چند دقیقه ای فرستادید و اونم متاسفانه با گذشت ۴ ماه هنوز باز نمیشه هر چه هم پیگیری کردم جواب پشتیبانی تکراری با تلگرام و بی نتیحه . ولی خدا شاهد با این گرونی به خیلی ها جوان هستن و جویای کار و نجربه و اپدیت شدن در بازار کار با امید و آرزو و هزار بدبختی این پول جور میشه و پکیج شما رو میخرند مثل بنده این شعارهای تبلیغاتی درست نیست

  پاسخ دهید

 10. مهندس مرضیه صبور (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام جناب مهندس
  پیام شما رو منتقل کردم، دوستان پشتیبانی با شما در ارتباط خواهند بود تا موضوع رو دقیق تر بررسی کنند.

  پاسخ دهید

 11. سالار

  با سلام و خسته نباشید خدمت عزیزان سبز سازه.میخواستم بدونم آیا بازم پک آزمون محاسبات تخفیف میخوره یا نه

  پاسخ دهید

 12. مهندس مرضیه صبور (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام جناب مهندس
  از همین امروز تا انتهای هفته جشنواره داریم در سبزسازه و می تونید پک آزمون محاسبات رو با تخفیف تهیه کنید.

  پاسخ دهید

 13. علی

  خوب بود

  پاسخ دهید

 14. مهندس مرضیه صبور (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام جناب مهندس خیلی ممنون از حسن نظرتون
  پیشنهاد می کنم اگر برنامه شما قبولی در آزمون محاسبات هست به مقالات و ویدئو های رایگان مشاوره ای هم سری بزنید.

  پاسخ دهید

 15. pedram.aminjavaheri@yahoo.com

  کار شرافتمندانه یعنی همین

  پاسخ دهید

 16. مهندس مرضیه صبور (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس
  خیلی خوشحال هستیم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته است. پیشنهاد می کنم یک سر به شهریادگیری سبزسازه بزنید.

  پاسخ دهید

 17. مهدی شیردل

  وای… شما چقدر خوبید….

  پاسخ دهید

 18. مهندس مرضیه صبور (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام جناب مهندس
  خیلی ممنون از حسن نظر شما
  پیشنهاد می کنم به شهر یادگیری سبزسازه هم سر بزنید.

  پاسخ دهید

 19. سعید بهمنی

  عالی درجه ۱

  پاسخ دهید

 20. مهندس مرضیه صبور (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  خیلی ممنون جناب مهندس

  پاسخ دهید

 21. عباس اسفندیاری

  باسلام وخسته نباشید چرا ویدیو های رایگان ازمون های سال های قبل باز نمیشن

  پاسخ دهید

 22. مهندس مرضیه صبور (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام جناب مهندس
  من لینک های دانلود رو امتحان کردم هیچ مشکلی نداره
  برای شما دانلود نمیشه؟ یا بعد از دانلود باز نمیشه؟

  پاسخ دهید

مشاوره رایگان روش قبولی در آزمون محاسبات نظام مهندسی

برنامه مطالعاتی ویژه قبولی در آزمون محاسبات 40 دقیقه فیلم مشاوره‌ای
در آزمون محاسبات پیش‌رو، نام خود را جزو پذیرفته‌شدگان خواهید دید.
از طریق دکمه زیر، همین الان این پکیج پرطرفدار را دریافت کنید.  
دریافت رایگان پکیج مشاوره‌ای
close-link
question