صفحه اصلی  »  پروانه محاسبات نظام مهندسی  »  دانلود سوالات و پاسخنامه تشریحی آزمون های نظام مهندسی اردیبهشت ماه 1402

دانلود سوالات و پاسخنامه تشریحی آزمون های نظام مهندسی اردیبهشت ماه 1402

ما برای قبولی در آزمون های نظام مهندسی، آموزش های تخصصی در قالب تور تخصصی آمادگی آزمون نظارت و اجرا و تور تخصصی آمادگی آزمون محاسبات ارائه کرده ایم. هر سال شمار زیادی از شرکت کنندگان این آموزش ها، بلافاصله پس از آزمون به دنبال پاسخ نامه هستند تا ببینند جزو قبولی ها خواهند بود یا نه.

امسال نیز مانند گذشته، بلافاصله پس از برگزاری آزمون، پاسخنامه تشریحی آزمون های نظام مهندسی اردیبهشت 1402 هر سه گرایش محاسبات، نظارت و اجرا رشته عمران را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دادیم.

دانلود پاسخنامه محاسبات، نظارت و اجرا اردیبهشت 1402

⌛ آخرین به‌روزرسانی: 28 اردیبهشت 1402

📕 تغییرات به‌روزرسانی: قرار گرفتن سوالات و پاسخنامه تشریحی آزمون محاسبات، نظارت و اجرا اردیبهشت ماه 1402 (به زودی)

 

 

پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مرداد 1400

 

شرایط شرکت در آزمون های نظام مهندسی

اولین شرط شرکت در آزمون های نظام مهندسی، گذشت سه سال از زمان فارغ التحصیلی شماست؛ توجه داشته باشید اگر زودتر از موعد در این آزمون شرکت کنید و قبول شوید، مدرک شما قابل قبول نخواهد بود.

دومین شرط شرکت در آزمون های نظام مهندسی، مرتبط بودن مدرک شما با رشته عمران است که برای مطمئن شدن از این موضوع می توانید به واحد عضویت سازمان نظام مهندسی استان خود مراجعه کنید.

آزمون نظام مهندسی اردیبهشت 1402 در واقع اولین دوره آزمون نظام مهندسی در سال 1402 است که کماکان مانند آزمون های قبلی به صورت جزوه باز برگزار شد. نمره قبولی در آزمون نظام مهندسی همانند گذشته 50 است و رقابتی مابین شما و دیگر شرکت کنندگان آزمون وجود ندارد.

نکات قبولی در آزمون های نظام مهندسی

شاید شما هم با خود فکر کرده اید که چگونه در آزمون نظام مهندسی قبول شوم؟
برای قبولی در آزمون نظام مهندسی تنها تسلط علمی کافی نیست. تمامی افرادی که تنها یک بار در آزمون های نظام مهندسی شرکت کرده اند قطعا اهمیت تکنیک های مدیریت زمان و برنامه مطالعاتی را می دانند. شما نیز برای زمانتان ارزش قائل شوید و حتما با برنامه ریزی مطالعه کنید.

این حرف ها به این معنا نیست که ما مطالعه کردن درست و اساسی را رد می کنیم؛ بالعکس حتی سعی کرده ایم شیوه صحیح مطالعه کردن را در قالب یک ویدئو به شما آموزش دهیم. تمام حرف ما این است که باید هوشمندانه مطالعه کنید. به طور مثال پس از بررسی آزمون دی 1401 با افتخار اعلام کردیم که 77 درصد تشابه مابین سوالات و آموزش ها و آزمون های سبزسازه وجود داشته است که کافی بود تنها همین مقدار از مطالب را یاد گرفته و در آزمون شرکت کنید.

تحلیل و بررسی آزمون های نظام مهندسی سال های گذشته

اما نکته ای که نباید آن را فراموش کنید این است که بدون تمرین تست زنی اگر به همه مباحث هم مسلط باشید قبولی در آزمون های نظام مهندسی کار دشواری خواهد بود! البته ارزش تست زنی های قبل از آزمون، علاوه بر افزایش مهارت تست زنی شما، به تحلیل و بررسی سوالات بعد از آزمون هم می‌باشد.

در اولین فرصت شرایطی مشابه با شرایط آزمون نظام مهندسی را فراهم کنید و خودتان را محک بزنید. برای سوالات این آزمون آزمایشی از سوالات تکراری که در طول مطالعات خود از آن استفاده کرده اید استفاده نکنید، البته نباید فراموش کرد که تحلیل سوالات آزمون های گذشته بسیار ارزشمند است.

 

رضایت کاربران در رابطه با پاسخنامه آزمون نظام مهندسی

نظرات کاربران در مورد پاسخنامه آزمون

 

 

⚠️ نگران نباشید! اگر مجددا شرایط آزمون دی 1401 تکرار شد، کارشناسان سبزسازه با دلایل کاملا منطقی سوالات حذف شده آزمون نظام مهندسی اردیبهشت 1402 را بررسی خواهند کرد.

 

 

بررسی سوالات اشتباه آزمون نظام مهندسی

بررسی سوالات اشتباه آزمون محاسبات مهر 98

 

 

سوالات آزمون محاسبات بهمن 97 آیا پاسخ هایی که منتشر شده منطبق بر منابع آزمون اردیبهشت 1402 است؟

بله، دقیقا هدف ما پاسخ درست به سوالات آزمون محاسبات عمران با توجه به منابع این آزمون است.

پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مهر 98 آیا تنها کلید سوالات آزمون های اردیبهشت 1402 را در اختیار شما قرار می دهیم؟

خیر، مجموعه سبزسازه پاسخ تشریحی آزمون های اردیبهشت ماه 1402 را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده است و برای آزمون های آینده هم همین برنامه را خواهد داشت.

پاسخ تشریحی آزمون نظام مهندسی بهمن 97 اگر ایرادی در پاسخنامه تشریحی آزمون های نظام مهندسی وجود داشت چه باید کرد؟

با توجه به سرعت بالای پاسخ به سوالات توسط مهندسین گروه سبز سازه، در صورت مشاهده ایرادات، حتما ما را مطلع کنید تا در کمترین زمان ممکن مشکل را برطرف کنیم. ارسال ایرادات به پشتیبانی تلگرام سبزسازه

 

تشابه آزمون های محاسبات با تور تخصصی محاسبات سبزسازه

بعد از تماس هایی که با گروهی از مخاطبین سبزسازه داشتیم، متوجه شدیم که درصد تشابه تور تخصصی آموزش آزمون محاسبات سبزسازه با آزمون محاسبات به شدت برای مخاطبین ما مهم است. به همین دلیل هم تصمیم گرفتیم از متخصصین و مدرسین هر حوزه بخواهیم تا این بررسی را با دلایل و استدلال های کافی انجام دهند.

  • پس از مشخص شدن پاسخ های درست سوالات آزمون محاسبات اردیبهشت 1402، به درخواست گروه سبزسازه تیمی از متخصصین هر حوزه شروع به بررسی و تطبیق دادن سوالات آزمون محاسبات با تور 7 کردند. پس از سه روز بررسی درصد تشابه 77 درصد را اعلام کردند.
  • پس از مشخص شدن پاسخ های درست سوالات آزمون محاسبات شهریور 1401، به درخواست گروه سبزسازه تیمی از متخصصین هر حوزه شروع به بررسی و تطبیق دادن سوالات آزمون محاسبات با تور 7 کردند. پس از سه روز بررسی درصد تشابه 75 درصد را اعلام کردند.
  • پس از مشخص شدن پاسخ های درست سوالات آزمون محاسبات مرداد 1400، به درخواست گروه سبزسازه تیمی از متخصصین هر حوزه شروع به بررسی و تطبیق دادن سوالات آزمون محاسبات با تور 6 کردند. پس از سه روز بررسی درصد تشابه 85 درصد را اعلام کردند.
  • پس از مشخص شدن پاسخ های درست سوالات آزمون محاسبات مهر 99، به درخواست گروه سبزسازه تیمی از متخصصین هر حوزه شروع به بررسی و تطبیق دادن سوالات آزمون محاسبات با تور 5 کردند. پس از سه روز بررسی درصد تشابه 88 درصد را اعلام کردند.
  • پس از بررسی سوالات آزمون محاسبات مهر 98 تشابه 85 درصدی تور 4 و آزمون محاسبات مهر 98 مشخص شد. البته لازم به ذکر است که تعداد سوالات بیشتری از آزمون مهر 98، مشابه با آموزش‌ تور تخصصی سبزسازه بود. منتهی ما فقط آن هایی را در نظر گرفتیم که به طور مستقیم شبیه سوال بوده و روند کامل حل سوال را در برداشتند. چند نمونه از سوالات با تشابه 100 درصد را در همین صفحه قرارداده ایم.
  • قطعا در آزمون نظام مهندسی بعد نیز این تشابه ها تکرار خواهد شد.

 

 

سوالات آزمون محاسبات نظام مهندسی به همراه پاسخ تشریحی

 

نمونه های بیشتری از  موارد متشابه را نیز در پاسخنامه تشریحی آزمون محاسبات مهر 98 و همینطور در پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مهر 99 قرار داده ایم. البته لازم به ذکر است که بعد از آزمون مهر ماه 99 تصمیم گرفتیم ایرادات تور قبلی را برطرف کنیم و نقاط قوت آن را تقویت کنیم. تور 7 آزمون محاسبات سبزسازه را به روز کردیم تا به راحتی در آزمون محاسبات پیش رو قبول شوید.

 

 

دریافت اطلاعات در مورد تور جامع آزمون محاسبات سبزسازه (تور7)

 

 

مسیر یادگیری برای حرفه ای شدن

  • دانلود سوالات و پاسخنامه تشریحی آزمون های نظام مهندسی دی ماه 1401

مشاهده نقشه یادگیری

پیش از همه باخبر شوید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند: 37,298 نفر

تفاوت خبرنامه ایمیلی سبزسازه با سایر خبرنامه‌ها، نوآورانه و بروز بودن آن است. فقط تخفیف‌ها، جشنواره‌ها، تازه‌ترین‌های آموزشی و ... مورد علاقه شما را هر هفته به ایمیلتان ارسال می‌کنیم.

نگران نباشید، ما هم مثل شما از ایمیل‌های تبلیغاتی متنفریم و خاطر شما را نخواهیم آزرد!

رایگان مشاوره خرید بگیر!

ارتباط با برترین مشاورین تور آمادگی آزمون محاسبات و نظارت و اجرا
در صورت رد کردن، این فرصت رو برای همیشه از دست خواهید داد.
Seperate SEO fact from fiction & stop wasting your time on SEO strategies that dont work.
درخواست مشاوره رایگان
close-link
آخرین فرصت دریافت آموزش کاربردی با کمترین هزینه

تا 50% تخفیف دوره‌های آموزشی تمدید تا 48 ساعت
close-image
question