صفحه اصلی  »  پروانه محاسبات نظام مهندسی  »  دانلود سوالات و پاسخنامه تشریحی آزمون های نظام مهندسی اسفند ماه 1402

دانلود سوالات و پاسخنامه تشریحی آزمون های نظام مهندسی اسفند ماه 1402

ما برای قبولی در آزمون های نظام مهندسی، آموزش های تخصصی در قالب پکیج آزمون نظارت و اجرا عمران و پکیج آمادگی آزمون محاسبات ارائه کرده ایم. هر سال شمار زیادی از شرکت کنندگان این آموزش ها، بلافاصله پس از آزمون به دنبال پاسخ نامه هستند تا ببینند جزو قبولی ها خواهند بود یا نه.

امسال نیز مانند گذشته، بلافاصله پس از برگزاری آزمون، پاسخنامه تشریحی آزمون های نظام مهندسی اسفند 1402 هر سه گرایش محاسبات، نظارت و اجرا رشته عمران را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دادیم.

دانلود پاسخنامه محاسبات، نظارت و اجرا اسفند 1402

⌛ آخرین به‌روزرسانی: 18 اسفند 1402

📕 تغییرات به‌روزرسانی: قرار گرفتن سوالات و پاسخ تشریحی آزمون نظام مهندسی 1402

 

دریافت رایگان مشاوره و برنامه مطالعاتی در ایمیل
نگران نباشید ایمیل هرز برایتان ارسال نمی کنیم. ایمیل شما نزد ما محفوظ است.
close-link

 

شرایط شرکت در آزمون های نظام مهندسی

اولین شرط شرکت در آزمون های نظام مهندسی، گذشت سه سال از زمان فارغ التحصیلی شماست؛ توجه داشته باشید اگر زودتر از موعد در این آزمون شرکت کنید و قبول شوید، مدرک شما قابل قبول نخواهد بود.

دومین شرط شرکت در آزمون های نظام مهندسی، مرتبط بودن مدرک شما با رشته عمران است که برای مطمئن شدن از این موضوع می توانید به واحد عضویت سازمان نظام مهندسی استان خود مراجعه کنید.

آزمون نظام مهندسی اسفند 1402 در واقع سومین دوره آزمون نظام مهندسی در سال 1402 است که کماکان مانند آزمون های قبلی به صورت جزوه باز برگزار شد. نمره قبولی در آزمون نظام مهندسی همانند گذشته 50 است و رقابتی مابین شما و دیگر شرکت کنندگان آزمون وجود ندارد.

نکات قبولی در آزمون های نظام مهندسی

شاید شما هم با خود فکر کرده اید که چگونه در آزمون نظام مهندسی قبول شوم؟
برای قبولی در آزمون نظام مهندسی تنها تسلط علمی کافی نیست. تمامی افرادی که تنها یک بار در آزمون های نظام مهندسی شرکت کرده اند قطعا اهمیت تکنیک های مدیریت زمان، برنامه مطالعاتی و حل نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی را می دانند. شما نیز برای زمانتان ارزش قائل شوید و حتما با برنامه ریزی مطالعه کنید.

این حرف ها به این معنا نیست که ما مطالعه کردن درست و اساسی را رد می کنیم؛ بالعکس حتی سعی کرده ایم شیوه صحیح مطالعه کردن را در قالب یک ویدئو به شما آموزش دهیم. تمام حرف ما این است که باید هوشمندانه مطالعه کنید. به طور مثال پس از بررسی آزمون مهر 1402 با افتخار اعلام کردیم که 79 درصد تشابه مابین سوالات و آموزش ها و آزمون های سبزسازه وجود داشته است که کافی بود تنها همین مقدار از مطالب را یاد گرفته و در آزمون شرکت کنید.

تحلیل و بررسی آزمون های نظام مهندسی سال های گذشته

اما نکته ای که نباید آن را فراموش کنید این است که بدون تمرین تست زنی اگر به همه مباحث هم مسلط باشید قبولی در آزمون های نظام مهندسی کار دشواری خواهد بود! البته ارزش تست زنی های قبل از آزمون، علاوه بر افزایش مهارت تست زنی شما، به تحلیل و بررسی سوالات بعد از آزمون هم می‌باشد.

در اولین فرصت شرایطی مشابه با شرایط آزمون نظام مهندسی را فراهم کنید و خودتان را محک بزنید. برای سوالات این آزمون آزمایشی از سوالات تکراری که در طول مطالعات خود از آن استفاده کرده اید استفاده نکنید، البته نباید فراموش کرد که تحلیل سوالات آزمون های گذشته بسیار ارزشمند است.

 

رضایت کاربران در رابطه با پاسخنامه آزمون نظام مهندسی

نظرات کاربران در مورد پاسخنامه آزمون

 

 

⚠️ نگران نباشید! اگر مجددا شرایط آزمون‌های گذشته تکرار شد، کارشناسان سبزسازه با دلایل کاملا منطقی سوالات حذف شده آزمون نظام مهندسی اسفند 1402 را بررسی خواهند کرد.

 

 

بررسی سوالات اشتباه آزمون نظام مهندسی

بررسی سوالات اشتباه آزمون محاسبات مهر 98

 

 

سوالات آزمون محاسبات بهمن 97 آیا پاسخ هایی که منتشر شده منطبق بر منابع آزمون اسفند 1402 است؟

بله، دقیقا هدف ما پاسخ درست به سوالات آزمون محاسبات عمران با توجه به منابع این آزمون است.

پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مهر 98 آیا تنها کلید سوالات آزمون نظام مهندسی اسفند 1402 را در اختیار شما قرار می دهیم؟

خیر، مجموعه سبزسازه پاسخ تشریحی آزمون نظام مهندسی 1402 را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده است و برای آزمون های آینده هم همین برنامه را خواهد داشت.

پاسخ تشریحی آزمون نظام مهندسی بهمن 97 اگر ایرادی در پاسخنامه تشریحی آزمون های نظام مهندسی وجود داشت چه باید کرد؟

با توجه به سرعت بالای پاسخ به سوالات توسط مهندسین گروه سبز سازه، در صورت مشاهده ایرادات، حتما ما را مطلع کنید تا در کمترین زمان ممکن مشکل را برطرف کنیم. ارسال ایرادات به پشتیبانی تلگرام سبزسازه

 

تشابه آزمون های محاسبات با تور تخصصی محاسبات سبزسازه

بعد از تماس هایی که با گروهی از مخاطبین سبزسازه داشتیم، متوجه شدیم که درصد تشابه تور تخصصی آموزش آزمون محاسبات سبزسازه با آزمون محاسبات به شدت برای مخاطبین ما مهم است. به همین دلیل هم تصمیم گرفتیم از متخصصین و مدرسین هر حوزه بخواهیم تا این بررسی را با دلایل و استدلال های کافی انجام دهند.

  • پس از مشخص شدن پاسخ های درست سوالات آزمون محاسبات مهر 1402، به درخواست گروه سبزسازه تیمی از متخصصین هر حوزه شروع به بررسی و تطبیق دادن سوالات آزمون محاسبات با تور 7 کردند. پس از سه روز بررسی درصد تشابه 79 درصد را اعلام کردند.
  • پس از مشخص شدن پاسخ های درست سوالات آزمون محاسبات اردیبهشت 1402، به درخواست گروه سبزسازه تیمی از متخصصین هر حوزه شروع به بررسی و تطبیق دادن سوالات آزمون محاسبات با تور 7 کردند. پس از سه روز بررسی درصد تشابه 80 درصد را اعلام کردند.
  • پس از مشخص شدن پاسخ های درست سوالات آزمون محاسبات دی 1401، به درخواست گروه سبزسازه تیمی از متخصصین هر حوزه شروع به بررسی و تطبیق دادن سوالات آزمون محاسبات با تور 7 کردند. پس از سه روز بررسی درصد تشابه 77 درصد را اعلام کردند.
  • پس از مشخص شدن پاسخ های درست سوالات آزمون محاسبات شهریور 1401، به درخواست گروه سبزسازه تیمی از متخصصین هر حوزه شروع به بررسی و تطبیق دادن سوالات آزمون محاسبات با تور 7 کردند. پس از سه روز بررسی درصد تشابه 75 درصد را اعلام کردند.
  • پس از مشخص شدن پاسخ های درست سوالات آزمون محاسبات مرداد 1400، به درخواست گروه سبزسازه تیمی از متخصصین هر حوزه شروع به بررسی و تطبیق دادن سوالات آزمون محاسبات با تور 6 کردند. پس از سه روز بررسی درصد تشابه 85 درصد را اعلام کردند.
  • پس از مشخص شدن پاسخ های درست سوالات آزمون محاسبات مهر 99، به درخواست گروه سبزسازه تیمی از متخصصین هر حوزه شروع به بررسی و تطبیق دادن سوالات آزمون محاسبات با تور 5 کردند. پس از سه روز بررسی درصد تشابه 88 درصد را اعلام کردند.
  • پس از بررسی سوالات آزمون محاسبات مهر 98 تشابه 85 درصدی تور 4 و آزمون محاسبات مهر 98 مشخص شد. البته لازم به ذکر است که تعداد سوالات بیشتری از آزمون مهر 98، مشابه با آموزش‌ تور تخصصی سبزسازه بود. منتهی ما فقط آن هایی را در نظر گرفتیم که به طور مستقیم شبیه سوال بوده و روند کامل حل سوال را در برداشتند. چند نمونه از سوالات با تشابه 100 درصد را در همین صفحه قرارداده ایم.
  • قطعا در آزمون نظام مهندسی بعد نیز این تشابه ها تکرار خواهد شد.

 

 

سوالات آزمون محاسبات نظام مهندسی به همراه پاسخ تشریحی

 

دریافت اطلاعات در مورد تور جامع آزمون محاسبات سبزسازه (تور8)

 

مسیر یادگیری برای حرفه ای شدن

  • دانلود سوالات و پاسخنامه تشریحی آزمون های نظام مهندسی اسفند ماه 1402

مشاهده نقشه یادگیری

پیش از همه باخبر شوید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند: 37,298 نفر

تفاوت خبرنامه ایمیلی سبزسازه با سایر خبرنامه‌ها، نوآورانه و بروز بودن آن است. فقط تخفیف‌ها، جشنواره‌ها، تازه‌ترین‌های آموزشی و ... مورد علاقه شما را هر هفته به ایمیلتان ارسال می‌کنیم.

نگران نباشید، ما هم مثل شما از ایمیل‌های تبلیغاتی متنفریم و خاطر شما را نخواهیم آزرد!

دریافت رایگان مشاوره و برنامه مطالعاتی در ایمیل
نگران نباشید ایمیل هرز برایتان ارسال نمی کنیم. ایمیل شما نزد ما محفوظ است.
close-link
بالاخره "شروع شد"!🚀
شروع رزرو ثبت‌نام در ترم خرداد تور طراحی سازه

4.723.000 تومان تخفیف + هدیه ویژه با رزرو 
کلیک کنید|فقط تا72ساعت
question