صفحه اصلی  »  پروانه محاسبات نظام مهندسی  »  بودجه بندی آزمون محاسبات عمران بر اساس سوالات 3 آزمون اخیر نظام مهندسی

بودجه بندی آزمون محاسبات عمران بر اساس سوالات 3 آزمون اخیر نظام مهندسی

حتما شما هم شنیده اید که در آزمون محاسبات مهر 99 سطح سوالات در حدی بود که امکان پاسخ به حداقل 40 سوال در وقت آزمون وجود داشت و آزمون محاسبات مهر 98 جزء یکی از آزمون های سخت محاسبات بود که در عین حال رعایت کردن تکنیک های هوشمندانه سرجلسه آزمون مانند تکنیک های مدیریت زمان و استفاده از جداول افزایش سرعت می توانست قبولی شما را رقم بزند اما در کنار همه اینها دانستن بودجه بندی آزمون محاسبات عمران هم خیلی مهم است.

من زهره حیدری، مشاور آزمون محاسبات عمران در این ویدئو مشاوره ای تصمیم دارم مهم ترین مباحث آیین نامه ها و بودجه بندی 3 آزمون اخیر نظام مهندسی را مشخص کنم تا به شما برای قبولی در آزمون محاسبات اردیبهشت 1400 کمک کرده باشم.

⌛ آخرین به روز رسانی: 28 فروردین 1400

📕 تغییرات به روز رسانی: آپدیت براساس آزمون مهر 99

 

 

بودجه بندی آزمون محاسبات عمران

همین ابتدا باید یک نکته ای را بگویم؛ مشخص کردن این بودجه بندی و فصل های مهم به این معنی نیست که شما بقیه قسمت ها را نباید مطالعه کنید. بلکه هدف از اینکار این است که تمرکز بیشتری روی این مباحث داشته باشید و به جای یکبار، دوبار این مطالب را مطالعه کنید و از این قسمت ها تست زیادی حل کنید تا آمادگی مطرح شدن هر سوالی از این قسمت ها را داشته باشید.

این قسمت ها مهم ترین بخش هایی هستند که در آزمون های اخیر محاسبات از آن ها سوال مطرح شده است که مطالعه دقیق و کار کردن تست زیاد از این بخش ها و همچنین آگاهی از روش صحیح مطالعه برای قبولی در آزمون محاسبات میتواند از همین نقطه شروع، آمادگی شما را بیشتر کند.

همانطور که می دانید برای آمادگی در آزمون محاسبات باید روی بندهای 8 مبحث آیین نامه اشراف کامل داشته باشید که این 8 مبحث شامل:

ما میخواهیم ببینیم از کدام مباحث آیین نامه تست بیشتری مطرح می شود و از همه مهمتر کدام فصل ها از آن مباحث مهمتر هستند.

مبحث تحلیل سازه

درس تحلیل سازه، جزو یکی از درس هایی است که اکثر مهندسین آن را حذف می کنند و دلیلشان هم برای این کار این است که تنها 4 سوال در آزمون محاسبات از تحلیل سازه آورده می شود پس به جای اینکه تایم خودشان را روی تحلیل سازه بگذارند، همان تایم را روی درس هایی که تعداد سوال بیشتری مطرح می شود می گذارند.

 

بودجه بندی سوالات آزمون محاسبات عمران

 

در جواب این دسته از مهندسین باید دو نکته را مطرح کنم:

 1. اول اینکه، تا فرصت باقی است شروع به مطالعه تحلیل سازه کنید و این فرصت غیر قابل انکار را از دست ندهید چرا که بالاخره از بین 4 تا سوال شما می توانید به 2 یا 3 سوال پاسخ دهید وهمین موضوع روی درصد قبولی شما تاثیر مثبتی دارد. چه بسا شاهد این مورد بودم که افراد با نمرات نزدیک به درصد قبولی رد می شوند که یک دلیل آن حذف بعضی از مباحث مطالعاتی کم سوال است.
 2. تحلیل سازه، پیش نیاز سایر مباحث است؛ درس تحلیل سازه پیشنیاز درک مباحث خیلی مهمی مانند بتن، فولاد و بارگذاری است. و این موضوع یعنی در ظاهر 4 تست به این درس اختصاص داده شده است اما در واقع تست های بیشتری به آن وابسته است.
  اگر مدت زمان زیادی است که تحلیل سازه را مطالعه نکرده اید و از آن فاصله گرفته اید، قطعا برای یاد آوری مباحث آن باید زمان بیشتری صرف کنید البته اگر زمان کافی برای این کار را داشته باشید. گاهی اوقات زمان باقی مانده تا آزمون محدود می باشد مثلا تنها دوماه به آزمون باقی مانده است در این شرایط تنها کافی است مباحث مقدماتی تحلیل سازه را مطالعه کنید اما اگر هدفتان قبولی در آزمون محاسبات است هیچگاه اجازه ندهید برای مطالعه مباحث کمبود زمان داشته باشید و زود شروع کنید.

 

به این سوالات از آزمون مهر 98 دقت کنید

 

نمونه سوالات آزمون مهر 98

 

سوال سطح ساده تحلیل سازه در آزمون مهر 98

 

همانطور که می بینید برای پاسخ دادن به این سوالات تنها نوشتن دو خط راه حل کافی است و تنها با مطالعه درس تحلیل سازه و وقت گذاشتن روی چندین تست، میتوانید این سوالات را پاسخ دهید. یا مثلا به سوال 5  دقت کنید، این سوال از قسمتی مطرح شده است که تابحال در آزمون محاسبات سال های گذشته از آن سوالی مطرح نشده است اما با جایگذاری در فرمولی ساده جواب نهایی بدست می آید.

این سوالات را جدی بگیرید، شاید تعدادی از سوال های آزمون محاسبات اردیبهشت 1400 همینقدر ساده باشد.

 

قبولی در آزمون اردیبهشت 1400

 

بودجه بندی آزمون محاسبات عمران  برای مبحث تحلیل سازه

همانطور که در این بودجه بندی مشخص است در دوره های اخیر آزمون محاسبات تعداد 5 سوال از درس تحلیل سازه آورده شده و خب از دست دادن این 5 سوال بدون هیچ تلاشی برای حل کردنش میتواند زیاد باشد.

طبق این بودجه بندی:

 • روش فنر
 • روش تقارن
 • کار مجازی
 • روش سازگاری تغییر شکل ها

مهم ترین بخش های مورد توجه طراحان سوال بود است پس حتما بر روی این قسمت ها بیشترین تمرکز را داشته باشید و تست بیشتری حل کنید.

مباحث فولاد و بتن

دو مبحث اصلی و مهم آزمون محاسبات فولاد و بتن است که حدود 15 تا  16 سوال از مبحث فولاد و تعداد 16 تا 18 سوال از مبحث نهم در آزمون محاسبات سوال مطرح می شود. بیشتر سوالات مطرح شده از این مباحث، سوالات به نسبت سختی هستند که برای جواب دادن به آنها نیاز به تسلط زیادی روی بندهای آیین نامه مبحث 9 و 10 است. بنابراین برای یادگیری این دو مبحث باید زمان زیادی صرف کنید، برنامه ریزی کنید و تست زیادی حل کنید در غیر اینصورت توانایی حل سوالات این دو مبحث را در آزمون محاسبات نخواهید داشت.

مبحث فولاد

در آزمون مهر 98، از سوالات فولاد تعداد 5 سوال با سطح ساده و تعداد 8 سوال با سطح متوسط مطرح شده بود بنابراین از بین 16 سوال اگر به خوبی مطالعه کرده بودید میتوانستید به تعداد 13 سوال پاسخ دهید.

 

بودجه بندی مبحث دهم مقررات ملی ساختمان(از مبحث ده چند سوال در آزمون محاسبات می آید؟)

 

این آمارها نشان می دهند لازم است برای قبولی در آزمون محاسبات اردیبهشت 1400 یک سری از فصل ها را با دقت و تمرکز بیشتری بخوانید تا توانایی حل درصد بیشتر سوالات فولاد و بتن خصوصا آنهایی که آسان و متوسط هستند را داشته باشید.

به عنوان نمونه به سوال زیر دقت کنید:

 

پاسخ سوال ساده اما وقت گیر مبحث دهم

 

این سوال فولاد با وجود اینکه سطح ساده ای دارد، بازهم نیازمند تسلط کافی شما بر روی موضوع و دقت در کارتان است.

خب طبق بودجه بندی آزمون محاسبات عمران برای مبحث دهم در 3 آزمون اخیر، بخش های زیر جزو پر سوال ترین فصل های فولاد بوده اند:

 • پیچ
 • جوش
 • الزامات طراحی
 • طراحی لرزه ای
 • خمش
 • فشار و برش
 • پیچش

 

طبق بررسی ای که روی آزمون مهر 96 هم داشتم دقیقا همین فصل ها خصوصا لرزه ای و خمشی بسیار مهم هستند پس برای قبولی در آزمون محاسبات نظام مهندسی لازم است این 7 فصل را با وسواس بیشتری مطالعه کنید.

 

بودجه بندی آزمون محاسبات نظام مهندسی

 

همانطور که متوجه شدید فصل هایی مانند کشش و اعضای مختلط از اهمیت کمتری برخوردار هستند به صورتی که هر دوره تقریبا 1 سوال از آن ها مطرح می شود که البته فصل های به نسبت راحتی هم هستند و تنها یکبار مطالعه و حل چند تست از آنها میتواند کافی باشد.

گاها دیده شده است از اعضای مختلط سوالات خیلی پیچیده و وقت گیری آمده است که اگر سرجلسه با این سوالات روبه رو شدید خیلی سریع آن را رها کنید و به سراغ سوالات بعدی بروید.

مبحث بتن

همانطور که گفتم از این مبحث گاها تا 18 سوال مطرح می شود و نیاز است این مبحث را هم مانند فولاد خوب بخوانید.

در بین سوالات آزمون مهر 98 از بین 16 سوال بتن تعداد 7 سوال ساده و 5 سوال متوسط و 4 سوال دشوار وجود داشت که البته مانند فولاد برای پاسخگویی به ساده ترین سوال هم باید به اندازه کافی مطالعه کرده باشید و آنقدر تست حل کرده باشید که وقتتان را روی سوالات سخت صرف نکرده باشید.

 

چند سوال از بتن در آزمون محاسبات می آید؟

 

مثلا در این آزمون سوالی از خمش دو محوره داده بودند که خب مسلما حل کردن این سوال کلی زمان میبرد و اینجاست که زیاد تست حل کردن بدردتان میخورد.

خب از بین مباحث بتن بخش های زیر مهم تر هستند:

 • خمش
 • برش و پیچش
 • ضوابط لرزه ای
 • دیوار و پی
 • تغییر شکل و ترک خوردگی

در دوره های اخیر، بحث بتن پیش تنیده هم مورد توجه قرار گرفته است  ومعمولا از دروس فشار و دال هم همیشه یک سوال حتما مطرح می شود.

اگر  دوست دارید بدانید چه فصل هایی بر اساس آزمون مهر 96 مهم تر هستند به شکل زیر نگاه کنید.

 

بودجه بندی آزمون مهر 96

 

همانطور که میبینید فصل های پرسوال آزمون محاسبات تقریبا ثابت است.

یکی از دغدغه های مهندسین این است که می گویند خب درست است که از فولاد و بتن سوالات زیادی می آید و آسان و متوسط هم دارد اما ما به درس های کمک کننده برای بالا بردن درصد خودمان نیاز داریم.

مبحث بارگذاری و استاندارد 2800

بارگذاری و استاندارد 2800 دقیقا همین درس های کمک کننده هستند که با وجود مطرح شدن تعداد زیاد سوال از آنها و قرار گرفتنشان جزو درس های مهم و اصلی اما فهم راحت تری دارند و چون اکثر مهندسین با این دو مبحث زیاد کار کرده اند مباحث روتین تر و راحتتری نسبت به فولاد و بتن هستند.

در آزمون مهر 98 از بین مجموع تعداد 15 سوال از مبحث بارگذاری و استاندارد 2800 تنها 4 سوال سخت وجود داشت و بقیه سوالات به راحتی با توجه به بندهای آیین نامه قابل حل بودند.

معمولا تعداد سوالات مطرح شده از مبحث استاندارد 2800 نسبت به بارگذاری بیشتر است و معمولا تعداد 8 تا 10 سوال از استاندارد 2800 و تعداد 5 تا 7 سوال از مبحث بارگذاری سوال مطرح می شود.

بودجه بندی آزمون محاسبات عمران برای مبحث بارگذاری و استاندارد 2800

چیزی که در استاندارد 2800 خیلی مهم است بحث سازه های ساختمانی یعنی:

 • نیروی جانبی
 • مرکز جرم و سختی
 • پیچش
 • ضریب نامعینی
 • واژگونی
 • نیروی قائم زلزله
 • کل بخش مربوط به سازه ساختمانی می باشد
 • برش پایه هم که اساس استاندارد 2800 است و بسیار مهم

 

بودجه بندی سوالات استاندارد 2800 در آزمون نظام مهندسی

 

از بخش سازه های ساختمانی و اجزای غیرسازه ای هم معمولا 1 یا 2 سوال مطرح می شود.

در بین 5 تا 7سوال مطرح شده از مبحث بارگذاری هم بیشتر به موارد زیر توجه می شود:

 • بار مرده
 • بار زنده
 • بار برف
 • بار باران

بودجه بندی مبحث ششم مقررات ملی ساختمان

مباحث هفت و هشت مقررات ملی ساختمان

خب حالا رسیدیم به مبحث 7و 8 که معمولا سوالات مطرح شده از این دو مبحث راحت و قابل پاسخگویی هستند.

بودجه بندی آزمون محاسبات عمران برای مبحث هفتم تقریبا تمامی سرفصل ها را شامل می شود چرا که هر ساله به طور تقریبی از هر 3 فصل تعداد 4 سوال مطرح می شود:

 • مطالعه پی های سطحی
 • پی های عمیق
 • سازه های نگهبان

بودجه بندی سوالات آزمون محاسبات نظام مهندسی

 

در مورد مبحث هشتم  هم بهتر است که کل مبحث هشتم را با دقت مطالعه کنید اما بخش هایی که به طور ثابت از آن ها سوال مطرح شده است موضوعات زیر است:

 • مشخصات مصالح
 • سازه های محصور شده با کلاف

 

از چه مباحثی و چند سوال در آزمون محاسبات می آید؟

 

تحلیل آزمون محاسبات مهر 98

سخت ترین سوالات آزمون مهر 98 از قسمت های جدیدی بود که تابحال در آزمون محاسبات از آن سوالی داده نشده بود مانند بحث خمش دو محوره و تعدیل لنگر پیچشی در بتن که تعدادی از این سوالات سخت هم نیاز به مطالعه دقیق بندهای آیین نامه داشت که کمتر کسی به آن توجه کرده بود.

تاکتیک جدید طراحان سوال، طرح سوالات غیر استاندارد در حد آزمون دانشگاهی بود که مناسب آزمون تستی با وقت محدود نبود و همینطور زیاد بودن سوالات جدید، وقت گیر و طولانی بودن سوالات باعث به چالش کشیده شدن و گمراه شدن مهندسین و منحرف شدنشان از مسیر قبولی بود.

گاهی اوقات هم صورت سوالات آزمون محاسبات نظام مهندسی آنقدر طولانی است که از حوصله داوطلبان برای پاسخگویی خارج است یا هم اینکه کلی نکته و تله داخل سوال مطرح میکنند که نیاز به دقت و توجه زیاد شما دارد.

تحلیل آزمون محاسبات مهر 99

🔰خوشبختانه سطح سوالات در حدی بود که امکان پاسخ به حداقل 40 سوال در وقت آزمون وجود داشت.
سوالات در سه سطح وجود داشت،‌ 22 سوال در سطح ساده که به راحتی و فقط با مطالعه آیین‌نامه‌ها امکان پاسخ به اکثر آنها فراهم بود. 31 سوال نیز در سطح متوسط قرار داشت که باید شرکت کننده مفاهیم را به صورت کامل درک کرده و به مدت حداقل ۴ ماه تمرین کرده باشد و در انتها نیز 7 سوال در سطح دشوار بود که امکان حل آنها در زمان آزمون فراهم نبود و باید از مهارت‌های شرکت کننده در تست‌زنی باشد تا بتواند آنها را در آزمون حذف کرده و به سوالات دیگر بپردازد.
🔰سطح این آزمون نسبت به مهر ۹۸ پایین تر بود اما صورت سوالات دقیقا مانند آزمون گذشته طولانی و وقتگیر بود.
🔰در آزمون مهر ۹۹ از مباحث فولاد و بتن برای اولین بار سوالاتی مطرح شد که در حد آزمون نظارت و اجرا بودند اما بعضی از سوالات در این دو مبحث دارای نکات ریز و خیلی قوی بودند که پیدا کردن این نکات نیاز به دقت و هوشیاری بالایی داشت.
🔰یکی از مهمترین مواردی که در میان بیشتر سوالات به چشم میخورد، مسلط بودن و نیاز به تحلیل سازه در حل قسمتی از سوالات و همچنین سطح بالای سوالات تحلیل سازه نسبت به چند دوره اخیر بود که داوطلبان را به چالش کشید و فقط افرادی که وقت کافی را برای تحلیل سازه گذاشته بودند و تسلط کافی داشتند میتوانستند این سوالات را پاسخ دهند.
🔰آسانترین سوالات آزمون مهر ۹۹ مربوط به استاندارد ۲۸۰۰ بود که دارای ۸ سوال کاملا راحت و تا حدودی تکراری بود و سوالات بنایی و پی سازی هم دارای سطح پایینی بودند که برای حل و رسیدن به پاسخ نیاز به وقت بالایی نبود. سوالات بارگذاری متوسط به سمت آسان بود و فقط یک سوال بارگذاری جدید طرح شده بود و سوالات فولاد و بتن برخلاف مهر ۹۸ بسیار راحتتر طرح شده بود و سطح این دو مبحث خیلی مهم در این آزمون متوسط بود
🔰در نهایت سطح کل آزمون محاسبات مهر ۹۹ نسبت به چند دوره گذشته راحتتر بود و با گذاشتن ۵ ماه وقت کافی و با انتخاب منابع خوب و اراده قوی، امکان دریافت مهر محاسبات و پایان دادن به این کابوس تلخ مهندسین طراح پایان داد.
🔰 مشابه گذشته، کنترل زمان در این آزمون حرف اول را میزد، یعنی حتما باید فرد بدون گیر کردن در دام سوالات دشوار، تا انتهای دفترچه همه سوالات را مورد بررسی قرار میداد و انتخاب میکرد که برخی از سوالات را اصلا حل نکند.

 

نکته ای هم که باید به آن توجه کنید این است که حتما برای حضور در جلسه آزمون محاسبات نظام مهندسی، پاسخ تشریحی آزمون سال های گذشته را بررسی کنید.

علت سخت شدن آزمون محاسبات این است که نظام مهندسی تلاش می کند تنها مهندسینی وارد بخش طراحی شوند که واقعا یک طراح حرفه ای هستند، درست است که بعضی از مهندسین هم هستند که از نظر طراحی و محاسباتی در سطحی عالی هستند و تنها بدشانسی یا بی دقتی باعث می شود قبول نشوند اما این را هم باید به شما بگویم که هیچ نگرانی نداشته باشید ما مهندسینی داشتیم که با این شرایط بالاخره در آزمون مهر 99 قبول شدند. شما هم اگر در این آزمون قبول نشدید در آزمون بعدی قبول خواهید شد به شرط اینکه بدون هیچ نا امیدی به مطالعه سرسختانه خودتان ادامه دهید و تست زیادی حل کنید تا بتوانید سرجلسه زمانتان رو مدیریت کنید و البته که تکنیک های مدنظر سرجلسه را هم یاد بگیرید.

اما یک پیشنهاد دیگر، اگر سرجلسه از بندی سوال مطرح شد که هیچ آشناییتی با آن نداشتید سراغ حل کردن آن هم نروید چرا که ممکن است زمان زیادی از شما بگیرد و از پاسخ دهی به مابقی سوالات جا بمانید.

ترجیحا به سراغ سوالاتی بروید که قبل از آزمون چندین تست از آن حل کرده اید. موضوع بعدی اینکه حتما تمام بندهای آیین نامه را دقیق بخوانید و از آنها تست حل کنید و حتی طراح تست برای این قسمت ها باشید تا مواجه شدن با سوالات جدید سرجلسه را به حداقل برسانید.

زیاد تست حل کردن میتواند شمارا به این توانایی برساند که از صورت سوال سریع بتوانید تشخیص دهید آیا روند حل آن ساده است یا دشوار و خیلی زود از سوالات دشوار بگذرید و وقت خودتان را ذخیره کنید.

در آزمون مهر 99 تعداد سوالاتی که دارای سطح آسان و متوسط بودن به بالای 40 سوال میرسید که حاشیه امن خیلی خوبی برای قبولی در آزمون  محاسبات بود اما هر چند متاسفانه حتی سوالات آسان مطرح شده نیاز به باز کردن نکات خیلی ریز آیین نامه داشت طوری که نمیشد وقت کافی را از این سوالات برای حل کردن سوالات متوسط ذخیره کرد.

 

بودجه بندی آزمون مهر 98

 

اما برای قبولی در آزمون محاسبات اردیبهشت 1400 پیشنهاد میکنم خیلی زود شروع کنید و هیچ مبحثی را هم حذف نکنید.

هرچقدر زمان مطالعه شما طولانی تر باشد. فرصت بیشتری برای مطالعه و تکرار مجدد موارد مشخص شده در بودجه بندی را دارید و مسلما نتیجه بهتری در آزمون محاسبات کسب خواهید کرد. پس حتما این مواردی که گفتم جدی بگیرید.

و کلام آخر

در صورتی که نیاز به کمک و راهنمایی برای آزمون بعدی داشتید میتوانید از طریق آیدی تلگرام (@Sabzsaze_azmo) به من پیام دهید و از یک بار مشاوره رایگان استفاده کنید.

با آرزوی موفقیت و کسب بهترین نتیجه در آزمون بعدی

همیشه بهترین باشید.

 

 

 

 

خرید لينک هاي دانلود

دانلود رایگان اعضای ویژه

دانلود رایگان این آموزش و ده ها آموزش تخصصی دیگر به ازای پرداخت فقط 80 هزار تومان (+ اطلاعات بیشتر)

خرید با اعتبار سایت به ازای پرداخت فقط 3 هزار تومان

دانلود و ذخیره فقط همین آموزش ( + عضو شوید و یا وارد شوید !)

دانلود سریع به ازای پرداخت فقط 3 هزار تومان

پیش از همه باخبر شوید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند: 37,298 نفر

تفاوت خبرنامه ایمیلی سبزسازه با سایر خبرنامه‌ها، نوآورانه و بروز بودن آن است. فقط تخفیف‌ها، جشنواره‌ها، تازه‌ترین‌های آموزشی و ... مورد علاقه شما را هر هفته به ایمیلتان ارسال می‌کنیم.

نگران نباشید، ما هم مثل شما از ایمیل‌های تبلیغاتی متنفریم و خاطر شما را نخواهیم آزرد!

تولید کنندگان آموزش
با ارسال هفتمین دیدگاه، به بهبود این محتوا کمک کنید.
نظرات کاربران
 1. سامان فیروزی

  سلام یه سوالی که خیلی نتونستم جواب دقیقی براش پیدا کنم و نظرات خیلی متفاوتی وجود داره اینه که آیا داشتن مجموعه کاملی از فرمول ها داخل ماشین حساب برای آزمون محاسبات ضروریه و اصلا شانس رو بالا میبره یا نه ؟ با توجه به قیمت بالای این فرمول ها نیازی بهشون ست یا ن؟

  پاسخ دهید

 2. پشتیبانی سبزسازه (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس وقت شما بخیر
  فرمول نویسی بی تاثیر نیست چون سرعت شما رو در روند حل بعضی مسائل بالا میبرد ولی از سال ۹۶ به این طرف چون بیشتر سوالات ترکیبی شده است و ترکیبی از چند فرمول است کار سخت تر شده ولی این کار در روند بخشی از مسئله خیلی میتونه به شما کمک کند.
  اگر برنامه نویسی مطمئنی دارید و به استفاده از ماشین حساب مسلط هستید این کار میتونه بهتون کمک کند‌.

  پاسخ دهید

 3. پریسا

  سلام بنظرتون اگر تمام وقتمو بزارم روی یادگیری نکات بندهای پرتکرار میتونم توی آزمون محاسبات اسفند امسال قبول بشم؟ راستی قبولیا تو آزمون مهر خیلی پایین بود موسسه شما چن نفر قبولی داشت؟ ندیدم جایی اعلام کنین.

  پاسخ دهید

 4. مهندس مرضیه صبور (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام خانم مهندس
  چون تایم خیلی کمی تا آزمون محاسبات اسفند ۹۸ مونده باید یک برنامه دقیق و درست داشته باشید البته در کنار مطالعه حل سوالات تالیفی آزمون محاسبات عمران رو هم فراموش نکنید. میتونید از ویدئو های مشاوره ای رایگان آزمون محاسبات نظام مهندسی استفاده کنید که قطعا به شما کمک زیادی خواهد کرد.
  خوشبختانه آمار قبول شدگان آزمون محاسبات مهر ۹۸ که سبزسازه ای هم بودند بیشتر از آزمون محاسبات بهمن ۹۷ بود. در این آزمون ۱۷ نفر قبولی داشتیم که در واقع چیزی حدود ۱۱٫۲ درصد قبولی بود.
  اگر به صفحه تور محاسبات سبزسازه سر بزنید خانم مهندس کارنامه های قبول شدگان رو قرار دادیم.

  پاسخ دهید

 5. احسان

  سلام خسته نباشید
  یک سوال داشتم ایا با خرید پکیچ محاسبات مایی که چند سال از محاسبات فاصله گرفتیم میتونیم به قبولی امیدوار باشیم بعضی موسس ها هستن میگن اره بابا دعوای درد همینه ! نخواستیم اولین بار قبول شیم اصلا همین که بدونم با سطح پایین با وقت گذاشتن میتونیم به سطح خوبی برسیم تا سوالات ۳۰ تاشم بزنیم کافیه

  پاسخ دهید

 6. مهندس مرضیه صبور (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام وقت بخیر
  همه چیز بستگی به تلاش و اراده شما دارد
  پکیج آزمون محاسبات سبزسازه از صفر تا صد آموزش داده شده ولی در صورتیکه خیلی ضعیف باشید شاید نیاز شود در کنار استفاده از پکیج ،جزوات و بعضی دروس مقطع کارشناسی مثل مقاومت مصالح ،مرور کلی شود
  ما مهندسینی با شرایط شما داریم که با وجود پایه ضعیف واقعا تلاش کردن و با مطالعه قوی ،در سطح علمی بسیار خوبی قرار گرفتند و کاملا آماده برای شرکت در آزمون محاسبات هستند
  پس اگر فرصتی برای مطالعه مداوم و پشتکاری قوی برای قبولی دارید حتما هرچه زودتر شروع کنید
  در صورتیکه در کنار استفاده از پکیج جامع سبزسازه به نکات مشاوره ای توجه کنید و دقیق طبق برنامه ای که در اختیار شما قرار داده می شود پیش بروید قبولید.

  پاسخ دهید

مشاوره رایگان روش قبولی در آزمون محاسبات نظام مهندسی

برنامه مطالعاتی ویژه قبولی در آزمون محاسبات به همراه 40 دقیقه فیلم مشاوره‌ای
در آزمون محاسبات پیش‌رو، نام خود را جزو پذیرفته‌شدگان خواهید دید.
از طریق دکمه زیر، همین الان این پکیج پرطرفدار را دریافت کنید.  
دریافت رایگان پکیج مشاوره‌ای
close-link
question