صفحه اصلی  »  طراحی سازه های ساختمانی و صنعتی  »  آموزش تصویری و گام به گام نصب و فعال‌سازی ایتبس،‌ سیف و سپ

آموزش تصویری و گام به گام نصب و فعال‌سازی ایتبس،‌ سیف و سپ

علاوه بر مشکلاتی که مهندسین سازه در طراحی و رفع ارورهای ایتبس دارند، مشکل نصب و فعالسازی نرم افزارهای طراحی مانند ایتبس، سیف و سپ هم بسیار جدی است اما طریقه نصب ایتبس به چه صورتی است؟ آیا می دانید فعالسازی SAFE 2016 به چه صورتی است؟ کاربرد نرم افزار RUN AS DATE  در نصب و فعالسازی نرم افزار های طراحی چیست؟

در این مقاله جامع به آموزش گام به گام نصب و فعال‌سازی پرکاربردترین نرم‌افزار های etabs ،safe و sap می پردازیم. اگر سوالی در این مورد دارید حتما در کامنت های همین مقاله مطرح کنید تا به آن پاسخ دهیم.

⌛ آخرین به روز رسانی: 12 مهر 1401

📕 تغییرات به روز رسانی: ارائه لینک دانلود و آموزش فعالسازی SAP2000v23.3.1

 

با مطالعه این مقاله جامع چه می آموزیم؟

دانلود نرم‌افزار های ایتبس، سیف و سپ

برای دانلود فایل های نصبی و فعالسازی نرم افزار های Etabs20؛ Etabs2016؛ Etabs974؛ Safe2020 ؛ Safe2016؛ Safe2012؛ Safe2008؛ SAP22؛ Run As Date و Csi Activator بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

دانلود نرم افزار های ایتبس، سیف و سپ

✔ لیست مهمترین تغییرات آخرین ورژن ایتبس 20 نسبت به ایتبس 2016:

✅ با توجه به الزامی شدن کنترل برش در گره های اتصال تیر به ستون قاب های خمشی متوسط بتن آرمه در آئین نامه ACI318-2019 و با توجه به اینکه مبحث ۹ جدید براساس ACI318-2019 در سال 99 منتشر شده است به نظر می رسد زمان خداحافظی با ETABS 9.7.4 فرا رسیده است.

🔹افزایش سرعت محاسبات در تحلیل تاریخچه زمانی به روش انتگرال گیری مستقیم و همین طور در دیگر نوع بارهای چند مرحله ای با استفاده از حلگر چند رشته ای

🔹تسریع در بازیابی نتایج ترسیمی و جداول مربوط به نوع بارهای استاتیکی غیر خطی و نوع بارهای با انتگرال گیری مستقیم

🔹اضافه شدن آیین نامه طراحی ACI 318-19 برای طراحی سازه های بتنی و دیوار برشی

🔹اضافه شدن آیین نامه طراحی ACI 318-19 و AS 3600-2018 برای طراحی دال بتنی مسلح و پیش تنیده

🔹اضافه شدن آیین نامه طراحی AISC 360-16 برای طراحی ستون های کامپوزیت

🔹 دارای پردازنده طراحی تیرهای فولادی لانه زنبوری با استناد به AISC Design Guide 31
(راهنمای شماره ۳۱ طراحی در aisc ویژه تیرهای فولادی مشبک)

🔹 بارگذاری خودکار باد براساس آیین نامه های بارگذاری ASCE 07-16 و KBC 2016

🔹 بارگذاری طیفی بر اساس آیین نامه های بارگذاری TSC 2018 ترکیه، IS 2016 هند، ASCE07-2016 امریکا

🔹نمایش گرافیکی توزیع بار باد و زلزله در ارتفاع بر اساس ویرایش سال ۲۰۱۵ آیین نامه بارگذاری کانادا NBCC

🔹تعین مدت زمان حرکت شدید زمین به روش توزیع تجمعی انرژی در روش تحلیل تاریخچه زمانی (بند پ از صفحه ۲۲ استاندارد ۲۸۰۰) – (روش رایج “مدت زمان محدود شده” دارای دقت لازم نیست.)

🔹نمایش “گرافیکی-لحظه ای” هم زمان شتاب – تغیرمکان نسبی – برش – لنگر واژگونی طبقات، در تحلیل تاریخچه زمانی و حالات بارگذاری غیرخطی استاتیکی

🔹اضافه شدن المان لینک جدیدی علاوه بر المان لینک دو گره ای، که به وسیله آن می توان اثرات جداسازهای لاستیکی با میرایی زیاد را مدلسازی نمود.

🔹افروده شدن معیار پذیرش pier ها و تیرهای spanderal دیوارهای برشی که می تواند نیروها و تنش ها را به صورت نسبتی از جذر مقاومت فشاری بتن (f’c) اندازه گیری کند.
✅کاربرد این قسمت در طراحی براساس عملکرد می باشد.

🔹تغییر فرمت خروجی ها در مسیر

File>Export>ETABS Database Tables to Access…

از mdb به accdb می باشد.

استفاده از نرم‌افزار ETABS نسخه 9.7.4 یا نسخه‌های 2016 و بالاتر؟

🔺 همان‌طور که مستحضر هستید بحثی در این چند سال اخیر بین مهندسین وجود دارد و آن هم نسخه نرم‌افزار ETABS برای طراحی سازه است. برخی معتقدند که فقط نرم‌افزار ETABS 9.7.4 قابل اعتماد است! برخی نیز این دیدگاه را رد می‌کنند. در اینجا میخواهیم به تفسیر مهندس سلطان آبادی که بسیار جامع است اشاره کنیم. بنا بر مواردی که مهندس ارائه می‌کند، هیچ توجیه فنی برای پافشاری جهت استفاده از نسخه قدیمی ETABS وجود ندارد و صرفاً یک نظر شخصی و یا بعضاً عدم تسلط به نسخه‌های جدید است.

🔴 دلایل اصلی:
1-یکی از مشکلات بزرگ نرم‌افزار ETABS9.7.4 در خطای مدل‌سازی است. به این معنی که چنانچه خطای مدل‌سازی وجود داشته باشد امکان تحلیل پی دلتا در etabs وجود ندارد اما در این نسخه در صورت وجود خطای مدل‌سازی از این تحلیل صرف‌نظر می‌کند! تا بتواند تحلیل را تکمیل کند. در صورتی که در نسخه‌های جدید این وضعیت به‌طور واضح به کاربر گزارش داده می‌شود.
2-در نرم‌افزار ETABS9.7.4 کنترل تنش‌ها و ترک‌خوردگی دیوارهای برشی تحت ترکیب بارهای دینامیکی با چالش مواجه است در صورتی که این مسئله به‌راحتی در نسخه‌های جدید قابل انجام است.
3-در نرم‌افزار ETABS9.7.4 امکان معرفی ضریب امگا صفر برای طراحی برشی ستون‌های بتنی وجود ندارد و به‌صورت پیش‌فرض این مقدار برابر 2 اعمال می‌گردد!
4-در نرم‌افزار ETABS9.7.4 امکان تغییر موقعیت مرکز جرم به‌صورت فیزیکی وجود ندارد (طبق ضوابط ASCE7-16) در صورتی که در نسخه‌های جدید این قابلیت وجود دارد.
5-در نرم‌افزار ETABS9.7.4 امکان برداشت جزئیات دقیق از اندرکنش نیروی محوری- لنگر خمشی برای ترکیب بار بحرانی وجود ندارد. در صورتی که در نسخه‌های جدید این قابلیت وجود دارد و طراح می‌تواند به‌سادگی وضعیت ستون تحت ترکیب بار بحرانی را تشخیص دهد.
6-در بعضی مواقع در نرم‌افزار ETABS9.7.4 چنانچه دال را به‌صورت دستی مش بندی کرد و دیافراگم را به‌صورت نیمه صلب مدل کنید، در حین تحلیل با warning مواجه می‌شوید. در صورتی که این وضعیت در نسخه‌های جدید رفع شده است.
7-باگ‌های طراحی متعددی در نرم‌افزار ETABS در تمامی نسخه‌های وجود داشته است. اما در نسخه‌های جدید رفته‌رفته این باگ‌ها رفع شده‌اند. مثلاً در نسخه 9.7.4 طراحی برای پیچش هنگامی که ضریب ترک‌خوردگی پیچشی را کم وارد کنید اصلاً انجام نمی‌شود!
8-طراحی سقف‌های کامپوزیت در نسخه 9.7.4 بر اساس روش قدیمی انجام می‌شود در صورتی که روش‌های جدید متفاوت‌تر هستند.
9-و …

🔴 و اما دلایل فرعی:
1-مدل‌سازی سازه‌های پیچیده در نسخه 9.7.4 بسیار دشوارتر از نسخه‌ها جدید است.
2-معرفی مقاطع تیر، ستون، دیوارها کف¬ها در نسخه‌های جدید بسیار بسیار ساده‌تر از نسخه 9.7.4 است.
3-مدل‌سازی دال‌های وافل در نسخه 9.7.4 با دشواری‌هایی همراه است. (یک معادل‌سازی برای وزن و یک معادل‌سازی برای سختی). در حالی که در نسخه‌های جدید این مشکل کاملاً برطرف شده است.
4-امکان معرفی حالات بارگذاری متعدد به‌سادگی در نسخه‌های جدید و ترکیب آن‌ها با یکدیگر (مثلاً در هنگام استفاده از ترکیب 30-100 و یا ترکیب بارهای زاویه‌دار)
5-معرفی ترکیب بارهای طراحی از یک فایل دیگر به فایل جدید، امکان ویرایش آنی و به لحظه تمامی مشخصات پروژه در ETABS2018
6-بارگذاری بسیار ساده‌تر در نسخه‌های جدید.
7-ارائه جزئیات طراحی بسیار دقیق‌تر و کامل‌تر برای المان‌های سازه‌ای در نسخه‌های جدید.
8-امکان طراحی هم‌زمان دال‌ها در نسخه‌های جدید.
9-انجام کنترل‌های سازه‌ای در نسخه‌های جدید بسیار بسیار ساده‌تر از نسخه 9.7.4 است.
10-امکان استفاده از افزایش سرعت تحلیل در سازه‌های با حجم بالا در نسخه‌های جدید که یک قابلیت بسیار عالی محسوب می‌شود.
11- چنانچه تغییری در مدل سازی نیاز باشد، اعمال این تغییرات با کمترین زمان و بیشترین دقت در نسخه‏ های جدید امکان پذیر است.
12-و ….

🔹برای هر یک از دلایل اصلی و فرعی می‌توان چندین مورد دیگر بیان کرد. واقعاً مشخص نیست به چه علت هنوز برخی از همکاران اصرار بر استفاده از نسخه 9.7.4 دارند؟!

دلیل استفاده از ورژن ۲۰۱۶ نرم افزار ایتبس در آموزش‌های طراحی سبزسازه چیست؟ آیا صحت دارد که ورژن های جدیدتر، به واسطه کرک شدن، باگهای زیادی در آنها دیده شده که باعث عدم ایجاد خروجی مناسب می شود؟

۱- اصول طراحی کاملا یکسان بوده و ارتباطی به نرم افزار ندارد، چون شما قرار نیست اپراتور نرم افزار شوید، پس با یادگیری طراحی سازه، باید بتوانید خودتان را به راحتی با هر ورژن یا نوعی از نرم افزار طراحی سازه وفق بدهید حتی اگر نرم افزار ایتبس با نرم افزاری دیگر جایگزین شود.

۲- دقت نرم افزار ایتبس ۲۰۱۶ به مراتب از ۹٫۷٫۴ بیشتر هست و تحلیل سازه و کنترل ضوابط طراحی با دقت بیشتری انجام می شود، که اگر اینطور نبود، شرکت CSI هم مبادرت به آپدیت نرم افزار نمیکرد، در خصوص کرک مورد استفاده در ایران، هیچ تفاوتی با نسخه اصلی خریداری شده ندارد، چون شما هسته نرم افزار را تغییر نمیدهید بلکه فقط یک سریال ایجاد میکنید و استفاده میکنید، مساله باگ برای نرم افزارهایی صادق هست که فایل اجرایی نرم افزار دچار تغییر می شود و باید آن را جایگزین فایل اصلی کنید، مثل ایتبس ۲۰۱۷ که مورد استقبال قرار نگرفته است.

۳- در ایتبس ۹٫۷٫۴ آیین نامه های مثل AISC360-10 و ACI318-14 که مطابقت کامل با مباحث نهم و دهم مقررات ملی ساختمان ایران دارد، وجود ندارد و باید به صورت دستی نسبت به تنظیم همه موارد مبادرت کنید که خطای کار را بالا می برد.

۴- در اکثر نظام مهندسی ها مانند تهران، اصفهان، مشهد، شیراز و تبریز، هر دو ورژن ایتبس مورد قبول واقع می شود و به مرور ایتبس ۹٫۷٫۴ با تغییر مباحث ششم، نهم و دهم، مورد قبول نخواهد بود.

آموزش نصب ایتبس، سیف و سپ

در اینجا به‌ عنوان نمونه به آموزش نصب ETABS20 می‌پردازیم (در مورد سایر نرم‌افزارهای طراحی نیز روال کار مشابه همین نرم‌افزار است.) بعد از نصب نرم‌افزارهای به فعال‌سازی آن‌ها خواهیم پرداخت.

گام 1- آنتی‌ ویروس سیستم خود را غیرفعال کنید. (برای غیر فعال‌سازی آنتی‌ویروس، کافی است نام آنتی‌ ویروستان را به همراه عبارت ” نحوه غیر فعال‌سازی آنتی‌ویروس” در گوگل سرچ کنید و مطابق آن عمل کنید)

گام 2- روی گزینه setup دابل کلیک کنید، سپس مراحل تکمیل نصب را با دقت و مطابق تصاویر زیر پیش ببرید.

نکات مهمی که در حین نصب باید به آن‌ها توجه کنید:

 • در روند نصب مطابق مرحله ۵ تصویر بایستی تیک نرم‌افزار را از داخل کادر مربعی بردارید.
 • در پاسخ به پیغام License Activation گزینه‌ی No را انتخاب نمایید.

 

اموزش نصب ایتبس

 

 

در پیغام زیر NO را انتخاب کنید.

 

آموزش نصب نرم افزار سیف

 

با فشردن Finish کار نصب در این مرحله به پایان می‌رسد و آیکون ایتبس (یا سیف و سپ) روی صفحه دسکتاپ نمایش داده می‌شود؛ اما اگر در این لحظه روی نرم‌افزار کلیک کنید برنامه به علت عدم اعمال کرک، اجرا نخواهد شد.

قرار دادن نرم‌افزارها در Firewall ویندوز

گاهی مشاهده می‌شود که کرک نرم‌افزارها به دلایل متفاوت غیرفعال می‌شود (که عمدتاً به علت آپدیت خودکار و ناخواسته‌ی نرم‌افزارها در زمان اتصال سیستم به اینترنت رخ می‌دهد.) یکی از پیشنهاد‌ها، مسدود کردن دسترسی اینترنت به نرم‌افزارها و قرار دادن آن‌ها در Firewall ویندوز است. به‌ این‌ ترتیب زمانی که سیستم شما به اینترنت وصل می‌شود، امکان دسترسی به نرم‌افزار داده نشده و نهایتاً از غیرفعال شدن کرک برنامه به علت اتصال به اینترنت جلوگیری می‌شود.

در اینجا این کار برای ETABS آموزش داده‌شده است که برای سایر برنامه‌ها هم می‌توان از همین آموزش استفاده نمود.

گام اول- ابتدا روی آیکون ایتبس از دسکتاپ راست کلیک کرده و روی properties  کلیک نمایید. سپس آدرس نصب نرم‌افزار را مطابق تصویر زیر کپی کنید.

 

آموزش نصب نرم افزار sap

 

گام دوم- Firewall را از قسمت سرچ ویندوز پیدا کنید. سپس روی windows defender firewall کلیک کنید و مطابق تصاویر زیر پیش روید.

 

آموزش کرک نرم افزار ایتبس

 

گام سوم- Inbound rules را انتخاب کنید و طبق تصاویر ادامه دهید.

 

مراحل نصب نرم افزار ایتبس

 

گام چهارم – bound rules Out را مشابه تصویر زیر انتخاب کنید و گام 3 را تکرار کنید.

کرک جدید و دائمی ایتبس، سیف و سپ

 

به‌این‌ترتیب برنامه بلاک می‌شود و فایل کرک در زمان اتصال به اینترنت محفوظ می­ماند.

آموزش غیرفعال کردن آنتی ویروس در ویندوز 10

چنانچه شما از آن دسته کاربرانی هستید که از ویندوز 10، بدون آنتی ویروس استفاده می کنید بایستی ویروس اسکن ویندوز 10را مطابق تصاویر زیر غیرفعال کنید.

ابتدا از قسمت جستجوی ویندوز با تایپ کلمه win، روی قسمت windows security settings کلیک کنید.

 

غیرفعال کردن آنتی ویروس 10

 

روی قسمت virus& threat protection کلیک نمائید و سپس مطابق تصویر عمل نمائید.

 

آموزش غیرفعال کردن آنتی ویروس ویندوز 10

 

به این ترتیب ویروس اسکن ویندوز 10 هم غیرفعال می گردد .

بعد از کرک نمودن نرم افزار همین مراحل را برای فعال سازی مجدد، طی کنید و در تصویر 5 Off  را به On تغییر دهید.

آموزش استفاده از نرم افزار CSI Activator

به کمک این فعال ساز به راحتی میتوان تمامی نرم افزارهای طراحی از جمله ایتبس و سپ و سیف را به راحتی و خیلی ساده فعال کنید.

 

1.برای استفاده از این نرم افزار نکات زیر باید رعایت گردد:

اگر در زمان نصب پیغام زیر داده شود باید گزینه NO انتخاب گردد.

 

نرم افزار CSI Activator

 

2. آنتی ویروس سیستم غیر فعال گردد.اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید از راهنمای مربوط به آموزش غیر فعال کردن آنتی ویروس ویندوز 10 کمک بگیرید.

3. دقت داشته باشد تاریخ و ساعت مربوط به سیستمتان بروز باشد.

4. نرم افزارهایی که میخواهید به کمک این برنامه فعال کنید باید بسته باشند.

5. حداقل ماکروسافت نت فریم ورک 4 روی سیستم نصب داشته باشید.

 

بعد از دانلود از سایت و استخراج نرم افزار از حالت فشرده روی نرم افزار راست کلیک کرده و مطابق شکل run as administrator را بزنید.

 

آموزش نرم افزار CSI Activator

 

با این کار نصب نرم افزار انجام شده و پنجره زیر نمایش داده می شود و شما میتوانید هر یک از نرم افزارهایی که نیاز به فعال سازی دارند را با کلیک بر روی نام آن ها انتخاب کنید تا به صورت خودکار فعال گردد.

 

آموزش گام به گام نرم افزار CSI Activator

 

نکته مهم: اگر با خطای زیر مواجه شدید :

 

آموزش نصب ایتبس

 

علت این است که یکی از نکات 1 تا 5 که در قسمت بالا به آن اشاره شده را رعایت نکردید و بیشترین دلیل بروز  این خطا مربوط به عدم غیرفعال بودن آنتی ویروس و یا باز بودن نرم افزار است …در اینجا به خاطر باز بودن ایتبس 2019 این خطا داده شده و باید ایتبس را ببندیم و دوباره روی فعال سازی کلیک کنیم بعد از این فعال سازی نرم افزار یک شورتکات جدید  در دسکتاپ شما می سازد و شما برای استفاده از برنامه باید از این شورتکات برای شروع کار استفاده نمائید.

همانطور که مشاهده میکنین فعال سازی انجام شد و به راحتی می توانید طراحی را شروع کنید.

آموزش فعال‌سازی ایتبس20 (ETABS20)

با توجه به ارتقای نسخه های جدید نرم افزار های شرکت CSI  ، بایستی سیستم های سخت افزاری هم از برخی مشخصات حداقل برخوردار باشند تا بتوانند امکان نصب واجرای نرم ازارهای جدید را فراهم نمایند .

نرم افزار ایتبس 20 قابل نصب بر ویندوز های 7-8-10 می باشد اما بهتر است قبل از نصب، ویژگی های سیستم خود را بررسی نمایید تا حداقل مشخصات زیر را دارا باشد و سپس اقدام به نصب نسخه جدید نمائید تا دچار مشکل نشوید:

 • CPU: Intel Pentium 4 or AMD Athlon 64 / Recommended: Intel i5/i7, AMD Athlon X4/Ryzen, or better A 64bit CPU is required The SAPFire® Analytical Engine includes multithreaded solvers and algorithms that can take advantage of multicore CPUs. The design algorithms can also utilize multiple cores.
 • Memory: 8 GB RAM The problem size that can be solved and the speeds for solution & response recovery increase considerably with more RAM.
 • Space: 6 GB to install the software.Additional space will be required for running and storing model files and analysis results, dependent upon the size of the models
 • GPU :Supporting 1024 by 768 resolution and 16 bits colors for standard (GDI+) graphics mode
 • Recommended: Discrete video card with NVIDIA GPU or equivalent and dedicated graphics RAM (512 Mb or larger) for DirectX graphics mode. The card must be DirectX 11

 نکات مهم  در زمان فعالسازی ایتبس 20:

▪️ غیرفعال کردن آنتی ویروس

 یادآوری مهم: چنانچه در نصب نرم افزار هم عنوان شد،حتما آنتی ویروس و فایروال ویندوز خود را غیر فعال نمائید.

دقت داشته باشید، چنانچه شما از آن دسته کاربرانی هستید که از ویندوز 10، بدون آنتی ویروس استفاده می کنید بایستی ویروس اسکن ویندوز 10را غیر فعال کنید.( مطابق روند ارائه شده در آموزش فعال سازی  ETABS 2016 عمل کنید

▪️ در حین نصب حتما به اینترنت متصل باشید.

 بعد از اعمال موارد فوق، از طریق لینک موجود در جدول بالا نرم افزار را دانلود کنید و نصب ایتبس 20 را مطابق روند زیر انجام دهید .

 نرم افزار را نصب کنید  و در پنجره زیر گزینه اول را انتخاب کنید و در پنجره وارد کردن key دکمه Close را بزنید،اما اجرا نکنید

 

آموزش نصب ایتبس 2020

 

بعد از طی مراحل بالا نرم افزار نصب می گردد و شما باید فعال سازی آن را انجام دهید.

برای شروع به فعالسازی به مسیر C:\Program Files\Computers and Structures\ETABS 20  رفته و به روی فایل CSiNativeImageGen.exe کلیک راست کنید و گزینه Run as administrator را بزنید.

 

گام به گام فعالسازی ایتبس 20

پنجره زیر باز می شود… کلید F4  را دو بار بزنید

 

نحوه کرک ایتبس 2020

 

فایل فشرده کرک ایتبس 20 را از جدول لیست نرم افزار ها دانلود کنید و از حالت فشرده خارج کنید

دقت کنید حتما باید آنتی ویروس و فایروال ویندوز غیر فعال باشد در غیر اینصورت آنتی ویروس فایل کرک را به عنوان ویروس شناسایی میکند و آن را پاک میکند.

روی فایل Etabs_v20_kg.exe کلیک راست کنید و گزینه Run as administrator را بزنید.

 

فعالسازی ایتبس 2020

 

پنچره زیر باز می شود…. برای قسمت نام و رمز به ترتیب مقادیر زیر را وارد کنید.

برای راحتی کار همین موارد رو کپی و داخل کادر خواسته شده Paste  نمائید.

Name: lavteam.org

Password: B726F8F2-AE11F2E9-D43CB5FF-8080FC2D

 

آموزش نصب و فعالسازی ایتبس 2020

 

بعد از ین مرحله فایل lservrc  توسط keygen ساخته شده است …این فایل را به همراه فایل SentinelRMSCore.dll  کپی کنید و به ترتیب در دو مسیر زیر Paste  نمائید و جایگزین فایل های قبلی نمائید.

 

مراحل نصب etabs20

 

C:\Program Files\Computers and Structures\ETABS 20

 

نصب etabs20

 

C:\Program Files\Computers and Structures\ETABS 20\CSiLicensing

 

مرحله به مرحله فعالسازی ایتبس20

 

فعال سازی انجام شد حال نرم افزار را اجرا کنید.

آموزش فعال‌سازی ETABS 2016

ابتدا از طریق لینک موجود در جدول بالا، نرم افزار را دانلود کنید و نصب ایتبس را انجام دهید.

گام 1- غیرفعال کردن آنتی ویروس و قطع دسترسی به اینترنت:

یادآوری مهم: چنانچه در نصب نرم افزار هم عنوان شد،حتما دسترسی به اینترنت را قطع نموده و سپس آنتی ویروس و فایروال ویندوز خود را غیر فعال نمائید.

گام 2- استخراج فایل کرک از حالت فشرده (زیپ)

برای این کارحتما باید روی سیستم خود یکی از برنامه های مربوط به باز کردن فایل های فشرده مثل Winrar  یا Zip را نصب داشته باشید.

بعد از دانلود فایل کرک به صورت فشرده از سایت، روی آن راست کلیک کنید؛ Extract Here را انتخاب کنید با این کار فایل فشرده در همان مسیر که فایل قرار دارد استخراج می شود. ( اگر بخواهید فایل در مسیر دیگری  استخراج شود باید روی Extract files کلیک نمائید و سپس مسیر دلخواه را انتخاب کنید.)

 

آموزش فعالسازی ایتبس

 

بعد از استخراج فایل فشرده، فایل کرک به صورت زیر نمایش داده می شود:

 

کرک ایتبس

 

گام 3- اکنون به محل نصب نرم افزار بروید .چنانچه ویندوز شما روی درایو C نصب‌شده باشد مسیر نصب نرم‌افزار به صورت پیش‌فرض زیر خواهد بود:

C:\Program Files\Computers and Structures\ETABS 16

از پوشه CSiLicensing بر روی فایلLicenseRequest.exe   کلیک راست نموده و مطابق تصاویر زیر اجرا کنید.

 

نصب و فعالسازی ایتبس 2016

 

در پنجره باز شده، گزینه اول را مطابق تصویر انتخاب نمائید.

 

نصب ایتبس

 

گام 4 – فایل کرک نرم افزار ((Etabs2016.Keygen_Sabzsaze که در گام 2 از حالت فشرده استخراج کردید را با کلیک راست بر روی فایل، کپی کنید و در محل نصب نرم‌افزار paste نمائید (طبق توضیحات فوق چنانچه ویندوز شما روی درایو C نصب‌شده باشد مسیر نصب نرم‌افزار به صورت پیش‌فرض زیر خواهد بود:

C:\Program Files\Computers and Structures\ETABS 16)

و سپس مطابق تصویر فایل کرک را اجرا کنید.

کرک ایتبس 2016

 

 گام 5 – با مشاهده پیغام زیر کلید اینتر را بزنید .

 

نصب و کرک ایتبس به صورت گام به گام

 

به این ترتیب فعال سازی کرک به صورت کامل انجام می شود و برنامه ایتبس آماده طراحی می گردد.

تذکر مهم: دقت کنید این روش فعال سازی زمانی مفید خواهد بود که اجرای برنامه از طریق اجرای شورتکات ایتبس انجام شود.

به دو روش می توانید از طریق شورتکات برنامه را اجرا کنید:

روش اول: اجرای شورتکات ایتبس از دسکتاپ

شورتکات ایتبس بعد از نصب نرم افزار در دسکتاپ ایجاد می گردد که شما با کلیک بر روی آن می توانید برنامه را اجرا کنید.

ایجاد شورت کات برای اجرای ایتبس 2016

روش دوم: اجرای شورتکات ایتبس از مسیر نصب نرم افزار

اگر بخواهید از مسیر نصب نرم افزار برنامه ایتبس را اجرا کنید باید حتما دقت کنید که با توجه به یکسان بودن آیکون های ایتبس، فایلی را انتخاب کنید که شورتکات ایتبس باشد تا بدون مشکل فایل ایتبس باز شود.

مشابه تصویر زیر برای اجرای ایتبس، اگر فایل اول را انتخاب نمائید نرم افزار بدون مشکل اجرا می شود.

 

اجرای ایتبس 2016

 

حتما از یکی از دو روش فوق برای اجرای برنامه استفاده کنید اگر از منوی استارت برنامه ایتبس را اجرا کنید با پیغام خطا مواجه خواهید شد.

 

آموزش فعال‌سازی ETABS 9.7.4

پس از آموزش نصب ایتبس باید برویم سراغ آموزش فعالسازی نرم افزار  etabs 9.7.4:

گام 1- فایل کرک را انتخاب کنید و روی فایل Keygen دابل کلیک کنید و در پنجره بازشده، گزینه‌ی Install را انتخاب کنید.

گام 2- پنجره زیر نمایش داده می‌شود و از شما کد خواسته می‌شود. برای اعلام کد مطابق گام 3 عمل کنید.

 

آموزش نصب ETABS 9.7.4

 

گام 3- پس از نصب ایتبس یک آیکون روی دستاپ دارید روی آن راست کلیک کرده و مطابق روال زیر فایل  echoid.exe را اجرا کنید.

می‌توانید مستقیماً به محل نصب نرم‌افزار در مسیر زیر بروید و فایل مورد نظر را پیدا کنید.

C:\Program Files(x86)\Computers and Structures\ETABS 9

 

نحوه نصب نرم افزار ایتبس

 

گام 4- با اجرای فایل echoid.exe مطابق شکل 3 کد موردنظر و شماره ورژن برنامه که در گام 2 از شما خواسته‌شده نمایش داده می‌شود (برای هر کامپیوتر این کد متفاوت است)

 

چگونگی نصب ایتبس

 

گام 5- کد برداشته شده از مرحله قبل را باید در پنجره‌ای که در مرحله ۲ باز شد وارد کنید.

مراحل ساخت فایل Iservrc با تکمیل سؤالات پنجره‌های اشکال 4 تا 7

 

مشکل نصب ایتبس در ویندوز

 

✅ در این مرحله به شمسی یا میلادی بودن تاریخ‌ها دقت داشته باشید.

 

مراحل نصب ایتبس به صورت گام به گام

 

گام 6- از تصویر شماره 3 (سمت چپ کد نرم‌افزار) ورژن نرم‌افزار را هم مطابق تصویر زیر وارد کنید.

 

طریقه نصب ایتبس

 

گام 7- با طی مراحل فوق فایل Iservrc مربوط به نرم‌افزار در مسیر نصب برنامه ساخته‌شده که باید نام آن را تغییر دهیم. برای این کار روی فایل ساخته‌شده کلیک راست کرده و rename را انتخاب می‌کنیم و مطابق شکل 9 نام فایل را عوض می‌کنیم.

 

گام به گام نصب ایتبس در ویندوز

 

✅ باید دقت کنید حجم فایل Iservrc ساخته‌شده نباید صفر باشد اگر چنین بود شما دو راه برای حل این مشکل‌دارید:

راه اول- ساخت Iservrc در حالت Safe mode

حالت Safe mode:

کلید ویندوز+R را باهم بزنید. در پنجره‌ای که بازشده msconfig را تایپ کنید و اینتر بزنید.

 

آموزش نصب و فعال سازی ایتبس، سیف و سپ

 

و تنظیمات زیر را مطابق شکل انجام دهید.

 

تنظیمات فعال سازی ایتبس 9.7.4

 

سپس در پیغامی که ظاهر شده ریستارت را بزنید. به‌ این‌ ترتیب سیستم در حالت Safe mode بالا می‌آید. می‌توانید مراحل فعال‌سازی نرم‌افزار را مطابق قبل انجام دهید.

✅ بعد از ساخت فایل Iservrc تیک حالت  Safe boot را بردارید و سیستم خورد را ریستارت نمایید تا ویندوز شما از حالت Safe mode خارج شده و به حالت استاندارد قبلی بازگردد.

 

راه دوم- چنانچه در حالت Safe boot بازهم حجم فایل Iservrc صفر باشد شما می‌توانید مراحل ساخت فایل Iservrc را در سیستمی که دارای ویندوز هفت است انجام دهید و سپس فایل ساخته شده را به سیستم خود انتقال داده و در محل نصب نرم‌افزار paste نمایید.

آموزش فعال‌سازی SAFE 2020

نکته ای در زمان نصب :

ابتدا از طریق لینک موجود در جدول ابتدای صفحه نرم افزار را دانلود کنید و نصب را انجام دهید.

 

آموزش نصب نرم افزار safe

 

دقت نمائید در زمان نصب گزینه  Use Standalone License را انتخاب و در پنجره وارد کردن key دکمه Close را بزنید)،اما اجرا نکنید.

گام 1- برای شروع به فعالسازی به مسیر C:\Program Files\Computers and Structures\SAFE 20   وارد شوید و به روی فایل CSiNativeImageGen.exe  کلیک راست کنید و مشابه تصاویر زیر گزینه Run as administrator  را بزنید. برای انجام مراحل باید دوبار کلید F4 را بزنید.

 

آموزش فعالسازی سیف 2020

گام 2- روی فایل  csi_safe_v20_kg.exe کلیک راست کنید و گزینه  Run as administrator را بزنید.

در پنجره زیر برای نام و رمز عبارات زیر را کپی کنید:

Name: lavteam.org

Password: C10C1919-9EF800F1-D520D103-B8101342

 

نصب safe

با انجام موارد  فوق  lservrc فایل ساخته می شود.

گام 3- فایل lservrc ساخته شده در مرحله فوق را  به همراه فایل SentinelRMSCore.dll  موجود در پوشه keygen را در مسیر  نصب برنامه و همچنین پوشه CSiLicensingکپی و جایگزین فایل های قبلی کنید.

انجام موارد فوق به صورت تصویری در پنجره های زیر نمایش داده شده است:

 

کرک safe2020

 

بعد از انجام مراحل فوق نرم افزار فعال و قابل اجرا می گردد.

آموزش فعال‌سازی SAFE 2016

ابتدا نرم‌افزار و کرک SAFE 2016 را از لینک موجود در جدول ابتدای صفحه دانلود کنید.

گام 1- در این مرحله کار کرک را آغاز می کنیم:

از پوشه کرک فایل SAFE2016.Keygen را مطابق تصویر اجرا کنید.

 

آموزش نصب سیف

گام 2- ایجاد فایل lservrc

 

 

گام 3- در این مرحله فایل lservrc متناسب سیستم در کنار فایل SAFE2016. Keygen ایجاد می‌گردد ، این فایل را مطابق شکل کپی کنید.

 

آموزش نحوه نصب SAFE

 

گام 4- سپس در محل نصب نرم‌افزار  paste نمایید. چنانچه ویندوز شما روی درایو C نصب‌شده باشد مسیر نصب نرم‌افزار به صورت پیش‌فرض زیر خواهد بود

C:\Program Files\Computers and Structures\SAFE 16

گام 5- فایل انتخابی در گام 3 را در پوشه CSiLicensing (موجود در محل نصب نرم‌افزار) نیز paste نمایید

گام 6- سپس در پیغام نمایش داده‌شده  replace کنید.

به‌این‌ترتیب اگر با دقت و مطابق آنچه در آموزش به آن پرداخته شد، مراحل فعال‌سازی را انجام دهید نرم‌افزار به‌راحتی کرک شده و بدون هیچ پیغامی می‌توانید طراحی را شروع کنید. چنانچه بعد از طی مراحل فوق بازهم نرم‌افزار با خطای لایسنس مواجه گردد احتمال دارد تاریخ انقضای کرک مورداستفاده به پایان رسیده باشد؛ در این صورت بایستی از نرم‌افزار RUN AS DATE (که نحوه‌ی کار با آن در انتهای مقاله توضیح داده‌شده است) استفاده نمایید.

آموزش فعال‌سازی SAP 23.3.1

ابتدا نرم‌افزار و کرک SAP 23.3.1  را از لینک موجود در جدول ابتدای صفحه دانلود کنید.

با مشاهده پنجره زیر گزینه اول را انتخاب نمایید سپس پنجره ای که باز می شود را ببندید.

 

آموزش فعالسازی sap v23

 

 • به مسیر C:\Program Files\Computers and Structures\SAP2000 23  رفته و به روی فایل CSiNativeImageGen.exe کلیک راست کنید و گزینه Run as administrator را بزنید. برای انجام مراحل باید دوبار کلید F4 را بزنید.
 • به روی فایل keygen موجود در پوشه Crack کلیک راست کنید و گزینه Run as administrator را بزنید

 

کرک sap2000 v23

    

 • با این کار فایل درIservrc  درمحل کرک ایجاد می شود حال دو فایل زیر را کپی کرده

 

آموزش کرک sap 2000 v23

 

 • در دو  آدرس زیر paste کنید:

C:\Program Files\Computers and Structures\SAP2000 23

 

گام به گام فعالسازی نرم افزار sap

 

 C:\Program Files\Computers and Structures\SAP2000 23\CSiLicensing  

 

مراحل فعالسازی sap2000 v23

 

آموزش فعال‌سازی  safe 12.3.0

از آنجایی که در حال حاضر کرک مناسب برای SAFE2016 وجود ندارد و باید از نرم‌افزار Run As Date استفاده شود که مشکلاتی را خواهد داشت.

نسخه SAFE12.3.0 اتچ شده بی‌نیاز به کرک است و به‌خوبی می‌تواند اجرا و مورداستفاده قرار گیرد. چون تفاوت قابل‌توجهی بین این نسخه و نسخه 2016 وجود ندارد، می‌توان از آن به‌جای استفاده از SAFE2016 و نرم‌افزار جانبی Run As Date استفاده کرد.

توجه کنید در این نسخه نیازی به هیچ‌گونه کرکی نیست و نرم‌افزار پس از نصب اجرا خواهد شد. اگرچه در About SAFE اعتبار کرک را 120 روز گزارش می‌کند اما تغییری در آن رخ نمی‌دهد.

آموزش فعال‌سازی  safe 8.1.1

ابتدا نرم‌افزار و کرک SAFE 8.1.1  را از لینک موجود در جدول ابتدای صفحه دانلود کنید.

سپس نرم افزار را به کمک فایل setup.exe نصب کنید.

پس از نصب نرم افزار محتویات پوشه Update را در محل نصب نرم افزار کپی کنید. به این صورت نرم افزار کرک می شود و نیاز به اقدامات خاص دیگری نیست. کرک این نرم افزار به صورت دائمی می باشد.

کار با نرم‌افزار Run as Date

گاهی ممکن است با روش‌های ارائه‌شده نرم‌افزار کرک نشود و یا بعد از مدتی با خطای لایسنس مواجه گردد. علت این مشکل این است که کرک‌ها دارای زمان انقضای مشخص (به‌عنوان‌مثال یک‌ساله) می‌باشند و پس از پایان یافتن زمان کرک، نرم‌افزار با اجراشدن خطای لایسنس خواهد داد.

برای رفع این مشکل دو روش وجود دارد:

 • روش اول به عقب برگرداندن تاریخ ویندوز است تا کرک برای ما به‌درستی کار کند اما این روش مشکلات خاص خود را دارد و توصیه نمی‌شود.
 • روش دوم که در این مقاله به آن می‌پردازیم؛ استفاده از نرم‌افزارRun as Date است.

👈 ابتدا نرم‌افزار Run as Date را از لینک موجود در جدول ابتدای صفحه دانلود کنید.

بسته به نوع سیستم می‌توانید از نسخه 32 بیتی یا 64 بیتی استفاده کنید. ابتدا نسخه 32 بیتی را امتحان می‌کنیم اگر پاسخگو نبود از نسخه 64 بیتی استفاده می‌کنیم.

گام 1- مطابق شکل با نسخه 32 بیتی شروع می‌کنیم و فایل موردنظر را از حالت فشرده خارج کرده و کپی می‌کنیم.

 

راهنمای نرم‌افزار Run as Date

 

در اینجا آموزش کار با نرم‌افزار Run as Date را بر روی نرم‌افزار SAFE2016 توضیح خواهیم داد و برای بقیه نرم‌افزارها دقیقاً همین مراحل را طی خواهیم کرد. به طور مثال برای نرم افزار etabs دقیقا پس از نصب ایتبس می توانید این کارها را انجام دهید.

گام 2- روی آیکون نرم‌افزار موردنظر (نرم‌افزاری که با روش‌های فعال‌سازی کرک مطابق آنچه در قسمت‌های فوقانی آموزش داده‌شده همچنان با خطای لایسنس مواجه است) کلیک راست کرده و محل نصب نرم‌افزار را مطابق شکل پیدا کنید.

 

طریقه کار با نرم‌افزار Run as Date

 

گام 3- فایل انتخابی گام 1 را در مسیر نصب نرم‌افزار موردنظر، مطابق شکل زیر Paste نمایید

 

گام به گام کار با نرم‌افزار Run as Date

 

گام 4- حال برنامه Run as Date را اجرا نموده و تنظیمات لازم برای عقب بردن تاریخ را مطابق شکل و به ترتیب انجام دهید.

 

آموزش نصب نرم‌افزار Run as Date

 

به‌ این‌ ترتیب آیکون جدید نرم‌افزار روی دسکتاپ ایجاد شده و می‌توانید از طریق آن نرم‌افزار را اجرا کنید. برای نرم‌افزارهایی که از نسخه ۶۴ بیت استفاده می‌شود حتماً باید از نسخه ۶۴ بیت نرم‌افزار Run as Date نیز استفاده نمایید. در حال حاضر نرم‌افزار safe فقط نسخه ۳۲ بین (X86) دارد لذا حتی اگر سیستم شما ۶۴ بیت بود، باید از نسخه ۳۲ بیت run as date استفاده نمایید.

 

دریافت رایگان 3 ایبوک طراحی سازه بتنی 
نگران نباشید ایمیل هرز برایتان ارسال نمی کنیم. ایمیل شما نزد ما محفوظ است.
close-link

 

 

منابع : 

 1. سایت سامی سافت

 

 

مسیر یادگیری برای حرفه ای شدن

مشاهده نقشه یادگیری

خرید لينک هاي دانلود

با عضویت بدون وارد کردن اطلاعات رایگان دریافت کنید.

دانلود و ذخیره فقط همین آموزش ( + عضو شوید و یا وارد شوید !)

دانلود سریع و رایگان

پیش از همه باخبر شوید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند: 37,298 نفر

تفاوت خبرنامه ایمیلی سبزسازه با سایر خبرنامه‌ها، نوآورانه و بروز بودن آن است. فقط تخفیف‌ها، جشنواره‌ها، تازه‌ترین‌های آموزشی و ... مورد علاقه شما را هر هفته به ایمیلتان ارسال می‌کنیم.

نگران نباشید، ما هم مثل شما از ایمیل‌های تبلیغاتی متنفریم و خاطر شما را نخواهیم آزرد!

تولید کنندگان آموزش
با ارسال 193اُمین دیدگاه، به بهبود این محتوا کمک کنید.
نظرات کاربران
 1. علی اصغر دیوسالار

  درود.وقت بخیر.من safe 2016 رو دقیقا عین راهنما نصب و فعالسازی کردم.اما هر کاری می کنم پیغام خطای لایسنس میده و اصلا بالا نمیاد.دیگه واقعا چیزی به ذهنم نمیرسه. که باید چیکار کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ دهید

 2. مهندس شکوه شیخ زاده (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس
  موقع نصب نسخه سیف لطفا اینترنت رو خاموش کنین

  پاسخ دهید

 3. علی اصغر دیوسالار

  درود مجدد.این کار رو هم انجام دادم.یعنی هم موقع نصب و هم موقع فعالسازی ، هم اینترنت و هم آنتی ویروس رو غیرفعال کردم

  پاسخ دهید

 4. مهندس شکوه شیخ زاده (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  چه نسخه ای رو نصب کردین؟ لطفا نسخه دیگه ای رو تست کنین.
  حتما موقع نصب اینترنت و دیفندر و فایروال غیرفعال باشه.
  نسخه به درستی دانلود شده باشه.
  گاهی ممکنه ویندوز مشکل داشته باشه که نصب نمیشه

  پاسخ دهید

 5. علی اصغر دیوسالار

  درود مجدد.دقیقا از همین نسخه ای که در سایت سبزسازه وجود دارد استفاده کردم و هم موقع نصب و هم موقع فعالسازی ، تمام مواردی رو که فرمایش کردید عیرفعال کردم.باز هم فایده ای ندارد و کار نمی کند.

  پاسخ دهید

 6. مهندس شکوه شیخ زاده (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  اگر همه مراحل رو پیش رفتین ممکنه نسخه با ویندوز شما همخوانی نداشته باشه

  پاسخ دهید

 7. کریمی

  سلام وقت بخیرایتبس ۲۰ رو از سایت ۹۸soft دانلود کردم ولی برنامه روی سیستم نصب نمیشه و خطای لایسنس میده آنتی ویروس رو هنگام نصب غیر فعال کردم و مطابق مطلب نوشته شده هنگام نصب به اینترنت هم متصل بودم ویندوز ۱۰ روی سیستم دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دهید

 8. مهندس شکوه شیخ زاده (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس
  لطفا موقع نصب اینترنت رو غیرفعال کنین
  که کرک به درستی انجام بشه

  پاسخ دهید

 9. جواد آقایی

  سلام
  داخل ایتبس ۲۰۱۶ مرحله معرفی متریال (define > Material properties) گزینه Modify/Show Material میزنم یک ارور میده یه مشکل رخ داده و باید نرم افزار ببندیم yes یا No میزنم کلا” نرم افزار میبنده و کلا” خارج میشه
  لطفا راهنمایی کنید
  نرم افزار از خود سایت شما دانلود کردم و طبق راهنمایی شما کرک کردم
  کرک مشکلی نداره و باز میشه و پروژه باز میکنه ولی این هشدار میده

  پاسخ دهید

 10. مهندس علی پابخش (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام وقت بخیر لطفا متن ارور رو بنویسید.

  پاسخ دهید

 11. جواد آقایی

  سلام
  هشدارش به این معنی بود که فایل save as جدید میگیرید یا نه
  اگه اوکی میزدی باید با اسم جدید سیو میکردی و اگه no میزدی کلا بسته میشد و هرکاری رو پروژه انجام داده بودی میپرید
  البته الان ویندوز عوض کردم به ویندوز ۸٫۱ اون مشکل حل شد ولی آیا به نظرتون این نرم افزار ایتبس رو ویندوز ۷ جواب نمیده یا نه مشکل از جایه دیگه بوده؟

  پاسخ دهید

 12. s_nasiri99@yahoo.com

  با سلام
  پسورد فایل SAP 23.3.1 برا ی خارج شدن از حالت فشرده ( extract کردن فایل) را چه چیزی وارد کنیم؟

  پاسخ دهید

 13. مهندس علی پابخش (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام و وقت بخیر
  soft98.ir

  پاسخ دهید

 14. احمد رئیسی

  سلام.فایل کیگن ایتبس ۲۰ غیر فعال هست؟

  پاسخ دهید

 15. مهندس علی پابخش (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام خیر این فایل به ادرس زیر قابل دانلود است
  https://s24.picofile.com/file/8453440984/Keygen_%D9%8DEtabs20.rar.html

  پاسخ دهید

 16. محمودزاده

  سلام وقت بخیر برای من ارور شماره ۱۷ رومیده چجوری میتونم رفعش کنم؟

  پاسخ دهید

 17. محمد

  سلام
  ببخشید الان کلی ورژن ایتبس و سیف وجود دارد کدام را برای طراحی باید استفاده کرد؟

  پاسخ دهید

 18. مهندس علی پابخش (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  با سلام و وقت بخیر برای پاسخ به این پرسش میتوان این موضوع را از چند جهت بررسی کرد.
  برای مثال در بعضی شرکت های مهندسی کارفرما یا مدیر به طور مشخص درخواست میکند که از نسخه خاصی از نرم افزار استفاده کنید که در این حالت میتوان از همان نسخه استفاده کرد و یا در کنار آن از ورژن های جدیدتر برای انجام برخی قسمت های پروژه کمک گرفت.
  اما اگر در انتخاب ورژن نرم افزار دستتان باز باشد میتوانید با اطمینان از صحت کارایی آن نسخه از نرم افزار (با توجه به کرک شدن نرم افزار ها) از جدید ترین نسخه استفاده کنید.
  زیرا با یک مراجعه ساده به یادداشت تغییرات این نرم افزار ها در هر نسخه میتوان دریافت که آن ها در هر ورژن جدید تر بسیاری از خطاها و مشکلات خود را برطرف میسازند که در ورژن های قبلی وجود دارد و یا قابلیت های کاربردی به این نرم‌افزار‌ها اضلفه می‌شود که کار با آن ها را ساده تر میسازد.

  پاسخ دهید

 19. حشمت

  ممنون از آموزش تان

  پاسخ دهید

 20. مهندس شکوه شیخ زاده (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  بسیار عالی که از این آموزش راضی هستین🌺🙏

  پاسخ دهید

 21. داوود رفیعی

  سلام و عرض ادب
  خیلی ممنون از زحمات تمامی اعضای محترم گروه صنعتی سبزسازه.
  بسیار عالی و کاربردی جهت رفاه حال مهندسین گرامی.
  سپاس فراوان.

  پاسخ دهید

 22. مهندس شکوه شیخ زاده (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس رفیعی عزیز
  تشکر از همراهی شما 🌺
  خوشحالیم که از مطالب سایت راضی هستین

  پاسخ دهید

 23. فاضل نظری

  سلام رمز فایل sap۲۰۰۰ چی هستش ؟

  پاسخ دهید

 24. مهندس شکوه شیخ زاده (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس
  تمامی مراحل نصب در صفحه محصول گفته شده
  لینک دانلود هم گذاشته شده
  مشکلی اگر هست میتونین با پشتیبانی در تلگرام ۰۹۳۳۶۴۷۴۳۸۵ در میون بزارین

  پاسخ دهید

 25. خزایی

  سلام
  باایتبس ۲۰۱۶سازه بتنی محاسبه کردم میخوام ازقسمت فایل اونوایکپرت کنم توی سیف که لزومابایدنرم افزارسیف هم با کنم اما خطا میده مثلاً ایتبس تنهارابازکنم نرم افزاربازمیشه ولی بخوام سیف هم پس ازایتبس همزمان با کنم با نمیشه یابرعکس راهنمایی میفرمایید مشکل از چیه ؟ممنون میشم

  پاسخ دهید

 26. مهندس شکوه شیخ زاده (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهدس وقت بخیر
  لطفا عکس خطا رو در تلگرام برای پشتیبان ارسال کنین
  ۰۹۳۳۶۴۷۴۳۸۵

  پاسخ دهید

1 2 3 9

در کمتر از یک دقیقه صاحب 3 ایبوک پرطرفدار سبزسازه شوید!

هم‌اکنون این پک را دانلود کنید و هر زمان فرصت داشتید، باحوصله آن‌ها را مطالعه کنید.
دریافت رایگان 3 ایبوک طراحی بتنی
close-link

دریافت رایگان 3 ایبوک طراحی سازه بتنی 
نگران نباشید ایمیل هرز برایتان ارسال نمی کنیم. ایمیل شما نزد ما محفوظ است.
close-link
بالاخره "شروع شد"!🚀
شروع رزرو ثبت‌نام در ترم خرداد تور طراحی سازه

4.723.000 تومان تخفیف + هدیه ویژه با رزرو 
کلیک کنید|فقط تا72ساعت
question