صفحه اصلی  »  ویدئوهای رایگان  »  نظام مهندسی  »  آزمون محاسبات  »  اصلاحیه مبحث ۹ – قسمت سوم

اصلاحیه مبحث ۹ – قسمت سوم

اصلاحیه مبحث 9

با عرض سلام مجدد… خیلی ممنونیم از اینکه همچنان این سری از ویدئوهای اصلاحیه مبحث ۹ ویرایش ۹۲ را دنبال می کنید. امیدواریم با دیدن این ویدئوها به پاسخ سوالات خود رسیده و به شما در درک بندهای مبهم مبحث نهم کمک کرده باشیم.

در دو قسمت گذشته به موارد زیر بر اساس اصلاحیه مبحث نهم پرداختیم.

قسمت اول- حداقل مقدار آرماتور کششی (بند ۹-۱۴-۵-۱)

قسمت دوم- حداکثر مقدار آرماتور کششی (بند ۹-۱۴-۵-۲)

در این قسمت که آخرین قسمت اصلاحیه مبحث ۹ ویرایش ۹۲ می باشد به محدودیت آرماتور در ستون ها پرداخته و به سوالات و ابهامات شما دوستان عزیز پاسخ خواهیم داد. امیدواریم در پایان ابهامات شما رفع شده و به پاسخ سوالات خود برسید.

مطابق بند ۹-۱۴-۹-۱ در شرایط شکل پذیری کم اعضای فشاری حداقل سطح مقطع آرماتور را به ۱ درصد و حداکثر آن را به ۸ درصد محدود می کند. این حداکثر آرماتور در شرایط شکل پذیری زیاد به ۸ درصد و در شرایط شکل پذیری زیاد به ۶ درصد محدود شده که در واقع همان ضوابط آیین نامه ACI می باشد. ناگفته نماند این حداکثر مقدار باید در محل وصله ها نیز رعایت شود، حال منظور آیین نامه از رعایت این محدویت در محل وصله ها چیست؟ 

در این آموزش به طور کامل به این سوال پاسخ خواهیم داد…

 

اگر از این آموزش لذت بردید این ویدئو را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. در پایان این قسمت نیز مجددا درخواست خود را تکرار کرده و از شما مهندس عزیز میخواهیم تا سوالات و نظرات خود را در پایین صفحه تایپ کرده و به ما کمک کنید تا آموزش هایمان را کاملتر کنیم.

 

پیش از همه باخبر شوید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند: 11,561 نفر

تفاوت اصلی خبرنامه ایمیلی سبزسازه با سایر خبرنامه ها نوآورانه و بروز بودن آن است ، ما تنها تازه ترین های آموزشی ، تخفیف ها و جشنواره ها و ... مورد علاقه شما را هر هفته به ایمیل تان ارسال می کنیم

نگران نباشید، ما هم مثل شما از ایمیل های تبلیغاتی متنفریم ، خاطر شما را نخواهیم آزرد!

ارسال نظرات

فقط کافیست ایمیلتان را وارد کنید

در کمتر از 5 ثانیه اطلاعاتتان را وارد کنید و 3 ایبوک طراحی سازه بتنی در ایتبس را به همراه هدیه ویژه آن در ایمیلتان دریافت کنید
برایم ایمیل شود
نگران نباشید ایمیل های مزاحم نمی فرستیم
close-link