صفحه اصلی  »  ویدئوهای رایگان  »  نظام مهندسی  »  آزمون محاسبات  »  تحلیل و درون یابی سوالات آزمون محاسبات مرداد ۹۴

تحلیل و درون یابی سوالات آزمون محاسبات مرداد ۹۴

در دو فیلم گذشته به بررسی سوالات آزمون محاسبات آذر۹۲ و همچنین آزمون محاسبات خرداد۹۳ پرداختیم. در اینجا نیز به طور خیلی دقیق ۵ سوال از آزمون محاسبات مرداد۹۴ را با هم بررسی خواهیم کرد.

اولین سوالی از آزمون محاسبات مرداد ۹۴ که بررسی خواهیم کرد در مورد تعیین لنگر خمشی مقاوم می باشد. در حقیقت هدفمان از مطرح کردن چنین سوالی بیان مطالب پایه ای و مقدماتی است تا بتوانیم به سراغ سوالات مهم بعدی برویم.

دومین سوال در مورد تعیین برش نهایی وارد بر تیر در شرایط شکل پذیری متوسط بوده که برای تسلط به این موضوع تست شهریور۹۵ را که مرتبط با همین مبحث بود بررسی کردیم.

در حقیقت سوال سوم همان مطالب سوال دوم بوده منتها برای شرایط شکل پذیری زیاد! برای تعیین برش نهایی وارد بر تیر در شرایط شکل پذیری متوسط از لنگر خمشی مقاوم اسمی استفاده میکردیم اما در شرایط شکل پذیری زیاد از لنگر خمشی مقاوم محتمل استفاده می کنیم.

در ۲ سوال آخر نیز به موضوع بسیار مهم برش در اتصالات تیر به ستون خواهیم پرداخت و برای تسلط کامل تست های مطرح شده از این موضوع در آزمون های محاسبات بهمن ۹۴ و شهریور ۹۵ را نیز بررسی خواهیم کرد.

در ضمن پیشنهاد می کنیم از طریق لینک های زیر به ۳ ویدئو که در مورد اصلاحیات مبحث نهم می باشد مراجعه کرده و خیلی دقیق با آخرین تغییرات مبحث نهم در غالب تست های تالیفی متنوع آشنا شوید.

در قسمت آینده به تحلیل و بررسی سوالات آزمون محاسبات بهمن۹۴ خواهیم پرداخت. از شما دوست عزیز درخواست میکنیم تا سوالات خود را در پایین همین صفحه برای ما ارسال کنید تا در ویدئوهای بعدی به آن ها پرداخته شود.

 

مقالات مشابه
ارسال نظرات

فقط کافیست ایمیلتان را وارد کنید

در کمتر از 5 ثانیه اطلاعاتتان را وارد کنید و 3 ایبوک طراحی سازه بتنی در ایتبس را به همراه هدیه ویژه آن در ایمیلتان دریافت کنید
برایم ایمیل شود
نگران نباشید ایمیل های مزاحم نمی فرستیم
close-link