صفحه اصلی  »  ویدئوهای رایگان  »  نظام مهندسی  »  آزمون محاسبات  »  آزمون محاسبات نظام مهندسی آذر 92 : سوالات مهم مربوط به مباحث فولاد و بتن

آزمون محاسبات نظام مهندسی آذر 92 : سوالات مهم مربوط به مباحث فولاد و بتن

 

توجه : برای دریافت دیگر فیلم آموزشی مربوط آزمون محاسبات آذر 92 می توانید از قسمت دانلود اقدام کنید

 

همان طور که مشاهده کردید در فیلم  تحلیل و درون یابی سوالات آزمون محاسبات خرداد 93 درباره نکاتی مهمی درباره فاصله آزاد میلگردها و قطر هسته بتنی و بندهای مهمی از مبحث نهم در آزمون محاسبات صحبت شد. در این ویدئو قصد داریم به بندهای مهمی از ضوابط لاغری در در سازه های فولادی بپردازیم، مسائلی که حتی در فیلم پاسخ به مهم ترین سوالات آزمون محاسبات شهریور 95 نیز به آن پرداخته نشده است!

علاوه بر ویدئو هایی که پیشتر به آن اشاره شد، در صفحه ویدئوی آموزشی رایگان نظام مهندسی سبزسازه می توانید ویدئو های دیگر ما که پیرامون همین موضوع است را مشاهده کنید

معلوم نیست این بار مقررات ملی ساختمان برای آزمون پیش رو چه برنامه ای برای شرکت کنندگان در آزمون محاسبات خواهد داشت!

هر مهندس دقیقی می داند که سوالات آزمون محاسبات نظام مهندسی از مهم ترین بندهای مبحث دهم طرح می شود و چون اهمیت برخی بندها بیشتر است امکان تکرار سوالات آن ها در آزمون های بعدی نیز وجود دارد. در این مجموعه فیلم های آموزشی رایگان، قصد داریم مهم ترین بندهای مبحث دهم را در قالب سوالات آزمون محاسبات، تحلیل و بررسی کنیم.

هدف ما صرفا ارائه ی راه حل سوال نیست، چون پاسخ سوالات آزمون محاسبات در همه وبسایت ها به صورت رایگان وجود دارد بلکه ما قصد داریم سوالات را از زوایای مختلف بررسی کرده و کلیه احتمالات ممکن را از نظر بگذرانیم تا شما مهندس عزیز، دید وسیعی برای حل سوالات پیدا کنید. در این قسمت مهم ترین سوالات فولاد آزمون محاسبات آذر 92 را با هم به طور موشکافانه بررسی می کنیم.

 

نکات اصلی فیلم سوالات فولاد آزمون محاسبات 92

 1. در سوال اول نگاه ویژه ای به کنترل ضابطه لاغری برای انواع مهاربندها داریم؛ هم چنین برای درک بهتر این مفهوم، دو حالت کمانش داخل صفحه و خارج از صفحه ی مهاربند را به طور دقیق بررسی می کنیم. ضمن این بررسی، ضریب طول های موثر مختلف برای مهاربند نیز ارائه می گردد تا نه تنها این سوال بلکه هر سوال دیگری در این زمنیه را به راحتی و در کمترین زمان ممکن پاسخ دهید.
 2. در سوال دوم بررسی آزمون محاسبات آذر 92، نیز رابطه ی مهم برش در چشمه ی اتصال را بررسی می کنیم. از کلیه موارد مربوط به چشمه اتصال، این بند از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد به گونه ای که تا کنون کلیه ی تست های چشمه اتصال، بر این مبحث تاکید داشته است. در تحلیل این سوال در نظر داریم کلیه حالت هایی که امکان دارد رابطه برش در چشمه اتصال به رابطه ای کوتاه تر تبدیل شود را بررسی کنیم. همچنین کلیه پارامترهای مورد نیاز برای حل سوال به طور مفهومی تشریح می شوند.

 

سوالات بتنی آزمون محاسبات آذر 92

 1. در این ویدئو پیرامون سوالات بتنی برای موضوع مبحث نهم آزمون محاسبات آذر 92 بحث خواهد شد و به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین و مهم ترین بندهای آیین نامه در بخش بتن این سال را درون یابی کنید و بتوانید سوالات امسال را حدس بزنید.
 2. در این ویدئو سوالی درباره فاصله تنگ ها تا ناحیه بحرانی یک مقطع مستطیلی ستون بحث شده است ، ما در این فیلم از سوالات آزمون محاسبات آذر ۹۲ مهم ترین بخش های سوال را مشخص می کنیم و بندهای مهم آن را بیرون خواهیم کشید و سپس به پیش بینی اشکال دیگر طرح این سوال خواهیم پرداخت و بندهای مرتبط به آن را بیان خواهیم نمود.
 3. در سوال دیگری به حداکثر فاصله تنگ های ویژه در ستونی با شکل پذیری زیاد را بررسی خواهیم نمود و به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید مهم ترین بخش های این سوال ، دام ها و پیش بینی سوالات امسال را بدست آورید.

 

حتما سوالات، انتقادات، پیشنهادات و نظراتتان را در زیر همین صفحه در رابطه با ویدئوی تحلیل آزمون محاسبات آذر 92 بنویسید تا در آموزش های بعدی از آن استفاده کنیم، هم چنین با به اشتراک گذاری این فیلم آموزشی به دوستانتان کمک کنید تا بتوانند در آزمون محاسبات امسال به راحتی موفق شوند.

 

توجه : برای دریافت دیگر فیلم آموزشی مربوط آزمون محاسبات آذر 92 می توانید از قسمت دانلود اقدام کنید

مقالات مشابه
پیش از همه باخبر شوید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند: 11,561 نفر

تفاوت اصلی خبرنامه ایمیلی سبزسازه با سایر خبرنامه ها نوآورانه و بروز بودن آن است ، ما تنها تازه ترین های آموزشی ، تخفیف ها و جشنواره ها و ... مورد علاقه شما را هر هفته به ایمیل تان ارسال می کنیم

نگران نباشید، ما هم مثل شما از ایمیل های تبلیغاتی متنفریم ، خاطر شما را نخواهیم آزرد!

ارسال نظرات
نظرات کاربران
 1. elikhanoomi

  فن بیان این خانوم عالی بود موفق باشن

  پاسخ دهید

 2. پشتیبانی سبزسازه

  سلام ممنون از لطفتون موفق باشید

  پاسخ دهید

فقط کافیست ایمیلتان را وارد کنید

در کمتر از 5 ثانیه اطلاعاتتان را وارد کنید و 3 ایبوک طراحی سازه بتنی در ایتبس را به همراه هدیه ویژه آن در ایمیلتان دریافت کنید
برایم ایمیل شود
نگران نباشید ایمیل های مزاحم نمی فرستیم
close-link