صفحه اصلی  »  پادکست ها  »  سبزگپ نهم : پاسخ به سوالات متداول مدلسازی و نقشه خوانی سازه

سبزگپ نهم : پاسخ به سوالات متداول مدلسازی و نقشه خوانی سازه

سلام و درود به مهندسین عزیز و مخاطبان سبزسازه

سوالات زیادی در مورد نکات مختلف مدلسازی و نقشه خوانی سازه پرسیده شده بود که مورد اختلاف بیشتر طراحان هست و اتفاقا اعمال نظرات مختلف در هر حالت می تواند نتایج نهایی طراحی را کلی عوض کنید.

در این سبزگپ مهندس سعید کاویان پور پاسخ این سوالات و تصمیمات مختلفی که گرفته می شود را بررسی می کنند و با استدلال علمی و دقیق به شما می گوید بهترین راهکار چیست. علاوه بر پاسخ این سوالات شما نکات جدید و کاربردی زیادی را در این سبزگپ یاد خواهید گرفت که کمک زیادی به حرفه ای تر شدن شما کمک خواهد کرد پس حتما این ویدئو را ببینید.

نکاتی که در این سبزگپ بررسی می شود این موارد هستند:

  • استفاده از اتصال مفصلی در تیرهای فرعی سازه بتنی مجاز است؟ به چه صورت؟

در این بخش یکی از اتصالات معروف مفصلی در طراحی سازه بتنی بررسی می شود و دلایل رد آن به طور کامل بیان می شود. در انتها دو اتصال تایید شده و جایگزین با ذکر دلایل کاربرد، معرفی می شود.

  • چه بازشوهایی باید در نرم افزار مدل شود؟

در این بخش ضوابط آیین نامه ها در مورد بازشو ها بررسی می شود و با یک دید کامل، تصمیم گیری نهایی جهت اینکه یک بازشو مدل بشود یا نه و همچنین راهکار تقویت یا مدلسازی بازشو در نرم افزار ایتبس ارائه می شود.

در این مورد نحوه مدل کردن سازه ای با اختلاف سطح در تراز پی مثلا سازه ای که پی زیرزمین آن پایینتر از پی بخش های بدون زیرزمین است، به طور کامل بررسی می شود همچنین تصمیم گیری در مورد اعمال نیروی زلزله به این نوع سازه و تعیین تراز زلزله، انجام می شود. در انتها نیز راهکار طراحی پی این نوع سازه در نرم افزار سیف ارائه می شود.

  • اختلاف تراز سقف در ایتبس را باید چگونه در نظر گرفت؟

در این بخش بررسی می شود که چه اختلاف ترازی در سقف نیاز به مدل کردن است و در صورتی که اختلاف تراز به صورت طبقه مدل نشود باید چه تنظیماتی در نرم افزار انجام شود تا رفتار سازه و اعمال بار زلزله به آن به درستی انجام شود.

  • مدلسازی انواع رمپ، گنبد و پله دوار در نرم افزار باید چگونه انجام شود؟

در این بخش کاملا وارد محیط نرم افزار شده و با تکنیک هایی مدل سازی دقیق موارد یاد شده انجام می شود. لازم به ذکر است این بخش به صورت اختصاصی و کاربردی بوده و پیشنهاد می شود حتما ببینید.

  • مدلسازی انواع پله ­های دو، سه و چهار رمپه به روش دقیق چگونه باید انجام شود؟

در این بخش ابتدا علت خرابی سیستم راه پله بررسی می شود، سپس یک دید اجرایی از نحوه اجرا و بارگذاری راه پله تشریح شده و در ادامه روش های معمول مدلسازی راه پله بررسی می شود. در انتها نیز یک روش دقیق و کاربردی برای مدلسازی و اجرای راه پله ارائه می شود و به همراه روش های موجود، در نرم افزار مدل می شود.

 

ارسال نظرات
کمتر از 5 دقیقه تا شرکت در آزمون  فاصله دارید!
برای شرکت
سریع و رایگان
همین الان ایمیلتان را بدون Www وارد کنید!
دانلود سریع در ایمیلم
close-link
کمتر از 5 دقیقه تا دریافت این ده نکته فاصله دارید!
برای دریافت
سریع و رایگان
همین الان ایمیلتان را بدون Www وارد کنید!
دانلود سریع در ایمیلم
close-link
کمتر از 5 دقیقه تا دریافت این پکیج فاصله دارید!
برای دریافت
سریع و رایگان
همین الان ایمیلتان را بدون Www وارد کنید!
دانلود سریع در ایمیلم
close-link