صفحه اصلی  »  مبانی و مفاهیم عمرانی  »  گفتگو های تخصصی  »  سبزگپ بیست و ششم؛ مهارت های لازم برای بازار کار و دفاتر فنی مهندسی

سبزگپ بیست و ششم؛ مهارت های لازم برای بازار کار و دفاتر فنی مهندسی

همیشه سوالات زیادی در ذهن دانشجویان و فارق التحصیلان تازه کار رشته مهندسی عمران در رابطه با مهارت های لازم برای ورود به دفاتر فنی مهندسی وجود دارد که مهندس امیرحسین امیری، کارشناس فنی و کنترل پروژه در پروژه های متفاوت زیر ساختی کشور  به این سوالات پاسخ می دهند.

البته این گفتگو در 21 فروردین ماه به دعوت دانشگاه شریف برگزار شد و به دلیل درخواست زیاد مخاطبین سبزسازه این سبزگپ منتشر می کنیم. لازم به ذکر است که مهندس امیری مدرس دوره جامع متره و برآورد سبزسازه می باشد.

 

 

در این گفتگو مهندس امیری به چه سوالاتی پاسخ می دهد؟

  • در پروژه­ های اجرایی امروزی در کشور ما چه ارکانی دخالت دارند و چه نهادهایی تاثیرگذار هستند و دفترهای فنی که در سطح کشور هستند در این زمینه چه جایگاهی دارند ؟
  • چه بخش­ هایی در دفتر فنی داریم و چه کارهایی تحت پوشش دفتر فنی انجام می ­شود در پروژه ­های مختلف؟
  • برای ورود به دفتر فنی چه نرم ­افزارهایی لازم است؟
  • هر یک از کارهای پروژه­ های مختلف چطوری به مهارت­هایی که دفتر فنی دارد مربوط می­شود و هر کدام از این مهارت­هایی که دفتر فنی می خواهد چه سابقه­ و رزومه ­ای احتیاج دارد که موردقبول باشد؟ (ما از روزی که می­خواهیم وارد یک دفتر فنی بشیم به عنوان یک فردی که می­خواهیم وارد بشیم چه کارهایی را باید انجام دهیم، اساسا چطور وارد شویم و بعد از آن چه کارهایی می­توانیم انجام دهیم و چطور مهارت­ های خود را توسعه دهیم؟)
  • یک دانشجوی سال آخر یا فارغ ­التحصیل چطور باید وارد بازار کار شود؟ اول استخدام شود؟ کجا مراجعه کند؟ چه سوابقی نیاز دارد؟ چطور از فرصت­ هایش استفاده کند؟ آیا نیاز است جایی کار کند تا تجربه کسب کند و یا خیر؟ چه موقع سراغ کار برود؟
  • با توجه به نوساناتی که در بخش عمران هست و هرسال بودجه کم­تر می­شود، دانشجوها چه برنامه ­ریزی برای آینده خود داشته باشند؟
  • تفاوت چارت ایران و خارج از کشور چیست؟
  • claim رو بیشتر توضیح بدید؟

 

مهارت های لازم برای بازار کار

 

تولید کنندگان آموزش
با ارسال اولین دیدگاه، به بهبود این محتوا کمک کنید.
؟ شهرزاد صادقی | مشاور شما :

پاسخ سوالات متداول غیر علمی خود را با کلیک روی علامت سوال بدون اتلاف زمان پیدا کنید.

فقط کافیست ایمیلتان را وارد کنید

در کمتر از 5 ثانیه اطلاعاتتان را وارد کنید و 3 ایبوک طراحی سازه بتنی در ایتبس را به همراه هدیه ویژه آن در ایمیلتان دریافت کنید
برایم ایمیل شود
نگران نباشید ایمیل های مزاحم نمی فرستیم
close-link