صفحه اصلی  »  مبانی و مفاهیم عمرانی  »  گفتگو های تخصصی  »  سبزگپ هفدهم؛ فرصتی برای کسب درآمد و اعتبار از مهندسی عمران

سبزگپ هفدهم؛ فرصتی برای کسب درآمد و اعتبار از مهندسی عمران

سبزسازه به عنوان یکی از بزرگترین منابع زنده آموزش عمران، همیشه در تلاش بوده است تا کاربردی ترین مطالب آموزشی را با بهترین کیفیت ارائه دهد. یکی از منحصر به فردترین بخش های سایت سبزسازه، شهر یادگیری سبزسازه است که تمامی محتواها را به صورت کاملا طبقه بندی شده توسط متخصصین آماده و به صورت رایگان ارائه شده است.

در این گفتگوی 25 دقیقه ای قصد داریم با بخش تولید محتوا سبزسازه، شهریادگیری سبزسازه و همینطور در رابطه با فرصت های مالی و اعتباری که در سبزسازه برای کاربران وجود دارد آشنا شویم. حتما یک بار این ویدئو را مشاهده کنید و اگر فکر می کنید حجم اینترنت کمی دارید می توانید متن مهمترین قسمت های ویدئو را که تایپ کرده ایم مطالعه کنید.

 

کسب درآمد و اعتبار از مهندسی عمران:

شاید برای شما جالب باشد که بدانید مهندس حمزه تاش به عنوان یک طراح سازه که بیش از 3 سال سابقه فعالیت در کنار پروفسور طاحونی را دارد چرا به عنوان نویسنده کار خود را با مجموعه سبزسازه شروع کرد و همچنان در حال همکاری با این مجموعه است. مهندس حمزه تاش در رابطه با این موضوع سه نکته را اشاره کردند که عبارت است از:

  • علاقه به تدریس و تحقیق:
    بسیاری از متخصصین و دانشجویان در طول سال های تحصیل، علاقه مند به تحقیق در یک موضوع و تدریس آن به سایر افراد هستند که خود من هم از جزو همین افراد هستم. سبزسازه به عنوان یک مجموعه آموزشی، امکان تدریس و تحقیق را برای تقریبا تمامی مهندسین عمران فراهم کرده است و در واقع افراد بیشتری می توانند از دستاورد های تحقیقاتی و تخصص شما استفاده کنند و از طرفی مدرسین و نویسنده ها از محیط آکادمی و آموزشی دور نخواهند شد.
  • کمک مالی:
    این که بتوانید از انجام کاری که به آن علاقه مندید،درآمدی هم داشته باشید بسیار جذاب است. من می توانستم با نوشتن مطالبی که به آنها علاقه مند هستم کسب درآمد کنم و این فوق العاده بود.
  • شناخته شدن و کسب اعتبار:
    یکی از نکات بسیار مهم و خوبی که از نتایج کار در سبزسازه است و باعث ادامه همکاری ما و تشویق برای انجام کارهای بیشتر شده است، اعتباری است که از این راه می توان بدست آورد. امروزه شناخته شدن و داشتن اعتبار در جامعه مهندسی عمران برای موفقیت بسیار مهم است البته کسب این اعتبار به تنهایی کاری بسیار سخت و زمان بری است. اما سبزسازه به واسطه جامعه کاربری وسیعی که دارد،حدودا 100 هزار مخاطب، بستر بسیار خوبی را برای شناخته شدن و کسب اعتبار ایجاد می کند. من بارها شاهد این موضوع بودم که در محافل عمرانی یا پروژه ها به محض ورود من را می شناختند و این در روند کاری من تاثیرگذار بوده است. در واقع کسب درآمد و اعتبار در مهندسی عمران را توانستم بدست آورم.

برنامه سبزسازه برای پیشرفت مهندسین عمران:

ما در سبز سازه یک برنامه کامل و دقیق برای پیشرفت نویسندگان در نظر گرفته ایم که اگر طبق آن کار کنند، بصورت پله پله پیشرفت خواهند کرد تا نهایتا هم به کسب درآمد بالا برسند و هم در این راه توانمندی و دانش خود را در زمینه های مختلف افزایش دهند. در ابتدا اولین مهارتی که به نویسندگان آموزش داده می شود مهارت های نگارشی و نویسندگی است که بسیار حائز اهمیت است و مهندسان عمران به شدت در این حوزه ها ضعف دارند.
بعد از چاپ چند مقاله و درصورت رضایت سبزسازه از عملکرد آنها، میتوانند کارخود را به عنوان ناظر مقالات یا ناظر دوره ها آغاز کنند که در این مرحله بسته به موقعیتی که در آن قرار میگیرند، آموزش های تخصصی در حوزه های مختلف مثل طراحی سازه، طراحی عملکردی و…در اختیار آنها قرار خواهد گرفت که قطعا جدای از کار در سبزسازه، میتواند بسیار برای آنها مفید بوده و در بازار مهندسی استفاده فراوانی از آن ببرند.
در کنار همه اینها ما به نویسندگان اصول برند سازی شخصی و مارکتینگ را آموزش خواهیم داد تا بتوانند برای خود در بازار عمران اعتبار جمع کنند. در ویدئو زیر تمامی نکات را به تفصیل بیان می کنیم حتما این ویدئو را مشاهده کنید.

 

 

مهندس بهنام حمزه تاش فارغ التحصیل کارشناسی ارشد گرایش زلزله از دانشگاه امیرکبیر است. 3 سال به عنوان مهندس طراح در شرکت مهندسین مشاور تدبیر ساحل پارس با مدیریت پروفسور طاحونی فعالیت داشته است و همینطور 2 سال به عنوان نویسنده سبزسازه فعالیت کرده و درحال حاضر سرپرست تیم تولید محتوا و ناظر ارشد مقالات سبزسازه است.

رزومه مهندس بهنام حمزه تاش

دریافت رزومه کاری مهندس بهنام حمزه تاش

 

شهریادگیری سبزسازه:

اولین چیزی که در رابطه با شهریادگیری سبزسازه به ذهنم رسید فلسفه آن بود، برایم جالب بود که بدانم فلسفه شهر یادگیری سبزسازه چیست؟ دلیل ایجاد شهر یادگیری سبزسازه چه بود؟ چگونه باید از آن استفاده کنیم؟ تمامی این سوالات را پرسیدم و مهندس حمزه تاش هم با حوصله تمام به آنها پاسخ داد.

قبل از پاسخ دادن به این سوالات بهتر است که در رابطه با لفظ مقاله توضیحی بدهم؛ زمانی که می گوییم مقاله، منظور ما مقالات علمی مانند مقالاتی که در نشریه ها یا حتی کنفرانس ها ارائه می شود، نیست. اینجا منظور ما از مقاله، مقاله آموزشی است که در آن ما سعی می کنیم یک مفهوم عمرانی را با ساده ترین زبان ممکن آموزش دهیم.

 

فلسفه شهر یادگیری سبزسازه برای تولید مقالات این است که مطالب را در بخش های کوتاه، ساده و کاربردی تعریف کنیم. تصور کنید می خواهید، طراحی تیر بتنی را آموزش ببینید، اگر جزوه های آموزشی دانشگاهی را کنار بگذاریم و در مورد عموم افراد جامعه صحبت کنیم، قطعا باید به سراغ کتاب های مرجع بروید و در وهله اول با یک کتاب حداقل 500 600 صفحه ای روبه رو می شوید و پس از سرچ کردن در فهرست مطالب اگر دقیقا عنوان طراحی تیر بتنی را پیدا کردید، با یک بخش 40 یا 50 صفحه ای روبرو هستید که اصلا نمی دانید باید از کجا شروع کنید. بعد از این موضوع احتمالا پیش فرض ذهن شما عدم ایجاد سوال در ذهنتان خواهد بود چرا که می دانید  پیدا ردن پاسخ سوالتتان درد سر زیادی دارد.

 

 

آموزش رایگان در شهر یادگیری سبزسازه

 

 

اما ما در سبزسازه مقاله طراحی تیر بتنی را داریم که کاملا مرحله به مرحله است . مثال ها و عکس هایی که در این مقاله قرار داده ایم آموزش را راحت تر کرده است. دقیقا فرمول ها و قسمت های مرتبط آیین نامه ها را بیان می کنیم و اگر لازم بود قسمت های نرم افزاری را هم بیان خواهیم کرد.

خلاصه، موضوعی که شما باید برای درک یک موضوع از یک کتاب مرجع حدودا 4 ساعت وقت بذارید اما آموزش همان مطلب را با یک سرچ ساده در سبزسازه و اختصاص تایم 1 ساعتی به مهندسین آموزش می دهیم.

 

 

آموزش مرحله به مرحله در شهر یادگیری سبز سازه

 

صفر تا صد روند تولید مقالات سبزسازه

در سبزسازه برای تولید مقالات علمی روند طولانی و جذابی طی می شود  و زحمت زیادی برای تهیه آنها کشیده می شود که خوب است در اینجا درباره آن توضیحاتی دهیم.
نکته اول اینکه همه کسانی که برای تولید محتواهای علمی با مجموعه سبزسازه همکاری می کنند، افراد محقق و پرسشگری هستند که خود در دوران دانشجویی چالش های زیادی داشتند و به دنبال جواب آنها رفتند و این ویژگی برای نویسندگان فعلی و کسانی که در آینده قصد همکاری با مجموعه را دارند بسیار حائز اهمیت است.

 

 

همکاری با سبزسازه

 

 

اما روند مرحله به مرحله تولید مقالات در سبز سازه:

اولین مرحله احساس نیاز به تعریف یک مقاله است که با جستجو در شبکه های اجتماعی و با کمک پیشنهادات شما برای تولید مقالات انجام می شود. بعد از اینکه موضوع بصورت کلی مطرح شد،تیم ناطران مقالات روی جزئیاتی از موضوع که باید گفته شود تحقیق و  نتیجه را جمع بندی می کنند. در گام بعد از بین نویسندگانی که علاقه مند به این موضوع هستند، مناسب ترین فرد انتخاب و کار نوشتن مقاله آغاز می شود.

در این مرحله نویسنده مدت زمان مشخصی را فرصت دارد تا در باب موضوع گفته شده و ابزار قابل استفاده تحقیق و نتایج را بصورت یک پروپوزال ارائه کند که چه جزئیاتی را با چه ترتیبی در چند فصل می خواهد ذکر کند. بعد از تایید تیم ناظران کار نوشتن مقاله آغاز می شود.
بعد از اینکه مقالات نوشته شد، برای بررسی به تیم ناظران علمی سبز سازه ارجاع داده می شود. در اینجا مقاله از نظر چارچوب نگارشی و ساختاری و فرمت کلی و مباحث علمی بررسی میکند و اصلاحات آن را به نویسنده برگشت می دهد. این سیکل تا زمانی که ناظر مقاله را تایید کند ادامه خواهد داشت. بعد از تایید نهایی مقاله در صف انتظار برای انتشار قرار می گیرد و در زمان معین منتشر می شود.

فرصت استثنایی برای همکاری به عنوان نویسنده سبزسازه:

دوستان متخصصی که علاقه مند به حوزه نویسندگی و تولید محتوای علمی هستید، می توانید از طریق لینک زیر درخواست همکاری خود را برای ما ارسال کنید و قطعا به کسب درآمد و اعتبار در مهندسی عمران برسید.

 

 

در سبزسازه نویسنده شو

 

 

 

تولید کنندگان آموزش
با ارسال اولین دیدگاه، به بهبود این محتوا کمک کنید.
؟ شهرزاد صادقی | مشاور شما :

پاسخ سوالات متداول غیر علمی خود را با کلیک روی علامت سوال بدون اتلاف زمان پیدا کنید.

فقط کافیست ایمیلتان را وارد کنید

در کمتر از 5 ثانیه اطلاعاتتان را وارد کنید و 3 ایبوک طراحی سازه بتنی در ایتبس را به همراه هدیه ویژه آن در ایمیلتان دریافت کنید
برایم ایمیل شود
نگران نباشید ایمیل های مزاحم نمی فرستیم
close-link