صفحه اصلی  »  پروانه محاسبات نظام مهندسی  »  آزمون ها  »  دانلود رایگان پاسخ تشریحی آزمون نظام مهندسی مهر 99

دانلود رایگان پاسخ تشریحی آزمون نظام مهندسی مهر 99

 • آخرین ویرایش: سال 1399
 • ناشر: دپارتمان تحقیقات و توسعه گروه صنعتی سبزسازه

قطعا سوالات آزمون های گذشته کمک زیادی به قبولی شما در آزمون نظام مهندسی خواهد کرد. تنها چند ساعت پس از پایان آزمون نظام مهندسی در روز جمعه، تنها موسسه‌ای بودیم که بلافاصله پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مهر 98 را روی سایت قرار دادیم و اینبار نیز پاسخ تشریحی آزمون نظام مهندسی مهر 99 که شامل محاسبات، نظارت و اجرا می‌شود، را دقایقی پس از آزمون منتشر کردیم.

⚠️ توجه: این اولین مرتبه ای نیست که پاسخنامه آزمون نظام مهندسی را منتشر می کنیم و البته آخرین بار هم نخواهد بود. از سال 1392 تا به امروز آزمون ها را بررسی کرده ایم و با توجه به درخواست های مکرر داوطلبین نظارت و اجرا نظام مهندسی پاسخنامه تشریحی آزمون مهر 99  هر سه گرایش آزمون نظام مهندسی را به صورت رایگان بلافاصله پس از آزمون در اختیار شما قرار دادیم.

 

پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مهر 98

 

شرایط آزمون نظام مهندسی مهر 99

اولین شرط شرکت در آزمون نظام مهندسی مهر 99، گذشت سه سال از زمان فارغ التحصیلی شماست؛ توجه داشته باشید اگر زودتر از موعد در این آزمون شرکت کنید و قبول شوید مدرک شما قابل قبول نخواهد بود.

دومین شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی، مرتبط بودن مدرک شما با رشته عمران است که برای مطمئن شدن از این موضوع می توانید به واحد عضویت سازمان نظام مهندسی استان خود مراجعه کنید.

آزمون نظام مهندسی مهر 99 در واقع اولین دوره آزمون نظام مهندسی در سال 99 است که کماکان مانند آزمون های قبلی به صورت جزوه باز برگزار می شود. نمره قبولی در آزمون نظام مهندسی همانند گذشته 50 است و رقابتی مابین شما و دیگر شرکت کنندگان آزمون وجود ندارد.

نکات قبولی در آزمون نظام مهندسی مهر 99

شاید شما هم با خود فکر کرده اید که چگونه در آزمون نظام مهندسی مهر 99 قبول شوم؟
برای قبولی در آزمون نظام مهندسی تنها تسلط علمی  کافی نیست. تمامی افرادی که تنها یک بار در آزمون های نظام مهندسی شرکت کرده اند قطعا اهمیت تکنیک های مدیریت زمان و برنامه مطالعاتی را می دانند. شما نیز برای زمانتان ارزش قائل شوید و حتما با برنامه ریزی مطالعه کنید.

این حرف ها به این معنا نیست که ما مطالعه کردن درست و اساسی را رد می کنیم؛ بالعکس حتی سعی کرده ایم شیوه صحیح مطالعه کردن را در قالب یک ویدئو به شما آموزش دهیم. تمام حرف ما این است که باید هوشمندانه مطالعه کنید به طور مثال پس از بررسی آزمون مهر 98 با افتخار اعلام کردیم که 85 درصد تشابه مابین سوالات و آموزش ها و آزمون های سبزسازه وجود داشته است که کافی بود تنها همین مقدار از مطالب را یاد گرفته و در آزمون شرکت کنید.

تحلیل و بررسی آزمون نظام مهندسی سال های گذشته

اما نکته ای که نباید آن را فراموش کنید این است که بدون تمرین تست زنی اگر به همه مباحث هم مسلط باشید قبولی در آزمون نظام مهندسی کار دشواری خواهد بود! البته ارزش تست زنی های قبل از آزمون 99 علاوه بر افزایش مهارت تست زنی شما، به تحلیل و بررسی سوالات بعد از آزمون هم می‌باشد.

در اولین فرصت شرایطی مشابه با شرایط آزمون نظام مهندسی را فراهم کنید و خودتان را محک بزنید. برای سوالات این آزمون آزمایشی از سوالات تکراری که در طول مطالعات خود از آن استفاده کرده اید استفاده نکنید، البته نباید فراموش کرد که تحلیل سوالات آزمون های گذشته بسیار ارزشمند است.

 

رضایت کاربران در رابطه با پاسخنامه آزمون نظام مهندسی

نظرات کاربران در مورد پاسخنامه آزمون بهمن 97

 

 

⚠️ نگران نباشید! اگر مجددا شرایط آزمون مهر 98 تکرار شد، کارشناسان سبزسازه با دلایل کاملا منطقی سوالات حذف شده آزمون نظام مهندسی 99 را بررسی خواهند کرد.

 

 

بررسی سوالات اشتباه آزمون نظام مهندسی

بررسی سوالات اشتباه آزمون محاسبات مهر 98

 

 

سوالات آزمون محاسبات بهمن 97 آیا پاسخ هایی که منتشر شده منطبق بر منابع آزمون مهر 99 است؟

بله، دقیقا هدف ما پاسخ درست به سوالات آزمون محاسبات عمران با توجه به منابع این آزمون است.

پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مهر 98 آیا تنها کلید سوالات آزمون محاسبات مهر 99 را در اختیار شما قرار می دهیم؟

خیر، مجموعه سبزسازه پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مهر 98 را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده است و برای آزمون محاسبات 99 هم همین برنامه را خواهیم داشت.

مسیر یادگیری برای حرفه ای شدن

مسیر یادگیری برای حرفه ای شدن

مشاهده نقشه یادگیری

پیش از همه باخبر شوید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند: 17,260 نفر

تفاوت خبرنامه ایمیلی سبزسازه با سایر خبرنامه‌ها، نوآورانه و بروز بودن آن است. فقط تخفیف‌ها، جشنواره‌ها، تازه‌ترین‌های آموزشی و ... مورد علاقه شما را هر هفته به ایمیلتان ارسال می‌کنیم.

نگران نباشید، ما هم مثل شما از ایمیل‌های تبلیغاتی متنفریم و خاطر شما را نخواهیم آزرد!

با ارسال 116اُمین دیدگاه، به بهبود این محتوا کمک کنید.
نظرات کاربران
 1. حامد نقدی

  سلام مجدد. باتوجه به سئوال دوستان در مورد سئوال ۸ اجرا عمران و همچنین توضیح و جواب کارشناس سبزسازه (آقای مهندس شایان), به نظر کارشناس محترم سبزسازه چند درصد احتمال داره که سئوال ۸ اجرا عمران حذف بشه و آیا میشه امیدوار بود که این سئوال حذف بشه. چون کلیت سئوال اشتباه بود و همین یک سئوال میتونه باعث قبولی یا مردودی یک داوطلب شود. از کارشناس محترم تقاضا داریم که نظر خود رو در مورد اینکه احتمال اینکه سئوال ۸ اجرا حذف شود بیشتر است یا نه رو به ما اعلام کنند(هر چند داوطلبان مطلع هستن که سازمان تصمیم گیرنده ی نهایی است اما نظر کارشناس میتونه برای ما مفید باشه) منتظر نظر کارشناس هستیم. باسپاس فراوان

  پاسخ دهید

 2. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام بله احتمال حذف این سوال بالای ۹۰ درصد می باشد.

  پاسخ دهید

 3. حامد نقدی

  مهندس جان ممنونم که هستید 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

  پاسخ دهید

 4. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  خواهش میکنم، موفق باشین

  پاسخ دهید

 5. امین

  سلام
  بررسی و اعلام نتیجه اعتراض ها و سوالات حذف شده
  چقدر زمان خواهد برد و حدودا تاریخی مشخص خواهد شد؟
  باتشکر

  پاسخ دهید

 6. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  با سلام. نتایج اعتراض در کارنامه دیده خواهد شد.اواسط آذر ماه منتظر کارنامه باشید.

  پاسخ دهید

 7. وحید

  سلام آیا پاسخنامه عمران نظارت کد B منتشر شده؟

  پاسخ دهید

 8. مهندس مهران کیانی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام وقتتون بخیر
  از طرف سبزسازه پاسخنامه کد c منتشر شده

  پاسخ دهید

 9. حامد نقدی

  سلام علیک. باتوجه به سئوال دوستان در مورد سئوال ۸ اجرا عمران و همچنین توضیح و جواب کارشناس سبزسازه (آقای مهندس شایان), به نظر کارشناس محترم سبزسازه چند درصد احتمال داره که سئوال ۸ اجرا عمران حذف بشه و آیا میشه امیدوار بود که این سئوال حذف بشه. چون کلیت سئوال اشتباه بود و همین یک سئوال میتونه باعث قبولی یا مردودی یک داوطلب شود. از کارشناس محترم تقاضا داریم که نظر خود رو در مورد اینکه احتمال اینکه سئوال ۸ اجرا حذف شود بیشتر است یا نه رو به ما اعلام کنند(هر چند داوطلبان مطلع هستن که سازمان تصمیم گیرنده ی نهایی است اما نظر کارشناس میتونه برای ما مفید باشه) منتظر نظر کارشناس هستیم. باسپاس فراوان

  پاسخ دهید

 10. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام بله احتمال حذف این سوال بالای ۹۰ درصد می باشد.

  پاسخ دهید

 11. ناهید

  باسلام مجدد خدمت مجموعه (سبزسازه)، چند روز پیش بنده از کارشناسان محترم و فنی سبزسازه یک سئوال پرسیدم که هنوز جوابی از طرف مجموعه زحمتکش سبزسازه ارائه نشده است و این سئوال بنده بود: (بنده از کارشناس مجموعه در مورد سئوال ۸ اجرا عمران سئوالی داشتم؟؟؟؟؟ آیا این سئوال از نظر فنی مشکل داشت یا نه، چون در صورت سئوال اشاره ای به بتن سازه ای نشده بود در نتیجه می توانیم از توزین وزنی و حجمی با هم استفاده کنیم. اما بعد از بیرون آمدن کلید سئوالات جواب سئوال ۸ اجرا عمران گزینه ی ۱ اعلام شد یعنی: توزین وزنی (اگر ما مبحث ۹ مقررات ملی ملاک عمل باشه پس باید در صورت سئوال حتما حتما از بتن سازه ای استفاده میشد تا فقط توزین وزنی ملاک عمل باشه وگرنه در بتن غیرسازه ای ما توزین حجمی و وزنی رو داریم) خواهشا کارشناس گروه سبز سازه جواب سئوال منو بده.) باتشکر فراوان از بابت پیگیری و پاسخگویی شما

  پاسخ دهید

 12. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  با سلام.گروه سبز سازه به دلیل زیر این تست رو از جمله تست های حذفی می داند:جواب: بر اساس بند ۹-۷-۱-۲ مبحث ۹ صفحه ۵۹ گزینه صحیح وجود ندارد.
  بر اساس بند ۹-۷-۱-۲ به دلیل اشاره نکردن به نوع بتن از منظر سازه ای و یا غیر سازه ای بودن،
  نمی توان درباره صحیح بودن یا نبودن گزینه ۱ اظهار نظر نمود.
  بر اساس بند جدول ۹-۵-۵ مشاهده می شود که توزین سنگدانه ها به دو صورت وزنی و حجمی امکان پذیر و بلامانع است. بنابراین گزینه ۲ صحیح نیست و پاسخ تست نیست.
  بر اساس بند ۹-۹-۲-۴-۲ آیین نامه عنوان می کند که مقدار آب آزاد در سطح سنگدانه ها باید در توزین براساس نسبت آب به سیمان مورد نظر، محاسبه شود .بنابراین گزینه سه صحیح نیست و پاسخ تست نیست.
  بر اساس بند ۹-۵-۲-۲ آیین نامه قید کرده است که نسبت های اختلاط مواد تشکیل دهنده بتن (که شامل آب هم می شود) بر اساس تجارب کارگاهی و استفاده از مخلوط های آزمایشی مبتنی بر روش های متداول با مصالح مصرفی کارگاه تعیین می شوند. در نتیجه آیین نامه اجباری به نحوه توزین از منظر وزنی یا حجمی ندارد.بنابراین گزینه ۴ صحیح نیست و پاسخ تست نیست.
  پس به دلیل نبودن گزینه صحیح، این سوال باید حذف گردد.

  پاسخ دهید

 13. ناهید

  سپاس و تشکر فراوان از پاسخگویی شما مهندس شایان بزرگوار. (پس میتونم امیدوار به حذف سئوال ۸ اجرا عمران باشم) بازم ممنونم.

  پاسخ دهید

 14. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  ممنون از شما، موفق باشین

  پاسخ دهید

 15. حبیب

  سلام.برای ازمون محاسبات سوالاتی که در فایل اعتراض مطرح کردید ایا امکان حذف سوالی جدی می باشد ؟

  پاسخ دهید

 16. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  با سلام.گروه سبزسازه با دلایل واضح در اعتراض نامه ، اشکالات تست رو بیان کرده.قبول کردن نهایی با سازمان خواهد بود.حداقل دو تست میتونه حذف بشه.موفق باشین.

  پاسخ دهید

 17. مهندس نورخدا زمانی

  باسلام. سئوال ۸ اجرا عمران از سئوالاتی بود که داوطلبین نسبت به آن معترض بودن و دلیل اعتراض هم این بود که: در صورت سئوال از بتن سازه ای صحبتی نشده بود و در این حالت طبق مبحث ۹ می توان از روش توزین حجمی و وزنی استفاده کرد اما در کلید سئوال گزینه ی ۱ رو زده بود یعنی باید از توزین وزنی استفاده شود. (که طبق مبحث ۹ برای بتن غیرسازه ای: توزین وزنی و حجمی و برای بتن سازه ای: توزین وزنی). از کارشناس محترم سبز سازه تقاضا داریم که نقطه نظر خود را در مورد سئوال ۸ اجرا عمران بیان کند تا برای داوطلبین ابهام زدایی شود. باتشکر فراوان

  پاسخ دهید

 18. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  با سلام.گروه سبز سازه به دلیل زیر این تست رو از جمله تست های حذفی می داند:جواب: بر اساس بند ۹-۷-۱-۲ مبحث ۹ صفحه ۵۹ گزینه صحیح وجود ندارد.
  بر اساس بند ۹-۷-۱-۲ به دلیل اشاره نکردن به نوع بتن از منظر سازه ای و یا غیر سازه ای بودن،
  نمی توان درباره صحیح بودن یا نبودن گزینه ۱ اظهار نظر نمود.
  بر اساس بند جدول ۹-۵-۵ مشاهده می شود که توزین سنگدانه ها به دو صورت وزنی و حجمی امکان پذیر و بلامانع است. بنابراین گزینه ۲ صحیح نیست و پاسخ تست نیست.
  بر اساس بند ۹-۹-۲-۴-۲ آیین نامه عنوان می کند که مقدار آب آزاد در سطح سنگدانه ها باید در توزین براساس نسبت آب به سیمان مورد نظر، محاسبه شود .بنابراین گزینه سه صحیح نیست و پاسخ تست نیست.
  بر اساس بند ۹-۵-۲-۲ آیین نامه قید کرده است که نسبت های اختلاط مواد تشکیل دهنده بتن (که شامل آب هم می شود) بر اساس تجارب کارگاهی و استفاده از مخلوط های آزمایشی مبتنی بر روش های متداول با مصالح مصرفی کارگاه تعیین می شوند. در نتیجه آیین نامه اجباری به نحوه توزین از منظر وزنی یا حجمی ندارد.بنابراین گزینه ۴ صحیح نیست و پاسخ تست نیست.
  پس به دلیل نبودن گزینه صحیح، این سوال باید حذف گردد.

  پاسخ دهید

 19. مهندس نورخدا زمانی

  باتشکر از پاسخگویی کارشناس محترم, با توجه به تجربه ای که حضرتعالی از ادوار گذشته نظام مهندسی دارید بنظر شما احتمال حذف سئوال ۸ اجرا عمران چند درصد است؟؟؟؟ (چون دغدغه ی داوطلبان زیادی است)

  پاسخ دهید

 20. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  با سلام.احتمال حذف این سوال بالای ۹۰ درصد است.

  پاسخ دهید

 21. مهندس نورخدا زمانی

  باسلام
  با توجه به اینکه داوطلبین زیادی به سئوال ۸ اجرا عمران معترض بودن و گزینه ی ۱ را جواب درست نمی دانستن و استنباط داوطلبان هم این بود که در صورت سئوال از بتن سازه ای نامی برده نشده بود و در نتیجه می توانیم از توزین حجمی و وزنی استفاده کنیم و سئوال بنوعی ناقص و اشتباه است چون طبق مبحث ۹ در بتن غیرسازه ای از توزین حجمی و وزنی میتوان استفاده کرد و در بتن سازه ای باید توزین وزنی باشد و در صورت سئوال سازه ای یا غیرسازه ای بودن بتن بیان نشده است, لذا از کارشناس گروه سبزسازه تقاضا دارم که نظر خود رو نسبت به سئوال ۸ اجرا عمران بیان کند تا ابهام برای داوطلبین برطرف شود. باتشکر فراوان

  پاسخ دهید

 22. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  با سلام.گروه سبز سازه به دلیل زیر این تست رو از جمله تست های حذفی می داند:جواب: بر اساس بند ۹-۷-۱-۲ مبحث ۹ صفحه ۵۹ گزینه صحیح وجود ندارد.
  بر اساس بند ۹-۷-۱-۲ به دلیل اشاره نکردن به نوع بتن از منظر سازه ای و یا غیر سازه ای بودن،
  نمی توان درباره صحیح بودن یا نبودن گزینه ۱ اظهار نظر نمود.
  بر اساس بند جدول ۹-۵-۵ مشاهده می شود که توزین سنگدانه ها به دو صورت وزنی و حجمی امکان پذیر و بلامانع است. بنابراین گزینه ۲ صحیح نیست و پاسخ تست نیست.
  بر اساس بند ۹-۹-۲-۴-۲ آیین نامه عنوان می کند که مقدار آب آزاد در سطح سنگدانه ها باید در توزین براساس نسبت آب به سیمان مورد نظر، محاسبه شود .بنابراین گزینه سه صحیح نیست و پاسخ تست نیست.
  بر اساس بند ۹-۵-۲-۲ آیین نامه قید کرده است که نسبت های اختلاط مواد تشکیل دهنده بتن (که شامل آب هم می شود) بر اساس تجارب کارگاهی و استفاده از مخلوط های آزمایشی مبتنی بر روش های متداول با مصالح مصرفی کارگاه تعیین می شوند. در نتیجه آیین نامه اجباری به نحوه توزین از منظر وزنی یا حجمی ندارد.بنابراین گزینه ۴ صحیح نیست و پاسخ تست نیست.
  پس به دلیل نبودن گزینه صحیح، این سوال باید حذف گردد.

  پاسخ دهید

 23. ملیحه

  لطفا یکی صریح به من بگه باحذف یه سوال به تعداد پاسخ های صحیح اضافه می شود ایا؟

  پاسخ دهید

 24. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  با سلام. با حذف یک سوال مبنای محاسبه به جای ۶۰ تست، ۵۹ تست خواهد بود که این باعث افزایش درصد شماخواهد شد.

  پاسخ دهید

 25. ناهید

  باسلام و سپاس از پاسخگویی متعهدانه گروه سبز سازه.
  بنده از کارشناس مجموعه در مورد سئوال ۸ اجرا عمران سئوالی داشتم؟؟؟؟؟ آیا این سئوال از نظر فنی مشکل داشت یا نه، چون در صورت سئوال اشاره ای به بتن سازه ای نشده بود در نتیجه می توانیم از توزین وزنی و حجمی با هم استفاده کنیم. اما بعد از بیرون آمدن کلید سئوالات جواب سئوال ۸ اجرا عمران گزینه ی ۱ اعلام شد یعنی: توزین وزنی (اگر ما مبحث ۹ مقررات ملی ملاک عمل باشه پس باید در صورت سئوال حتما حتما از بتن سازه ای استفاده میشد تا فقط توزین وزنی ملاک عمل باشه وگرنه در بتن غیرسازه ای ما توزین حجمی و وزنی رو داریم) خواهشا کارشناس گروه سبز سازه جواب سئوال منو بده. باتشکر فراوان

  پاسخ دهید

 26. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  با سلام.گروه سبز سازه به دلیل زیر این تست رو از جمله تست های حذفی می داند:جواب: بر اساس بند ۹-۷-۱-۲ مبحث ۹ صفحه ۵۹ گزینه صحیح وجود ندارد.
  بر اساس بند ۹-۷-۱-۲ به دلیل اشاره نکردن به نوع بتن از منظر سازه ای و یا غیر سازه ای بودن،
  نمی توان درباره صحیح بودن یا نبودن گزینه ۱ اظهار نظر نمود.
  بر اساس بند جدول ۹-۵-۵ مشاهده می شود که توزین سنگدانه ها به دو صورت وزنی و حجمی امکان پذیر و بلامانع است. بنابراین گزینه ۲ صحیح نیست و پاسخ تست نیست.
  بر اساس بند ۹-۹-۲-۴-۲ آیین نامه عنوان می کند که مقدار آب آزاد در سطح سنگدانه ها باید در توزین براساس نسبت آب به سیمان مورد نظر، محاسبه شود .بنابراین گزینه سه صحیح نیست و پاسخ تست نیست.
  بر اساس بند ۹-۵-۲-۲ آیین نامه قید کرده است که نسبت های اختلاط مواد تشکیل دهنده بتن (که شامل آب هم می شود) بر اساس تجارب کارگاهی و استفاده از مخلوط های آزمایشی مبتنی بر روش های متداول با مصالح مصرفی کارگاه تعیین می شوند. در نتیجه آیین نامه اجباری به نحوه توزین از منظر وزنی یا حجمی ندارد.بنابراین گزینه ۴ صحیح نیست و پاسخ تست نیست.
  پس به دلیل نبودن گزینه صحیح، این سوال باید حذف گردد.

  پاسخ دهید

 27. امین

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت اساتید سبزسازه

  میخواستم بدونم از ۵ سوال اعلام شده در فایل اعتراضی محاسبات، اساتید سبزسازه احتمال حذف قطعی حداقل چن سوال رو میدهند؟

  باتشکر

  پاسخ دهید

 28. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  با سلام.گروه سبزسازه با دلایل واضح در اعتراض نامه ، اشکالات تست رو بیان کرده.قبول کردن نهایی با سازمان خواهد بود.حداقل دو تست میتونه حذف بشه.موفق باشین.

  پاسخ دهید

 29. مهندس نورخدا زمانی

  باسلام
  خواهشا دوستان داوطلب اخبار مربوط به آزمون مهر۹۹ از طریق سایت های معتبری همچون (گروه سبز سازه) پیگیری کنند تا باعث نگرانی بیشتر داوطلبین نشود.
  متاسفانه در چند روز اخیر اخباری از طرف داوطلبان منتشر میشه که سندیت نداره و براساس نظرات خودشونه. لذا بر خود واجب دانستم که این نکته را خدمت شما بزرگواران عرض کنم که سازمان نظام مهندسی قطعا کلید سئوالاتی که به اشتباه منتشر کرده رو بعد بازبینی مجدد، اصلاح می نماید و از این بابت دوست نداشتم باعث نگرانی بیشتر داوطلبین شود. (اما در بحث سوال های حذفی نمی توان با قطعیت صحبت کرد و همه چیز به نظر کارشناسان مربوطه سازمان برمیگرده). از داوطلبین و مرتضی رادان تقاضا دارم که موثق و مستدل اخبار رو نشر دهند. موفق و پیروز باشید

  پاسخ دهید

 30. مرتضی رادان

  با سلام
  دوستان خوبم خیلی به تغییر کلید سوالی امید نداشته باش کلید سوالات منتشر شده سازمان قطعیه چون باعث میشود معترضین جدید حالا با مدرکی محکم پیدا شود که گزینه کلید منتشر شده را زده اند و شاید نهایتا یک تست دیگر از نظارت عمران حذف بشود(۳۰یا۵۷)

  پاسخ دهید

 31. مهندس نورخدا زمانی

  باسلام
  خواهشا داوطلبان اخبار مربوط به آزمون نظام مهندسی رو از طریق سایت های معتبری همچون (سبزسازه یا خود سازمان) پیگیری کنند تا باعث دل مشغولی و اضطراب داوطلبین نشود.
  متاسفانه در چند روز اخیر اخباری از طرف داوطلبان منتشر میشه که سندیت نداره و براساس نظرات خودشونه. لذا بر خود واجب دانستم که این نکته را خدمت شما بزرگواران عرض کنم که سازمان نظام مهندسی قطعا کلید سئوالاتی که به اشتباه منتشر کرده رو بعد بازبینی مجدد، اصلاح می نماید و از این بابت دوست نداشتم باعث نگرانی بیشتر داوطلبین شود. (اما در بحث سوال های حذفی نمی توان با قطعیت صحبت کرد و همه چیز به نظر کارشناسان مربوطه سازمان برمیگرده). از داوطلبین و مرتضی رادان تقاضا دارم که موثق و مستدل اخبار رو نشر دهند. موفق و پیروز باشید

  پاسخ دهید

 32. مهندس نورخدا زمانی

  باسلام
  کارشناسان مجموعه سبز سازه برای سئوال ۳۰ نظارت عمران گزینه ی ۴ را گزینه ی درست اعلام کردن، در صورتی که هر ۴ گزینه ی سئوال ۳۰ نظارت عمران صحیح می باشند. (چند روز قبل بنده از کارشناس محترم سبز سازه سئوال کردم که شما طبق چه منطق و استدلالی گزینه ی ۴ رو غلط اعلام کردید در صورتیکه در گزینه ی ۴ اشاره ای به مهار جانبی دیوار برشی با پوشش تخته های گچی یا سیمانی ۲/۷ متر است نشده است.)
  و همچنان منتظر جواب و نقطه نظر کارشناس سبز سازه هستم ولی متاسفانه هنوز جوابی به بنده داده نشده است، از مجموعه پرتلاش سبز سازه تقاضا دارم که پیگیر سئوالات داوطلبان نسبت به جواب سئوالات مبهمی که می دهند باشند. منتظر جواب از طرف شما هستم پیروز باشید

  پاسخ دهید

 33. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام.من بر اساس دفترچه c پاسخ دادم. در این دفترچه گزینه چهار اینه:استفاده از سیستم LSF با دیوار برشی فولادی برای یک رستوران دو طبقه به ارتفاع ۱۰ متر مجاز است .دلیل:در این حالت در صورت استفاده از پوشش تخته گچی یا سیمانی حداکثر ارتفاع ۷٫۲ متر است.(مطابق بند ۱۱-۲-۷-۵).البته گروه سبز سازه این تست رو به عنوان تست حذفی هم در فایل اعتراض نظارت در نظر گرفته تا اگر سازمان موافقت کنه حذف بشه.ولی احتمال حذف پایینه.موفق باشین.

  پاسخ دهید

 34. مهندس نورخدا زمانی

  باسلام. سپاس و تشکر فراوان بابت پاسخگویی و مسئولیت پذیری مجموعه سبز سازه 🙏🙏🙏🙏🌹🌹🌹🌹

  پاسخ دهید

 35. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس ممنون از شما، موفق باشین

  پاسخ دهید

 36. مرتضی رادان

  با سلام
  شما طبق کدوم بند مبحث یازده دارید میفرمایید که گزینه ۴صحیحه…این تست قطعا باید حذف شود و چهارگزینه صحیح هستند ولی قبول کردن سازمان مشخص نیست…
  بعد یک مورد دیگر دوستان خوبم خیلی به تغییر کلید سوالی امید نداشته باشید کلید سوالات منتشر شده سازمان قطعیه چون باعث میشود معترضین جدید حالا با مدرکی محکم پیدا شوند که گزینه کلید منتشر شده را زده اند و شاید نهایتا یک تست دیگر از نظارت عمران حذف بشود(۳۰یا۵۷)

  پاسخ دهید

 37. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام این تست قابل حذف نخواهد بود.

  پاسخ دهید

 38. مهران صادقلو

  سلام
  خسته نباشید
  جسارتا فایل اعتراض نظارت ۹۹ رو کی در کانال قرار می دید؟

  پاسخ دهید

 39. مهندس مهران کیانی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس وقتتون بخیر
  ان شاءالله امروز قرار خواهد گرفت.

  پاسخ دهید

 40. بهروز

  سلام
  آزمون نظارت عمران سوال ۲۷ باید حتما حذف بشه. داخل مبحث ۱۱ اشتباه چاپی داره و به جای اینکه یک پنجاهم ارتفاع خرپا نوشته باشه به صورت ۱/۵۰ ارتفاع خرپا زده که شبیه به یک و نیم برابر ارتفاع خرپا هست و خیلی از مهندسین چون جواب غیر منطقی داشته از جدول استفاده کردن و ۱۲ میلیمتر را انتخاب کردن. خیلی عجیبه که از اشتباه چاپی سوال دادن!!!! باید حذفش کنن و نمرشو به همه بدن

  پاسخ دهید

 41. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام در متن آیین نامه ها همچین مواردی مشاهده شده ولی ما باید بدونیم که رواداری ها خیلی کمتر هستند و نمی تونن ۱٫۵ برابر ارتفاع خرپا باشند.این تست نمیتونه حذف بشه.موفق باشین.

  پاسخ دهید

 42. امین

  عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید سبزسازه

  جا داره ابتدا از زحمات شما اساتید چه قبل از آزمون و چه هم اکنون بعد از آزمون که زحمت بررسی سوالات رو کشیدید تشکر ویژه داشته باشم

  از سایر دوستان و داوطلبین هم تقاضا دارم فایل اعتراض به سوالات که در کانال تلگرام و اینستاگرام را دانلود کنید و به سازمان ارسال کنید.

  باتشکر

  پاسخ دهید

 43. مهندس مهران کیانی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس وقتتون بخیر
  خواهش میکنم ممنون از همراهی شما
  خوشحالیم که تونستیم رضایتتون رو جلب کنیم.

  پاسخ دهید

 44. امیر

  ما تلاشمان را میکنیم باقیش دست ما نیست سوال شماره ۳۰ و شماره ۵۷ علی الخصوص سوال ۵۷ چون به بتن ریزی دال به صورت یکجا اشاره شده باید n=5 در نظر گرفته شود در مورد سوال ۴۲ هم میتوان از لحاظ علمی ایراد گرفت چون نمیتوان ممان اینرسی مقطع رابدست اورد(چون مقطع مشخص نیست )و برای حل باید بسیار فرضیات ساده کننده در نظر گرفت

  پاسخ دهید

 45. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام.دلیل صحیح بودن گزینه ۴ در تست ۳۰ دفترچه C:در این حالت در صورت استفاده از پوشش تخته گچی یا سیمانی حداکثر ارتفاع ۷٫۲ متر است.(مطابق بند ۱۱-۲-۷-۵).البته گروه سبز سازه این تست رو به عنوان تست حذفی هم در فایل اعتراض نظارت در نظر گرفته تا اگر سازمان موافقت کنه حذف بشه.ولی احتمال حذف پایینه.سوال ۵۷ نمیتونه حذفی باشه تعداد ۶ نمونه صحیحه چون متن آیین نامه میگه صرف نظر از حجم بتن ریزی، تعداد ۶ نمونه برای کل سازه در هر روز باید گرفته بشه. در سوال ۴۲ با استفاده از قضیه انتقال لنگر (همان A*d2) می توان ممان اینرسی رو محاسبه کرد.پاسخ صحیح این تست ۲۱ میلی متر می باشد.

  پاسخ دهید

 46. راحله

  سلام بر داوطلبین عزیز
  دوستان ۸ اجرا جای اعتراض داره, چون (داخل کتاب مقررات ملی در مورد توزین مقدار آب دستگاه بتن ساز) چیزی نگفته و مطمئناً جای اعتراض داره.
  همگی با هم به سئوال ۸ اجرا عمران معترض میشیم.

  پاسخ دهید

 47. مهندس مهران کیانی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس ممنون از شما
  فایل اعتراض سبزسازه هم داخل کانال منتشر شده است. @sabzsaze

  پاسخ دهید

 48. امین

  عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید سبزسازه و کاربران سایت

  آیا امکان حذف سوالات ۹ و ۱۳ دفترچه محاسبات کد D هست؟

  در سوال ۹ اشاره نشده که مقطع تیر نورد شده است یا تیر ورق برای استفاده از ضریب Ry

  و در سوال ۱۳ در مورد کاربری قسمت طره ای حرفی زده نشد، فقط کاربری خود ساختمان عنوان شده بود.

  دو سوال با راه حل آسان ولی گنگ (البته به نظر من)، چون به همین دلایل که گفتم این دو سوال آسان رو حل نکردم

  با تشکر

  پاسخ دهید

 49. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام در متن تست ۹ به صراحت گفته شده تیر ساخته شده از ورق. پس این تست صحیحه.درباره تست ۱۳ هم عدد ۱۴۴ که بدون ۱٫۵ برابر کردن بار زنده نتیجه میشه صحیحه.البته گروه سبز سازه در فایل اعتراضی که برای محاسبات در نظر گرفته این تست رو به عنوان تست حذفی در نظر گرفته تا در صورت موافقت سازمان حذف بشه.موفق باشین.

  پاسخ دهید

 50. مهرداد کیمیایی

  سوالی که از عمران نظارت حذف شده سوال ۴۹ ایراد ندارد . و بجای ان باید سوال ۳۰ که چهار گزینه صحیح دارد و ۵۷ تعداد نمونه برداری حذف شود

  پاسخ دهید

 51. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام.دلیل صحیح بودن گزینه ۴ در تست ۳۰ دفترچه C:در این حالت در صورت استفاده از پوشش تخته گچی یا سیمانی حداکثر ارتفاع ۷٫۲ متر است.(مطابق بند ۱۱-۲-۷-۵).البته گروه سبز سازه این تست رو به عنوان تست حذفی هم در فایل اعتراض نظارت در نظر گرفته تا اگر سازمان موافقت کنه حذف بشه.ولی احتمال حذف پایینه.سوال ۵۷ نمیتونه حذفی باشه تعداد ۶ نمونه صحیحه چون متن آیین نامه میگه صرف نظر از حجم بتن ریزی، تعداد ۶ نمونه برای کل سازه در هر روز باید گرفته بشه.

  پاسخ دهید

 52. MORTEZARADAN

  با سلام
  کلید آزمون نظام مهندسی مهر۹۹منتشر شد
  فقط یک تست از آزمون عمران-نظارت حذف شد

  پاسخ دهید

 53. مهندس مهران کیانی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام
  ممنون مهندس از همراهیتون

  پاسخ دهید

 54. MORTEZA

  با سلام
  کلید سوالات نظام مهندسی مهر۹۹اعلام شد
  فقط یک تست از نظارت حذف شد

  پاسخ دهید

 55. مهندس مهران کیانی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام
  ممنون مهندس از همراهیتون

  پاسخ دهید

 56. مهندس نورخدا زمانی

  سلام دوستان کلید سئوالات نظارت از طرف نظام مهندسی منتشر شد و جالب قضیه اینه که: سئوال ۴۹ از سئوالات حذف شد، و در صورتیکه سئوال ۳۰ (lsf) مشکل داشت و هر چهار گزینه صحیح بود. پس امیدوار باشید که برای مهر ۹۹ در آزمون نظارت عمران حداقل ۲ سئوال حذف میشه، از شما حرکت و از خدا برکت (ارادتمند شما مهندس نورخدا زمانی)

  پاسخ دهید

 57. مهندس مهران کیانی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  با سلام
  ممنون مهندس از همراهیتون

  پاسخ دهید

 58. هدایتی

  باسلام
  از زمان تقریبی انتشار کلید سئوالات از طریق نظام مهندسی اطلاع دارید.
  (زمان دقیق مشخص نیست و از شما تقاضا دارم زمان تقریبی رو بگید)
  باتشکر

  پاسخ دهید

 59. مهندس مهران کیانی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس وقتتون بخیر
  کلید اولیه سوالات دیروز منتشر شده و کلید نهایی حدود یه ماه دیگه منتشر میشه
  خواهش میکنم 😊🌹🌹

  پاسخ دهید

 60. سید هادی

  سلام،جواب سوال ۵۷ عمران نظارت حداقل تعداد نمونه برداری کدام گزینه هستش گزینه ۴ حداقل ۵نمونه یا گزینه ۱ حداقل ۶ نمونه،با تشکر

  پاسخ دهید

 61. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام گزینه ۱ حداقل ۶ نمونه جواب نهایی است.

  پاسخ دهید

 62. هادی

  سلام عرض ادب
  میخواستم دفترچه کدB ازمون محاسبات امکانش هست بزارید
  ممنون

  پاسخ دهید

 63. مهندس مهران کیانی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس
  همکاران واحد اموزش عذرخواهی کردن و گفتن چون در حال تهیه پاسخنامه های تایپی و تشابه اموزش تور محاسبات با ازمون نظام مهندسی هستن فرصت اینکه پاسخنامه کدهای دیگه رو ارائه بدن رو ندارن🙏🙏

  پاسخ دهید

 64. مهندس نامجو

  با سلام و خسته نباشید .
  چند سوال عمران نظارت مشکل دارند از جمله سوال ۳۰ -۴۳و ۵۷

  پاسخ دهید

 65. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام پاسخ تست ۵۷ گزینه ۱ یعنی ۶ مورد صحیح هستند.پاسخ سوال ۳۰ گزینه گزینه ۴ کاملا صحیح بوده و پاسخ تست ۴۳ نیز گزینه ۲ کاملا صحیح است.

  پاسخ دهید

 66. حسن شوکت

  سلام
  سوال ۵۶ محاسبات جوابش گزینه ی دو میشه اشتباها شما گزینه سه رو پاسخ صحیح اعلام کردید به صورت سوال خوب دقت کنید !

  پاسخ دهید

 67. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام در این تست به دلیل محدودتر وسخت گیرانه تر بودن کران های فشردگی در فشار در مقایسه با کران های فشردگی در خمش، گزینه ۳ صحیح می باشد.

  پاسخ دهید

 68. حسن شوکت

  سلام
  سوال ۵۶ کد Dمحاسبات طبق کلید خود سازمان هم گزینه ی ۲ میشه بنده قبلا هم اعلام کردم پاسخ شما اشتباهه هنوز هم شما نظرتون گزینه ی ۳ هست!

  پاسخ دهید

 69. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  با سلام.این تست رو از دو جنبه مختلف میشه بررسی کرد.موضوعی رو که گروه سبزسازه مطرح کرده هم اهمیتش به همان اندازه ای است که سایر پاسخنامه ها ارائه کرده اند.با این حال کلید سازمان گزینه ۲ رو اعلام کرده.شما هم این تست رو اگر گزینه ۲ زده اید جای نگرانی نیست.موفق باشین.

  پاسخ دهید

 70. محمد قلاوند

  باسلام
  لطفا پاسخنامه ازمون نظام مهر۹۹ اگر دارید برای ما بفرستید
  ممنون میشوم

  پاسخ دهید

 71. مهندس زهرا سپاهی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس
  پاسخنامه های آزمون نظارت و اجرا و محاسبات مهر ۹۹ رو میتونین از ابتدای همین صفحه دانلود کنید😊

  پاسخ دهید

 72. بهرام

  سلام. لطفا اگه محاسبات عمران ,حذفی داره اطلاع رسانی کنید

  پاسخ دهید

 73. مهندس زهرا سپاهی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس
  هنوز دقیق مشخص نیست. به زودی سوالاتی که احتمال حذف داشته باشند رو توی کانال تلگرام سبزسازه @sabzsaze میذاریم

  پاسخ دهید

 74. امین

  عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید سبزسازه و کاربران سایت

  عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید سبزسازه و کاربران سایت

  بنظر من سوالات ۹ و ۱۳ دفترچه محاسبات کد D باید حذف بشن.
  البته حل هر دو سوال خیلی راحت بود ولی متن سوال گنگ بود و خود من حل نکردم.

  در سوال ۹ اشاره نشده که مقطع تیر نورد شده است یا تیر ورق برای استفاده از ضریب Ry

  و در سوال ۱۳ در مورد کاربری قسمت طره ای حرفی زده نشد

  با تشکر

  پاسخ دهید

 75. مهندس زهرا سپاهی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس وقتتون بخیر
  ممنونم سلامت باشید
  سوالات حذفی هنوز دقیق مشخص نیست و در حال آماده سازی هستش به محض آماده شدن داخل کانال تلگرام سبزسازه @sabzsaze قرار میدیم.

  پاسخ دهید

 76. امین

  خیلی ممنونم
  تشکر بابت زحمات تیم سبزسازه

  پاسخ دهید

 77. مهندس زهرا سپاهی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  خواهش میکنم مهندس
  ممنون از همراهی شما 😊🌹

  پاسخ دهید

 78. مهندس نورخدا زمانی

  باسلام
  اینجانب مهندس نورخدا زمانی در حال رصد سئوالات نظارت و اجرا هستم و به یاری خدا بتوانم به کمک شما عزیزان حداقل ۲ سئوال را حذف کنم و به نمره ی شما اضافه کنم.
  هر چند بنده روی ۳ یا ۴ سئوال حساب کرده ام و در حال رایزنی هستم اما دلیل نمیشه که داوطلبان دست روی دست بگذارند و پیگیری نکنند.
  از شما حرکت و از خدا برکت

  پاسخ دهید

 79. مهندس زهرا سپاهی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس وقتتون بخیر
  ممنون از همراهیتون لطف کردین 😊

  پاسخ دهید

 80. سینا علی محمدی

  سوال

  پاسخ دهید

 81. مصیب

  سلام ضمن عرض خسته نباشید
  دفترچه عمران نظارت کد C آزمون ۹۹
  سوال ۳۰ رو بعضی گروه ها میگن گزینه ۱ درسته و بعصی میگن گزینه ۴ گزینه درسته
  اگه میشه لطفا نطر بدین در مورد سوال ۳۰

  پاسخ دهید

 82. هدایتی

  این سئوال هر ۴ گزینه صحیح هستن و باید این سئوال حذف بشه. (دنبال قاتل بروسلی نباشی)
  با تشکر از مدیریت سایت

  پاسخ دهید

 83. مهندس رامین منصوری (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس
  ۱۰۰ درصد گزینه ۴ درسته هیچ شکی نداشته باشید و جواب سبز سازه جواب صحیح سواله

  پاسخ دهید

 84. حسن شوکت

  سلام در آزمون محاسبات مهر ۹۹
  سوال ۲۷ به نظر من گزینه ۲ میشه و شما اشتباه حل کردید ضمنا سوال ۴۴ طریقه محاسبه قطر معادل در آیین نامه مبهم هست آیا احتمال حذف این سوال هست؟

  پاسخ دهید

 85. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام پاسخ سوال ۲۷ گزینه دو بوده و درباره تست ۴۴ گزینه ۳ یعنی عدد ۸۵۰ میلی متر صحیح می باشد.تست ۴۴ امکان حذفش نیست.

  پاسخ دهید

 86. Hiva85@gmail.com

  سلام
  میشه دفترچهAنظارت عمران رو بارگذاری کنین؟ مرسی

  پاسخ دهید

 87. مهندس مهران کیانی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس
  همکاران واحد اموزش عذرخواهی کردن و گفتن چون در حال تهیه پاسخنامه های تایپی و تشابه اموزش تور محاسبات با ازمون نظام مهندسی هستن فرصت اینکه پاسخنامه کدهای دیگه رو ارائه بدن رو ندارن🙏🙏

  پاسخ دهید

 88. Farhad

  سلام پاسخنامه کد های دیگه آزمون نظارت عمران هم از سمت شما منتشر میشه؟ مثل کد دفترچه B

  پاسخ دهید

 89. مهندس مهران کیانی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس
  همکاران واحد اموزش عذرخواهی کردن و گفتن چون در حال تهیه پاسخنامه های تایپی و تشابه اموزش تور محاسبات با ازمون نظام مهندسی هستن فرصت اینکه پاسخنامه کدهای دیگه رو ارائه بدن رو ندارن🙏🙏

  پاسخ دهید

 90. زهرا

  سلام خدمت شما عرض کنم که سوال ۵۷ محاسبات رو که حل کردین اشتباه هست، چون علاوه بر حل محاسباتی سوال که به عدد ۶۰ میرسیم، باید ضوابط آیین نامه ای طول پوشش رو هم رعایت کنیم، یعنی فاصله x باید طبق مورد ۷ صفحه ۱۴۹ مبحث ۱۰ باید حداقل به اندازه ۵ برابر ضخامت قطعه نازکتر یعنی ۲۰*۵ که میشه ۱۰۰ همپوشانی داشته باشند. لطفا بررسی بفرمایید. با آرزوی موفقیت روزافزون سبزسازه

  پاسخ دهید

 91. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام در این تست جواب نهایی ۱۰۰ میلی متر میشه بایستی ضابطه طول پوشش هم چک شود.

  پاسخ دهید

 92. سینا

  با سلام
  در این سوال چون نوع کاربری گفته نشده نباید ضریب ۱٫۵ در نظر گرفته شود

  پاسخ دهید

 93. مهندس مهران کیانی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس
  لطفا شماره سوال رو بفرمایین که به همکاران واحد اموزش ارجاع بدم

  پاسخ دهید

 94. احسان شکرالهی

  با سلام . سوال ۳۰ عمران نظارت همه گزینه ها صحیح هستند و سوال ۴۲ و ۴۳ دارای ابهام و داده ناکافی میباشند . رسیدگی کنید ممنون

  پاسخ دهید

 95. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام در سوال ۳۰ گزینه ۴ صحیح می باشد.درباره تست ۴۲ هم گزینه دارای عدد ۴۱ میلی متر صحیح بوده و تست ۴۳ هم کاملا صحیح و بدون اشکال بوده و گزینه ۲ صحیح می باشد.

  پاسخ دهید

 96. مهندس نورخدا زمانی

  آقای مهندس طبق چه منطقی اعلام می کنید که در سئوال ۳۰ گزینه ی ۴ صحیح است؟؟؟؟؟؟؟
  در سئوال ۳۰ هر ۴ گزینه صحیح می باشند و در گزینه ۴ اشاره ای به مهار جانبی دیوار برشی با پوشش تخته های گچی یا سیمانی ۲/۷ متر است نشده است.
  خواهشا جواب بدید باتشکر

  پاسخ دهید

 97. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام.من بر اساس دفترچه c پاسخ دادم. در این دفترچه گزینه چهار اینه:استفاده از سیستم LSF با دیوار برشی فولادی برای یک رستوران دو طبقه به ارتفاع ۱۰ متر مجاز است .دلیل:در این حالت در صورت استفاده از پوشش تخته گچی یا سیمانی حداکثر ارتفاع ۷٫۲ متر است.(مطابق بند ۱۱-۲-۷-۵).البته گروه سبز سازه این تست رو به عنوان تست حذفی هم در فایل اعتراض نظارت در نظر گرفته تا اگر سازمان موافقت کنه حذف بشه.ولی احتمال حذف پایینه.موفق باشین.

  پاسخ دهید

 98. ملیحه

  آقای مهندس سجاد بدون هیچ دلیل منطقی لطفا دنبال گزینه ی غلط از سوال ۳۰ نظارت نباشین از شما بعیده.
  لا اون سه گزینه درست کار ندارم اما این گزینه که از نظر شما غلطه صراحتا متن کتاب اورده شده دیوار برشی فولادی حالا اگر پوشش ان نیامده دلیل بر این نیست که غلط باشه چون برای دیوار برشی فولادی دو نوع پوشش عنوان شده چوبی و فلزی که در هر صورت ارتفاع۱۵متر میباشد والسلام
  قطعا چهار گزینه درسته و این سوال باید حذف بشه

  پاسخ دهید

 99. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  با سلام. پاسخ قبلی واضح بود.موفق باشین.

  پاسخ دهید

 100. ماهور

  مهندس دفترچه B محاسبات ۹۹رو ندارید؟من کلید پاسخم رو یادداشت کردم. متاسفانه عددها و راه حلم به طور کامل یادم نیست

  پاسخ دهید

 101. مهندس مهران کیانی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس
  همکاران واحد اموزش عذرخواهی کردن و گفتن چون در حال تهیه پاسخنامه های تایپی و تشابه اموزش تور محاسبات با ازمون نظام مهندسی هستن فرصت اینکه پاسخنامه کدهای دیگه رو ارائه بدن رو ندارن 🙏🙏

  پاسخ دهید

 102. ماهور

  سلام. سوالی از آزمون محاسبات مهر ۹۹ حذف میشه؟

  پاسخ دهید

 103. مهندس زهرا سپاهی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس
  هنوز دقیق مشخص نیست. به زودی سوالاتی که احتمال حذف داشته باشند رو داخل کانال سبزسازه قرار میدیم.
  @sabzsaze

  پاسخ دهید

 104. امین

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت اساتید
  و تشکر بابت زحمات

  در مورد سوال ۱۳ دفترچه محاسبات کد D
  در صورت سوال مطرح نکرده است که قسمت طره ای دارای کاربری بالکن است یا خیر.
  پس چطور ضریب ۱.۵ در بار زنده اعمال شده است؟؟؟
  آیا سوال مشکل ندارد؟

  پاسخ دهید

 105. مهندس رامین منصوری (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  با سلام
  حل ما درسته چون اثر طره رو نیاز نیست تو صورت سوال ذکر کنه اگر L0 قسمت طره ای رو تو صورت سوال اشاره کنه دیگه ۱٫۵ رو اثر نمیدیم ولی اینجا گفته L0 کف یکنواخت و ۲٫۵ هست

  پاسخ دهید

 106. حسن شوکت

  سلام به نظر منم نباید ضربدر یک و نیم بشه چون نگفته کاربری بالکن داره فقط گفته طره ای هست مگه هر قسمت طره ای ساختمان بار زندش با ضریب هست

  پاسخ دهید

 107. Nasirmoghadam

  سلام سایتتون بسیار عالی هست

  پاسخ دهید

 108. مهندس زهرا سپاهی (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام مهندس
  ممنون از لطفتون
  خوش حالیم که تونستیم رضایت شما رو جلب کنیم 😊🌹

  پاسخ دهید

 109. ابراهیم بی باک

  باتشکر از زحمات شما میشه پاسخ سوالات ۳و ۴۵و ۵۷ نظارت مهر ۹۹ دفترچه ۲۰۴cمجددا بررسی شود

  پاسخ دهید

 110. نیما ابراهیمیان

  با سلام
  سوال ۳ قطعا درسته✅
  سوال ۴۵ هم درسته✅
  سوال ۵۷ هم درسته✅

  پاسخ دهید

 111. عذرا قاسم زادگان

  سلام وقت بخیر ممنون از ارسال به موقعتون
  ولی سوال ۹ طراحی پایه ۲ و نظارت پایه ۳ نیاز هست در حالی که پاسخ شما هر دو پایه ۳ میباشد

  پاسخ دهید

 112. مهندس سجاد شایان (پاسخ مورد تایید سبزسازه)

  سلام بله درسته. این مورد اصلاح خواهد شد.

  پاسخ دهید

؟ شهرزاد صادقی | مشاور شما :

پاسخ سوالات متداول غیر علمی خود را با کلیک روی علامت سوال بدون اتلاف زمان پیدا کنید.