تا 50% تخفیف و تا 2 میلیون تومان جایزه در پیش ثبت نام ترم پاییز سبزسازه! ثبت نام ترم پاییز
صفحه اصلی  »  وبلاگ  »  کسب و کار  »  چگونه با حقوق بالا استخدام عمران شویم !

چگونه با حقوق بالا استخدام عمران شویم !

فردای فارغ التحصیلی همه تازه مهندسین عمران علاقه دارند که در یک شرکت بزرگ استخدام عمران شوند. با این تفکر که مدرک عمران دارند، توقع دارند بسیاری از شرکت ها  پذیرای آن ها باشند و با چشم و دل آنها را استخدام کنند. در صورتی که نمی دانند دانشی که در دانشگاه آموخته اند، تنها ده درصد مهارت های لازم برای شروع کار است و نود درصد دیگر به سایر ویژگی های آن ها مربوط می شود. بیاید نگاهی گذرا به سه ویژگی داشته باشیم که درصورت نداشتن آن ها، استخدام شدن شما امری غیر ممکن می باشد.

  1. توانمندی های کلامی تان را افزایش دهید.

برای استخدام در عمران مهارت های کلامی تان را افزایش دهید.

بسیاری از افراد در زمان تحصیل تنها با دوستان خود در ارتباط هستند و از لحاظ سخنوری و قدرت کلامی بسیار ضعیف هستند. همین موضوع در ارتباط با جامعه باعث می گردد تا نتوانند برای راه یافتن  به شرکت ها و سازمان ها به خوبی خود را نشان داده و ویژگی های خود را بیان کنند در نتیجه  به وضعیتی کمتر از حق خود راضی شوند. وقتی شما با واژگان نامناسب و لحن نادرست وارد یک سازمان شوید، افراد ممکن است از شیوه گفتار شما ناراحت شوند.

به یاد دارم  روزی با یکی از دوستانم به یکی از ادارات مالیاتی رفته بودیم. متصدی امور مالیاتی شرکت های ساختمانی، در حال صبحانه خوردن بود. دوستم که در ارتباط با افراد بسیار ضعیف بود،با لحن تند گفت: ” شما باید در منزل صبحانه می خوردید، فکر می کنید حقوقی که میگیرید حلال است ؟” این لحن نه تنها باعث شد کار ما تا سه روز بعد به طول بیانجامد، بلکه منجر به این شد که آن فرد برای همیشه با ما رفتاری نامناسب داشته باشد.

  1. مردم داری و رفتار با سایر کارکنان

رفتار شما چگونگی استخدام شما در شرکت های عمرانی را تعیین می کند

شاید مهم ترین و بارز ترین ویژگی که می تواند شما را در بلند مدت به جایگاه های بزرگ و سطوح بالای حرفه ای برساند و به راحتی استخدام عمران شما را رقم بزند، همین مردم داری است. مردم داری یا ارتباط گرم و صمیمی با افراد باعث می شود که شما شبکه ای وسیع از دوستان را پیدا کنید، افراد همیشه و حتی در بدترین شرایط شما را تنها نگذارند و همراه پشتیبان شما باشند. بیایید تنها با یک مثال این مورد را  بررسی کنیم.

این مطلب را از دست ندهید :  ۶ راه رسیدن به اهداف در زندگی

 تلفن زنگ می خورد و شما پاسخ می دهید. پشت تلفن یکی از کسانی هست که شرکت شما، ۵ سال پیش مجری ساختمان وی بوده است. او می گوید: ” آقای فلانی! این چه خانه ای است که شما اجرا کرده اید، شیرآب و دوش آن مشکل دارد و به خوبی آب را انتقال نمی دهد.”  در اینجا دو حالت دارد:

  1. اگر شما انسان مردم داری نباشید، خواهید گفت :” خانم محترم ، بعد از ۵ سال امروز با من تماس گرفته اید که شیر آب مشکل دارد؟ شما باید با تعمیرکار آب تماس بگیرید.”
  2. اما اگر انسان مردم داری باشید، با لحنی سرشار از ناراحتی و شرمندگی خواهید گفت :” وای خدای من! چه اتفاقی بدی، من از شما بشدت عذرخواهی می کنم، تا چند ساعت آینده به آنجا می آیم تا مشکل را حل کنم .”

به نظر خودتان کدام برخورد موثرتر است و باعث مراجعه مجدد به شما خواهد شد؟ در رابطه با استخدام نیز همین امر صادق است. قطعا اگر یک رفتار گرم و متواضعانه داشته باشید، از کسی که رفتار خشک و سنگین دارد، احتمال استخدام بیشتری دارید.

  1. استراتژی داشتن

برای استخدام عمران باید استراتژی داشت

بسیاری از افراد وقتی برای استخدام به شرکتی وارد می شوند، در همان ارتباط اول درخواست استخدام خود را به عنوان یک تازه فارغ التحصیل عمران مطرح می کنند و انتظار دارند با پاسخ “شما نور چشم ما هستید، حتما شما را استخدام می کنیم ” مواجه شوند اما رد می شوند. آنها هیچ وقت به موضوع فکر نمی کنند که چرا باید مرا استخدام کنند و آیا اگر خودم بودم، مانند خودم را استخدام می کردم یا خیر!

این مطلب را از دست ندهید :  ۴ اشتباه مهلک که مانع پیشرفت و استخدام مهندسین عمران جوان می شود!

یکی از راه حل ها برای رسیدن به استخدام شدن در شرکت ها ورود با درخواست های کوچک می باشد. شما در ارتباطات اولیه خود موضوعی را مطرح می کنید که هیچ ربطی به موضوع اصلی یعنی “استخدام عمران” شدن نداشته باشد و به مرور در ارتباطات بعدی درخواست خود را مطرح می کنید. به عنوان مثال سعی کنید در اولین برخورد از مدیر عامل بخواهید تجربیات خود را در اختیار شما قرار دهد یا درخواست کنید به عنوان کارآموز در چند پروژه سهیم باشید بی آن که چشم داشتی داشته باشید.

اگر شما به این موضوع علاقه مند شدید و دوست دارید در ۵ سال آینده به درآمدهای بسیار خوبی در عمران برسید، پیشنهاد میکنم حتما آموزش راهنمای کلیدی شروع به کار در عمران  را دریافت کرده و آن را بشنوید. ایده ها و راهکارهای خوبی برای استخدام عمران یا حتی کارآفرینی در عمران به شما خواهد داد تا به درآمدهای عالی در مهندسی عمران برسید!

 

ارسال نظرات
کمتر از 5 دقیقه تا شرکت در آزمون  فاصله دارید!
برای شرکت
سریع و رایگان
همین الان ایمیلتان را بدون Www وارد کنید!
دانلود سریع در ایمیلم
close-link
کمتر از 5 دقیقه تا دریافت این ده نکته فاصله دارید!
برای دریافت
سریع و رایگان
همین الان ایمیلتان را بدون Www وارد کنید!
دانلود سریع در ایمیلم
close-link
کمتر از 5 دقیقه تا دریافت این پکیج فاصله دارید!
برای دریافت
سریع و رایگان
همین الان ایمیلتان را بدون Www وارد کنید!
دانلود سریع در ایمیلم
close-link

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'header_scripts' not found or invalid function name in /home/sabzsaze/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286