سبد خرید
صفحه اصلی  »  مقالات  »  طراحی سازه های فولادی  »  آنچه درباره معضلات بادبندها باید بدانیم – قسمت سوم

آنچه درباره معضلات بادبندها باید بدانیم – قسمت سوم

در قسمت های قبل دو موضوع کمانش و معضلات ورق گوشه بادبند را بررسی کردیم و دانستیم طراحی عضو بادبندی و نیز ورق گوشه حساسیت هایی را می طلبد که گاه طراح و یا مجری از آن چشم پوشی می کنند و عواقب این سهل انگاری ها در هنگام وقوع زلزله خود را نشان می دهد. در این قسمت نکات مربوط به ورق میانی بادبند را با هم مرور می کنیم.

۸۵۳۴۱۱۵-۷۸۱۸-l

ورق میانی بادبند

فلسفه وجودی ورق میانی بادبند چیست ؟

در گام اول بررسی می کنیم که اصلا فلسفه وجودی ورق میانی چیست و به چه کار این جهان هستی می آید!

اتصال دو عضو بادبندی به همدیگر گاهی بدون واسطه امکان پذیر نیست. بسته به مقطع انتخابی برای عضو بادبندی استفاده از ورق میانی می تواند صورت بگیرد یا نگیرد.

مثلا مقطع نبشی، یکی از مقاطعی است که برای اتصال بسیار مناسب بوده و نیازی به عنصر سوم برای اتصال دو نبشی به هم وجود ندارد. ولی برای اتصال دو ناودانی استفاده از ورق میانی الزامی می باشد.

حال اگر در مجموعه بادبندی سازه خود ورق میانی داشته باشیم باید نکاتی را جهت عملکرد درست این ورق رعایت کنیم که در هنگام وقوع زلزله با مشکلاتی مثل مشکل زیر روبرو نشویم:

bam-earthquake-4

جدایی ورق میانی از دو عضو بادبندی

نکات طراحی ورق میانی بادبند :

  • اگر دو انتهای عضو بادبندی روی ورق در امتداد هم جوش داده نشوند و راستای آنها دارای خروج از مرکزیت باشد؛ عضو بادبندی قادر نخواهد بود به اندازه ظرفیت خود نیرو جذب کند و تنها نیروی کمی برای جدایی این دو عضو از ورق کافی خواهد بود.
zaf15

خروج از مرکزیت در راستای عضو بادبندی

دقت کنید؛ در شکل فوق اشتباهات دیگری نیز وجود دارد.
استفاده از تیر لانه زنبوری در دهانه مهاربند همگرا ؛ و بدتر از آن، استفاده از تیر زنبوری بعنوان تیر پیوند در مهاربند واگرا.

  • اگر در یک بادبند ضربدری، ورق میانی به صورتی اجرا شود که فاصله دو عضو بادبندی بریده شده از هم زیاد باشد. ممکن است در حد فاصل انتهای اعضای بریده شده، اثر فشار بر اعضای بادبندی موجب کمانش آنها شود و  فرصت از بادبند جهت جذب نیرویی در حد ظرفیتش گرفته شود.
zaf15

فاصله زیاد دو عضو بریده شده

  • در طراحی و اجرای ورق میانی، علاوه بر حساسیت اتصال اعضای بادبندی روی ورق، خود وسیله اتصال نیز بسیار مهم است و بسته به پیچ یا جوش بودن رعایت نکاتی ضروری است.
    برای مثال طراح باید طول جوش لازم را تامین کند و جوشکار نیز بالطبع باید تامین این طول جوش را به طور عملی و با کیفیت بالا رعایت کند. و یا اگر اتصال پیچی است باید کنترل های مهمی از جمله کنترل برش قالبی ورق میانی حتما انجام شود.
۱۴۱۹۴۲۵۲۵۲_۰۳۱

خرابی به علت ضعف جوش

  • مهمترین نکته، طراحی درست ابعاد ورق اتصال و همچنین استفاده از فولاد با کیفیت برای ورق اتصال است. گاه طراحی و اجرا بی نقص بوده ولی در کمال ناباوری شاهد عکس العمل ضعیف ورق میانی در برابر نیروهای زلزله می باشیم که این بستگی به کیفیت ورق و نحوه ی تولید آن دارد.
kfj2_Fixd

ورق های فولادی

با ما همراه باشید تا در قسمت بعد معضلاتی از بادبند را بیان کنیم که تنها در سرزمین عجیب با آن روبرو می شوید!!!

در صورت تمایل به خواندن مقالات جذاب مشابه  بر روی لینک های زیر کلیک کنید:

مقالات مشابه
پیش از همه باخبر شوید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند: 11,561 نفر

تفاوت اصلی خبرنامه ایمیلی سبزسازه با سایر خبرنامه ها نوآورانه و بروز بودن آن است ، ما تنها تازه ترین های آموزشی ، تخفیف ها و جشنواره ها و ... مورد علاقه شما را هر هفته به ایمیل تان ارسال می کنیم

نگران نباشید، ما هم مثل شما از ایمیل های تبلیغاتی متنفریم ، خاطر شما را نخواهیم آزرد!

ارسال نظرات

دانلود رایگان 3 ایبوک پر فروش سبزسازه

اطلاعاتتان را وارد کنید و 3 ایبوک ساخت مقاطع مرکب فولادی در ایتبس، طراحی کف ستون در ایتبس و تحلیل و طراحی تیر پیوند را در ایمیلتان دانلود کنید.
برایم ایمیل شود
نگران نباشید ایمیل های مزاحم نمی فرستیم
close-link

فقط کافیست ایمیلتان را وارد کنید

در کمتر از 5 ثانیه اطلاعاتتان را وارد کنید و 3 ایبوک طراحی سازه بتنی در ایتبس را به همراه هدیه ویژه آن در ایمیلتان دریافت کنید
برایم ایمیل شود
نگران نباشید ایمیل های مزاحم نمی فرستیم
close-link

دریافت تخفیف 50.000 تومانی
عجله کنید! پیشنهاد رو به اتمام است