اصلاحیه مبحث ۹ – قسمت اول

سلام به شما مهندسین عزیزی که قصد شرکت در آزمون محاسبات نظام مهندسی را دارید. برخی از شما عزیزانی که جمع بندی مبحث نهم ویژه آزمون محاسبات را مشاهده کرده بودید از بنده خواستید که بر روی اصلاحیات مبحث نهم بیشتر تمرکز کرده و توضیحات بیشتری در خصوص این تغییرات و تست های احتمالی دوره های آینده ارائه کنم.

بنده نیز از استقبال شما عزیزان از این مجموعه تشکر کرده و میخواهم در این سری از ویدئوهای کوتاه قصد به اصلاحیات مبحث نهم در ۳ قسمت بپردازم.

در این ۳ قسمت با تست های تالیفی متنوع مواردی که در اصلاحیه مبحث نهم تغییر داشته را برای شما تشریح خواهیم کرد، در ضمن سعی کرده ایم به سوالات شما دوستان عزیز نیز پاسخ بدهیم. امیدواریم گام کوچکی در جهت موفقیت شما عزیزان در جهت قبولی در آزمون محاسبات نظام مهندسی برداشته باشیم.

مهمترین تغییرات مبحث نهم مربوط به محدودیت آرماتورها در ستون ها و تیرها می باشد که در این سه قسمت به این موارد پرداخته خواهد شد.

اصلاحیه مبحث نهم – قسمت اول

در قسمت اول ابتدا توضیحاتی را در مورد آنالیز مقاطع خمشی داده سپس حالت متوازن را معرفی خواهیم کرد. در ادامه به موضوع حداکثر مقدار آرماتور کششی پرداخته و ضابطه جدید این بند (۹-۱۴-۵-۱) را بر اساس اصلاحیه مبحث نهم  معرفی خواهیم کرد. طبق ضابطه جدید حداکثر مقدار آرماتور کششی به اندازه ای مجاز شمرده شده که کرنش در دورترین ردیف آرماتورهای کششی حداقل ۰٫۰۰۴ باشد. لازم به ذکر بوده که حداکثر مقدار آرماتور کششی در شرایط شکل پذیری متوسط و زیاد ۲/۵ درصد می باشد و به مقدار کرنش آرماتورها وابسته نیست.

این ویدئو ۲۳ دقیقه ای را هم اکنون میتوانید به صورت رایگان دانلود کنید…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *