ضوابط طرح و محاسبه ساختمان های صنعتی فولادی

ضوابط طرح و محاسبه ساختمان های صنعتی فولادی

نشریه شماره ۳۲۵

دفتر امور فنی، تدوین معیارها و کاهش خطرپذیری ناشی از زلزله سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با استفاده از نظر کارشناسان برجسته، مبادرت به تهیه این دستورالعمل نموده و آن را برای استفاده به جامعه مهندسی کشور عرضه نموده است. با وجود تلاش فراوان، این اثر مصون از ایرادهایی نظیر غلط های مفهومی، فنی، ابهام، ایهام و اشکالات موضوعی نیست.

بنابر مفاد ماده ( ۲۳ ) قانون برنامه و بودجه، سازمان مدیریت و برنام هریزی موظف به تهیه و ابلاغ ضوابط، مشخصات فنی، آیین نامه ها و معیارهای مورد نیاز طرح های عمرانی میباشد. با توجه به تنوع و گستردگی طرح های عمرانی، طی سالهای اخیر سعی شده است در تهیه و تدوین این گونه مدارک علمی از مراکز تحقیقات دستگاه های اجرایی ذیربط استفاده شود. در این راستا مقرر شده است مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وزارت مسکن و شهرسازی در تدوین ضوابط و معیارهای فنی بخش ساختمان و مسکن، ضمن هماهنگی با دفتر امور فنی، تدوین معیارها و کاهش خطرپذیری ناشی از زلزله سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، عهده دار این مهم باشد.

این نشریه با عنوان « ضوابط طرح و محاسبه ساختمانهای صنعتی فولادی » شامل دوازده فصل « کلیات » ،« بارگذاری »، « طراحی قاب خمشی فولادی »، « انواع جرثقیل ها و تکیه گاه های آنها »، « بارگذاری ناشی از جرثقیل »، « طراحی تیر باربر ریل جرثقیل »، « پوشش سقف و دیوار »، « قاب بندی ثانویه برای نگهداری پوشش ساختمان»،« بررسی انواع مهاربندی ها »، « طرح بازشوها »،«درزهای انبساط و انقباض و طرح آنها»،« طرح پی ها و کف ستونها » می باشد.

 

ضوابط طرح و محاسبه ساختمان های صنعتی فولادی

ساختمان فولادی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *